Uplata doprinosa za PIO i zdravstveno osiguranje poljoprivrednika

A yeboga ti ja kad naiđem na dobar link, ja ga i okačim...

To sam pročitao negde u Novostima ili Politici još oko Nikoljdana, gomila drugih stvari se pominjala, za seljački PIO usput...

Ona priča Evropa, reforme, trla baba lan... Ali sam lepo upamtio da je to stav ministra Vujovića i da je prošao Vladu, čak se pominjao datum 1. januar.

Dalje, na sajtu Vlade i Skupštine, nisam proveravao, meni je bilo dovoljno i to što sam pročitao da odlučim: taji se zejo, de si da si, to će biti, wery sun, a koga uvatiše toga da prostiš yebaše...
 
savandj004@
Da, zdravstveno osiguranje imam na svoje ime i uplacujem ga redovno na njemu su jos supruga i deca, roditeljima sam morao placati posebno dok nisu stekli uslov za penziju.
 
Taj PIO po osnovu poseda zemlje, to je jedno takvo pravno zamešateljstvo, da se to može raspetljati isključivo mačem. I tako će i biti.

Nedimović je prvi ministar poljoprivrede koji je javno pomenuo: pa to nisu samo seljaci u pitanju, pa tu je more nezaposlenih po gradovima koji imaju neko nasledstvo !

Jedno takvo zamešateljstvo je presečeno na temu "vojni pio", to presecanje problema se još uvek povlači po sudovima i ništa nije konačno.

Drugo zamešateljstvo je "zanatski pio". Tu je gotovo pred pravosnažnosti, posle toga im ostaje samo Strazbur.

Treće zamešateljstvo je imovina Fonda PIO, banje na primer... Fond se odriče svoje imovine u korist države, jedan postavljeni činovnik se odriče imovine miliona stvaralaca u njihovo ime i bez njihove saglasnosti !!! A HE Đerdap ? Ahahahaaa....

"Seljački pio", dugovi u skladu za zakonom o obligacionim odnosima, mimo zakona o obligacijama, "nepoznati dugovi", uravnilovka iz vremena SFRJ, kroz vreme miloševićeve Srbije, haos demokratske Srbije...

A ništa se ne reševa, a baze podataka o građanima se svakim danom sve više ukrštaju... A MMFu je u više navrata obećavano da će se to srediti... Jednostavno jedan računar ti izbaci da na prihodnoj strani budžeta imaš x obveznika za y para, a ni obveznika ni para nema u realizaciji i šah ?! Pojela maca, a ?! Ne biva.

To kad se preseče biće veselo...

Vi neki će da izginete, nas neke će samo ye...
 
Poslednja izmena:
Žena donese posao kući i za račun njenog poslodavca me napadne sa istim ovim pitanjima ilustrovanim gomilom službenih glasnika.

Ja pobegao od toga, a to me sačekalo među kravama.

Večeras dok sam muzo maltretirala me sa propisima o legalizaciji, evropskom tumačenju standarda robnog proizvođača, sumanuto visokoj poreskoj osnovici za nekretnine...

I onda kad sagledaš situaciju iz perspektive muzača krava, opustiš se i prestaneš da ujedaš...
 
Nazad
Vrh