Uplata doprinosa za PIO i zdravstveno osiguranje poljoprivrednika

slicno pitanje :osmeh: danas je januar 2012, i treba ovih dana (u narednih 15 ak dana ) da prenesem zemlju na moje ima,tj.da stric koji je bio nosilac poljoprivrednog gazdinstva,to sve prebaci na moje ime tj.da ja postanem nosilac poljoprivrednog gazdinstva.....to da uradimo i sticemo prvo na subvencije,posto on to pravo nije imao jer je penzioner.....e sad,da li cu ja imati pravo na subvencije za 2012 , ako uplatim PIO za 2011, i nesto za 2012 posle toga kad stigne na red ???? eto to je moje pitanje:bravo:

Kada bi sve bilo kao prošle godine imao bi. Videćemo kada izađe uredba.
 
U 2012 god. PIO nece biti uslov za ostvarivanje prava na subvencije po hektaru i za podsticaj mlecnog govedarstva.
 
Resenje za zdravstevno osiguranje poljoprivrednika za 2011 godinu , stiglo mi krajem novembra 2011 sa iznosom od 23000 i podeljeno u 4 tromescne rate , u resenju pise izmiriti sve obaveze u tekucoj godini , ja otisao u upravu za javna placanja , kaze sluzbenik to placate od ove godine (2012) kako stize po mesecima(tromesecnim ratama) i sad mi nije jasno , da mi ne nakarikaju neku kamatu , ima li ko slicnih dozivljaja , da uporedim , hvala...
 
Resenje ti uvek stize sa zakasnjenjem, i PIO i ZDR, u tekucoj godini uplacujes rate po poslednjem resenju koje si dobio, sve dok ne dobijes novo resenje. Kad dobijes novo resenje uplatis razliku ako postoji i to ti je to

Obaveze za 2011 ne treba da uplacujes jer ZDR ne ide retroaktivno. Da si se nedaj Boze razboleo u 2011 ne bi ti priznali troskove lecenja.

Ja sam uplacivao redovno za 2010 ali me njihovom greskom (po ko zna koji put) nisu zaduzili. Ja se oprostio od tih novaca, a oni mi sve te uplate prebace za 2011 tako da sam bio u pretplati!
 
Dali se neko u skorije vreme prijavio na PIO ? Nabavio sam svu dokumentaciju i otiso da se prijavim , sve je bilo uredu sa papirima, jedini problem bio kad su mi rekli da ce da ubace i suprugu u PIO kazu da je po novom zakonu i mora tako , a ona je u birorada prijavljena plus ima i radni staz, sad neznam sta da radim ! ne bi da uplatim dve penzije::novac::

Ako su usvojili taj zakon 2011 da svaka osoba koja nije u radnom odnosu a poseduje zemlje u vlasnistvu mora biti prijavljena na PIO poljoprivrede onda to je to, sta je tu je.

@Chatarak65
A odkud ti tako siguran u to da PIO nece biti uslov za ostvariv. prava na subv. u 2012? Uredba jos nije izasla i nece se ama bas nista znati dok ne izlazi.

@Sorin
Ako sam dobro shvatio to sto si objasnio clanu @IMT-550 onda ja po tvome ako dugujem jednu ratu iz 2011 za ZDR a uplatim je sad pojavi mi se pretplata za 2012 samo zato sto sam je platio ove god a 2011 -tu ko smirgla. Dakle pretplata od jedne rate i uplatim jos 3 rate u 2012 onda sam kvit sa njima za ovu god.
 
Zakon kako je napisao član Peete o Pio je na snazi i ako neko lice ima polj.zem.na svoje ime automatski je u Pio polj.i kad god bude vadio rešenje videćete da će vas dužiti od onog dana kada ste završili srednju školu ili fakultet ili od kad je na vaše ime upisana zemlja iako se formalno nije prijavio u Pio. Što se tiče subvencija i ja sam čuo da neće biti uslov plaćanje Pia a sve mislim da će premiju davati po kg.
 
Ako su usvojili taj zakon 2011 da svaka osoba koja nije u radnom odnosu a poseduje zemlje u vlasnistvu mora biti prijavljena na PIO poljoprivrede onda to je to, sta je tu je.

Problem je sto ja nemam zemlju u vlasnistvu a ni supruga, ja imam gazdinstvo 0,53 ari zemlje na moje ime to je u zakup, a supruga nije clan gazdinstva,
 
Pa ja se prijavio pre petnaestak dana.Trebalo mi samo kopija lične karte, M obrazac za prijavu,i izvod iz gazdinstva gde se vidi da sam član.Taj izvod mi je trebao jer nemam zemlju na sebi pa da bi to bio osnov prijave.Apsolutno ništa više i prijavio sam se bez problema.
Ja sam se prijavio bez obzira hoće li to biti uslov za subvencije i licitacije državnog zemljišta ili ne.Treba se skupiti još par godina staža da se ima bilo kakav osnov za penziju.
Mada mislim da će ipak klauzula PIO ostati za jedan vid subvencija.
 
Pa ako ne slažu da će izaći do kraja meseca( u šta ne verujem) imaćeš vremena da sve odradiš.Mada i to nije sigurno jer uredbu vrlo lako promene tj. dopune.
 
Pa ja se prijavio pre petnaestak dana.Trebalo mi samo kopija lične karte, M obrazac za prijavu,i izvod iz gazdinstva gde se vidi da sam član.Taj izvod mi je trebao jer nemam zemlju na sebi pa da bi to bio osnov prijave.Apsolutno ništa više i prijavio sam se bez problema.
Ja sam se prijavio bez obzira hoće li to biti uslov za subvencije i licitacije državnog zemljišta ili ne.Treba se skupiti još par godina staža da se ima bilo kakav osnov za penziju.
Mada mislim da će ipak klauzula PIO ostati za jedan vid subvencija.

Meni su trazili-- f.kopija L.K--izvod iz maticne knjige vencanjih--ivzod iz maticneknjige rodenjih-- koju skolu sam zavrsio--izjava dva svedoka, da se bavim poljoprivredom iz M.Z--iz ministarstva odbrane da sam sluzio vojsku--ugovor o zakupu zamlje, posto nemam zemlju u vlasnistvu--M obrazac--fotokopija radne knjizice--jos i krvnu grupu da mi traze. I ja hocu da se prijavim bez obzira dal je uslov za subvencije ili nije
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=02&dd=20&nav_category=12&nav_id=960030


Osim što se svakodnevno suočavaju sa lošim stanjem u kom se nalazi srpsko selo, one vode još jednu bitku, sa patrijarhalnim mentalitetom koji je još živ i snažan, pišu "Večernje novosti".

U prilog ovoj priči ide i statistika, koja kaže da su pripadnice lepšeg pola vlasnice tek jedne desetine seoskih domaćinstava, 84 odsto njih ne poseduje zemlju, a svega sedam procenata uplaćuje invalidsko i penziono osiguranje. Ima čak i onih koje nemaju ni zdravstvenu knjižicu, njih 17 odsto. U sezoni poljoprivrednih radova 65 odsto žena radi duže od propisanog punog radnog vremena, bez dana odmora.

Sanja Bugarski, predsednica Asocijacije proizvođača mleka Vojvodine, naglašava da one koje rade na selu u svojim štalama, baštama, njivama, voćnjacima nemaju nikakvu pomoć i podršku ni od države.

"Ukoliko su članovi gazdinstva ili nosioci gazdinstva, bez obzira na to da li uplaćuju same sebi obaveze za PIO, one ne mogu da rode decu a da imaju bilo kakvu nadoknadu. Kako da održavaju trudnoću kada joj na trudničkom ili porodiljskom niko ne pomaže. Ne može ni da plaća nekoga da dođe da radi umesto nje, a ni da joj se olakša dok ne bude radno sposobna. Pravo na dečji dodatak, takođe ne mogu da ostvare, jer njih zapravo nema ni u jednom zakonu koji drugim ženama omogućava da ostvare prava i pomoć", kaže Bugarski.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ko nije nikad uplacivao PIO nece morat..Kod nas ima ljudi koji imaju da plate po 2miliona i nisu se za njega ni pre 30 godina prijavili,a da se mora platit mi bi bili Svajcarska..:haha:
 
Nazad
Vrh