Preporuči film

[video=vimeo;232188594]https://vimeo.com/232188594[/video]

- - - - - - - - - -

https://vimeo.com/232188594




Sinoc pogledah jedan deo epizode serije Kralj Petar....Nazalost,jadno,pateticno,plitko ostvarenje Ristovskog.ocigledno na silu bez ikakvog umetnickog nadahnuca napravljeno,nesto poput Ravne Gore Radosa Bajica,dakle samo zbog para.
Zanimljivo koliko je ova tzv. drzava dala novca za te projekte poput Nemanjica i ovog pobrojanog,a sve je ispalo lakrdija.

Mars na Drinu snimljen pre vise od pola veka je i dalje nedostizan sto se tice tematike Prvog svetskog ratai
 
Марш на Дрину је недостижан по питању тематике ратног филма на овим просторима и шире...Балкански Рубеж, одличан филм, имао сам прилику да га одгледам пре премијере у Србији, а све захваљујући колеги Сиријусу са mycitymiliatry форума који га је донео да ДВД из Русије и који је проследио пар копија модераториам са истог, а тамо је био један од почасних чланова жирија...
 
Da nije lakrdija ne bi ova nasa drzava ni dala pare. Ne znam kakav li je film BALKANSKA MEDJA? Jel gledao neko?

Nije loš film može da se gleda.
Sviđa mi se što su Rusi prikazali kako su ovi bombardovali porodilište, mučili i zlostavljali naše, ali me je najviše iznerviralo što u sve mora da se nabije patetična ljubavna priča gde naša juri da se poda Rusu pošto poto ::sramota::
 
Verovatno je takav bio originalan scenario.... posle je Bikovićeva producentska kuća malo posrbila film... ali bolje da se naša poda braći Rusima nego omraženom neprijatelju... jbg to je film nije realan život... nisam gledao film i verovatno neću.
 
Gledao ga ja par dana posle premijere u Cineplexu. Tematika dobra i osecala se napetost do samog kraja. Za oko mi je zapalo to sto nema ni jedno domace vojno vozilo (sto je popravio autobus sa natpisom jednog domaceg prevoznika) iako se radnja odvija na tlu tadasnje Jugoslavije kao i scena kada gume na automobilu zakripe dok proklizava na travi. Jbg. Zaneli se malo sa efektima.
 
Prvi trejler za drugu sezonu Senki










Nadajmo se da ce serija bar malo zaintrigirati publiku u vezi Zrnova,Spomenika neznanom junaku i Kirove grobnice.(masoni)
Mozda je zanimljivo i istaci da je Broz jedinom prilikom zvanicno polozio venac na taj spomenik (1945)I do kraja zivota vise nije krocio na to mesto.
A cetinari kojima je prekriven vrh Avale oko spomenika su poklon firera Nemackog Rajha Adolfa Hitlera iz botanicke baste iz Minhena.

- - - - - - - - - -

spomenik%2Bneznanom%2Bjunaku.jpg



- - - - - - - - - -


"Aleksandar od Jugoslavije",kako je ovaj nesrecni pion sebe voleo da naziva,otvara pocetak radova na tom masonskom zdanju,ni vise ni manje nego sa srebrnim cekicem.
Tako da je komunista i Jevrej Mosa Pijade morao da se zgrozi nad ovom tvorevinom ,dok srpske "patriote" niko nije mogao da izvuce iz zadnjice ovog nesrecnika od kralja i njegovog najboljeg drugara kojem je poverio izgradnju spomenika neznanom (srpskom) junaku Mestrovica.Mestovic je bio glavni arhitekta Jugoslavije za vreme Aleksandra.
Evo prorockih reci Pijade pre rata.
Moša Pijade analizira Meštrovića, pominjući njegovu umetnost, i naglašava kako se ovaj “nije oslanjao na tradiciju, bar ne na našu. On je bez osećaja prema srpsko-vizantijskoj tradiciji. On za nju ima samo preziranje, ali u isto vreme je baš zbog toga nesposoban da razume narodnu pesmu, jer je ona srpsko-vizantijska. Njemu sve to izgleda suviše pravoslavno, on hoće ’novu religiju’… on je nacionalista, ali hrvatski, on je religiozan, ali je katolik.”Ovako je razmišljao Moša Pijade
Za vreme rata Mestrovicev sin Mate postaje jedan od vodecih ideologa ustaskog pokreta!







url
1.jpg
 
Poslednja izmena:
Gledam na kanalu Nova S film
Uprkos snegu koji pada.
Snazan i viseslojan film.
Nije se zavrsio, jos gledam...
Velika preporuka !
 
Poslednja izmena:
Ko prati Igru prestola, kako vam se cine ove dve epizode i kakva su vam ocekivanja za kraj ?
Meni licno se cini da su odradili nesto po zelji narodne mase za kraj (mozda su na slican nacin i oziveli Sneznog) uz smrt dosta glavnih likova kao kompenzaciju.
Mozda i gresim i stvarno bude spektakl i nesto neocekivano.
 
Nazad
Vrh