Suncokret rod 2010 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zrenjaninac

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2008
Poruka
3.136
Lokacija
Zrenjanin
Pitanje da li je neko nešto načuo za sklapanje ugovora o zasnivanje novog roda.Ja ako nebude definisana neka minimalna cena roda i ostali uslovi moje njive neće videti ni jedno zrno suncokreta. :ppozdrav:
 
Dragomije i zahvekjujemse stosi otvorio ovu temu, biceona jako aktuelna u narednom periodu.
Uljarice nece izaci sa paritetima do kraja januara stonam nedozvoljava da zavrsimo planove plodoreda i na vreme porucimo adekvatnu formulaciju mineralnog djubriva.Imam zadatak da pregovaram sa (lokalnim) otkupljivacima o paritetima za 2010 i o cenama otkupa suncokreta ispred
lokalnog udruzenja pacuva u toku januara obavestavati. Suncokret nija necu sejati ako mi pariteti
prelaze preko 1200kg/h jer zna on da rodi i 1000kg u losoj godini kod nas
Post je spojen: [time]1261860272[/time]
_________________________________________________
Ove godine cu probati Barolo i mozda nesto pionira ns cu malo zaobici, prinosi definitivno zavise od
primasa i vlage pame zanima sa koliko vlage vi vrsite i na toj vlaznosti koliko uspete da ocistite a da nerasturate . izvinjavamse za :off_topic: ::prica::
 
Iz dana u dan smanjujem po deset lanaca a ako prelomim i uzmem još đubreta mogu oni onda da izlaze koliko hoće.
Zadnjih godina sam sejao samo Sindžentine hibride i bili su mi najbolji.Sejao sam i pionirove ali sa Delfijem Dolbijem sam imao fiše prinose čak i od Barola koji hoće nešto duže da sazreva i da ima prazna zrna tko da sam sa sindžentom najzadovoljniji. :ppozdrav:
 
Ovde se seje Ns redje Barolo i Pionir jedva. Moj favorit je bio Ns Velja , akovam je hibrid poznat uporditega sa onima koje sejete. Najcenjeniji kodnas je Ns111 neki su hvalili Ns 45 al* isto tako pricaju dasuih iskvarili.
 
Rale 83 je napisao(la):
Ovde se seje Ns redje Barolo i Pionir jedva. Moj favorit je bio Ns Velja , akovam je hibrid poznat uporditega sa onima koje sejete. Najcenjeniji kodnas je Ns111 neki su hvalili Ns 45 al* isto tako pricaju dasuih iskvarili.
Bili su to dobri hibridi.Mislmi da treba da predjes na strane hibride.Kod nas Arena ladno 2t/jutru.Takodje i barolo,dolbi itd. :ppozdrav:
 
Ima nekih informacija da ce ureu davati u paritetu 1kg uree za 1.1 kg suncokreta.Tu treba dodati jos PDV prevoz i marzu organizatora.Za ovu godinu planiram Dolbi,Delfi i Meldimi.
 
Ako sve saberemo tebalobi paritet biti 1.5 kg jus za kg ureje trbalobi biti cena suncokreta oko 16din+pdv5%. Ciji su hibridi dolbi,delfi ,meldini i arena
 
Nemas dobar racun ,otprilike ce biti 1,3 kg suncokreta za 1 kg uree.Ovo su sve Sindzentini hibridi.
 
kod madjara na berzi je trenutno pauza, verovatno do nove godine.
ali poslednja cena za suncokret za isporuku u oktobru 2010 je 262e/t.
pa sad vi racunajte.
 
Vidim da ste dobro informisani pa me zanima jedna stvar.Znam da vama iz vizure proizvođača odgovara visoka cena ali mene kao potrošača sunc.sačme interesuje zbog čega je njena cena u malopr.tako visoka.Kod nas konkretno 21din po kilogramu.
 
E na to pitanje će ti najbolje odgovoriti neko iz uljare.Nama su suncokret platili 16din/kg cena sačme je bila 8din i nakon žetve cena je skakala i do 14.5-15din/kg sačme.Kada smo tržili zamenu u žetvi je bila 1/2 kako bih kasnije bez ikakvog obrazloženja spustili taj paritet činimi se na 1/1.3 ili 1.4 a da ni to nisu ispoštovali.Epa ti sad o ceni ko uzima ogromnu lovu i ko nas zajebava. :ppozdrav:
 
I ja planiram vise sejati suncokret ove godine jel sam psenicu izostavio,a cenu ce da nam ukroje po meri... :udri:
Post je spojen: [time]1262072277[/time]
_________________________________________________
Dolovac je napisao(la):
I ja planiram vise sejati suncokret ove godine jel sam psenicu izostavio,a cenu ce da nam ukroje po meri... :udri:
ispravka-naredne godine-
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh