Uplata doprinosa za PIO i zdravstveno osiguranje poljoprivrednika

@SlobaDaca

Isto važi i za muškarce, poljoprivredne osiguranike.

Ni oni ne mogu ostvariti nadoknadu za bolovanje ili roditeljstvo, a i jedno i drugo mnogo štošta plaćaju.

Ministar Vulin je lično odgovoran za ovakvo preyebavanje seljaka u zadnjem delenju.

Stvar sa doprinosima je kulminirala u jednom trenutku njegovog mandata i on je to otaljao kao mačka repom, a posledice, otimačina i nepravda, su nastavile da se gomilaju.


Ja jednostavno ne mogu da razumem sistem po kome ako primaš platu 25 hiljada RSD mesečno plaćaš 12-13 hiljada RSD PIO i socijalno, ako primaš platu 100 hiljada RSD plaćaš 35-36 hiljada, a ako imaš od 0,5 ha pa do 105 miliona hektara zemlje plaćaš isto, 1.200 EUR godišnje !!!
 
Uplaćivati 40 g. po 100 hiljada je 4 miliona (bez jednog dinara kamate!). To je 400 poljoprivrednih penzija od 10 hiljada, ili 33 godine i 4 meseci.
Ako se ide u penziju sa 67 g, da bi vratili svoje, treba da živimo bar 101 godinu!
 
Upravo sam bio u socijalnom - NE MOŽE da se prijavi na socijalno bez prijave na penziono ako do sada niste bili prijavljeni. Verovatno nešto ima veze s godinama jer su me pitali koliko imam godina (31).

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Jel neko dobio resenje da uplati zaostali iznos za penzisko u roku od pet dana ....sta je ovo ljudi danas gledam na TV znaci neplatis tri godine 300000 i kolko je kamata na to sve .
 
koliko posebno izadje penziono a koliko zdravstveno.
Da li je penziono samo vezano za registrovano poljoprivredno gazdinstvo.
 
penziono oko 83000 a zdrastveno neznam tacno ..

- - - - - - - - - -

penziono oko 83000 a zdrastveno neznam tacno ..vezano je i jedno i drugo
 
Penziono za 2016 godinu je bilo minimum 70400 a za 2017 je minimum 73500 dinara,zdravstveno za 2016 je bilo 28400 a za 2017 je oko 29500 dinara.
 
ja koliko sam citao ovde da samo registrovani Pg mora da placa i penziono, ja sad treba nesto da nasledim i to prelazi famoznih 50 ari zemlje.
Neznam samo od koga su prepisali zakon o zemljistu i da li jos negdi u Evropi neko sa malo zemlje placa te dazbine.
 
Proverite u poreskoj,pa napišite ovde (prvenstveno ovo kažem zbog sebe, da ne širim lažne informacije) ja sam dobio drugačije informacije. Proveriću i ja ponovo pa javljam.
 
Moglo je do pre jedno dve godine a tada je u RFZO uveden novi program u sistemu i čim se pokušaš prijaviti samo na socijalno oni te automatski prijave na PIO. Znači, ko je od 2014. hteo da se prvi put prijavi samo na socijalno - ne može. Bez obzira što je objavljeno prošle godine u proleće da je to razdvojeno - ipak nije... Možda za nekog ko je ranije uplaćivao oba pa sad može jedno da napusti.
Ja poznajem dosta njih koji uplaćuju samo socijalno ali svi su se na to prijavili pre više godina...

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Ja zdravstveno placam zbog overe decijih knjizica , dok penziono ne placam .. i svako ko ima iznad 1/2 Ha na sebi a nije zaposlen u obavezi je da placa i penziono bez obzira imao PG ili ne. Crkavicu od 10 000 din da cekam necu .. a ni u selu vecinom nemamo pravo na deciji dodatak jer nam deca jedu cardakove izgleda
 
sta se desi ako prijavite gazdinstvo a ne prijavite se na pio i zdravstveno?
ili to oni automatski odrade kad prijavis gazdinstvo?
 
da li ako je neko na birou za nezaposlene a ima 50 ari zemlje da li on automatski postaje zaposleno lice i mora da placa penzijsko i zdravstveno?
 
Nazad
Vrh