Pozdrav svima

Branislav 82

Novajlija
Učlanjen(a)
1 Jun 2014
Poruka
1
Lokacija
Ratkovo
Jedan sam od duge loze malih poljoprivrednika,volim da obrađujem zemlju,počeo sam i sa uzgajanjem malina od prošle godine,inače imam završenu poljoprivrednu školu a posla za takvog naravno nigde.

 
Pa kako " nigde posao" , a obradjujes zemlju i uzgajas maline??? Pa zar TO sto radis NIJE posao?

Pa sve dok tako potcenjujemo TAJ POSAO nece biti nista od nas. I kao sela i seljaka i drustva i drzave.
E moj brajko Branislave bavljenje zemljom i poljoprivredom uopste je nesto najlepse na svetu, nesto najuzbudljivije, nesto najdivnije i drugi naj... koje ne mogu sad da se setim. Moje naj uporedjenje je bavljenje sa zenom , bavljenje sa seksom , samo te stvari su mozda naj od bavljenja poljoprivredom.
Ali omladina je takva ( jel 82 godina rodjenja?) preko hleba traze pogacu. On bi hteo da se negde zaposli , valjda distribucija ,posta, milicija ili neka slicna javna delatnost, pa onda popodne i vikendom da se bavi poljoprivredom, odnosno pomaze roditeljima i sl. E pa nema toga burazeru vise ( jeste bilo nekad , sad se pripoveda).
A to da je bavljenje zemljom neisplativo ( bar u prvih par godina, zavisi od opredeljenja kojim delom poljoprivrede) je tacno.
Dobrodosao!!!
 
Dobro nam dosao kolega...

A tebi druze @gandrad svaka cast na postu, da ima opcija zahvali se, sto se mene tice 100x bi dobio...
 
Nazad
Vrh