Parenje kunića

Ja kada prinosim zenke na parenje kod muzjaka,prvo ih proverim dali su spremne za parenje tako sto pregledam im polni organ.Ako je nabubren i crvene do ljubicaste(visnja)boje onda ih pustam kod muzjaka.Neke zenke ne zele da prime jednog a prihvate drugog muzjaka,mada se to redje desava,Ponovo ih prinosim muzjaku 8-10 /h.posle prvog parenja.
 
Najverovatnije da nije primika muzjaka ko svet. Trebo si posle 5-6 dana da je stavis ponovo kod muzjaka na kontrolno parenje. Pa ako bezi i cvili znaci da je skotna a ako opet primi muzjaka znaci da je prvi put bio corak. Posle 5-6 dana opet da proveris dali je drugi put primila muzjaka ko svet.
 
Uzroci lazne skotnosti,mogu biti: Linjanje,previse sala,zuta tela koja sprecavaju oplodnju oko 16 dana,promasen skok muzjaka, itd.:ppozdrav:
 
Sad kad sam ih ponovo pario zenka je ispustala neke glasove i udarala sapama o pod da li to treba da se desi ?
 
Kada zenka patuljastog moze da prvi put pari i kako da znam kada je spremna posto je u stanu drzim?




slika pre 3 nedelje
12179598_964423640318225_266971171_n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nikako pre 6 meseci starosti, ali se može sačekati da prođe deseti mesec jer je tada ženka formirana u potpunosti.
 
Hvala
Drzi li neko patuljaste?
Mogu li da joj dajem povrce i gde da nadjem najjeftinije granule i seno..?
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam ja jednog patuljastog od 4 meseca. Možeš da mu daješ povće (ali ne preterivati), ali seno obavezno mora da jede svaki dan.
 
Netreba da bude muzjak kod zenke nego zenka kod muzjaka u kavezu. Dovoljan je jedan ili dva skoka muzjaka na zenku i onda se zenka vraca u svoj kavez.
 
Nazad
Vrh