Uplata doprinosa za PIO i zdravstveno osiguranje poljoprivrednika

Sremcanin

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Dec 2009
Poruka
3
Interesuje me da li neko zna kolike su nam mesečne obaveze za PIO i zdravstveno osiguranje poljoprivrednika koji imaju registrovano polj.gazdinstvo? Na internetu sam našao da nam je osnovica za 2009. godinu oko 17.500,00 pa na tu sumu 22 % za PIO i 12,3 % za zdravstveno osiguranje. To nije najniža osnovica postoji još niža koja iznosi oko 15.500,00. E sad mene a nadam se i mnoge interesuje na koju osnovicu da obračunavamo doprinose za obavezno PIO i obavezno zdravstveno osigaranje, da li na onu od 17.500,00 ili na nižu od oko 15.000,00. Nadam se da neko ima odgovor na ovo pitanje? Unapred hvala!!
S'poštovanjem Sremčanin
 
Sremcanin, ja sam za zadnji kvartal za ovu godinu dao:
-doprinos za penzijsko osiguranje poljoprivrednika
16.300,00 din.
-doprinos za zdravstveno osiguranje poljoprivrednika
7.800,00 din.
Znaci ukupno 24.100,00 din. za IV kvartal + razlika
za ovu godinu. Prva tri kvartala sam placao po prosloj
godini.
Resenje za ovu godinu jos mi nije stiglo !?

Pozdrav
 
Da ne otvaram bzv novu temu, pitanje cu ovde postaviti. Da li, po vazecem zakonu (koji nece dugo), npr. u slucaju zena, zene moraju ispuniti uslov od 53 godine starosti i 35 godina staza, ili samo jedan od ta (npr. da ima 53 godine starosti i 20 godina staza, pa da ima neku penziju)? Nadam se da je neko shvatio, nisam uspeo da sastavim malo razumljivije :D.
 
Dobar dan!

Interesuje me kako bih mogao da ostvarim zdravstveno i penziono osiguranje,s obzirom da imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo za povrsinu zemlje do 0,5 ha.Ja se bavim uzgojem japanskih prepelica,pa nemam neku potrebu da obradjujem vise zemlje. A zanima me, da li bih mogao da ostvarim zdravstveno osiguranje na osnovu takvog gazdinstva
 
Pre neki dan dobio cestitku od min.polj da uplatim treci kvartal i da od 20.9. ide kamata koja je za tih mesec dana 500din.a rok za uplatu zadnjeg kvartala je oko 15-og novembra.Znaci nema vise ono,do sledece godine tamo negde mart mesec zadnji rok.Sad do marta kamata naraste na jos jednu ratu.
 
kolega mi dobio da plati stari dug iz prethodnih godina ako se nevaram zaključno sa 2008 god sa pripisanom kamatom. Bilo je govora da će taj dug za PIO biti zamrznut do 2012 a posle toga da se uplaćuje u ratama bez kamate. Dali neko zna nešto više o ovoj problematici.
 
stiglo danas i meni obaveštenje da uplatim za ženu 9ooo,oo din sa kamatom od 180,oo din od 20.o9. za PIO i to što pre u protivnom će da pokrenu prinudnu naplatu,nema zajebancije
 
Očigledno im gori pod nogama, tj. treba popuniti budžet. Čujem da je i kod mene mnogo njih dobilo te opomene.
 
Kolege interesuje me nesto pa bi molio da mi neko pomogne!Sledeće godine otac prepisuje zemlju na mene,dali ću ja ostvariti pravo na subvencije? verovatno cu do tad dobiti da platim prvi kvartal PIO I Zdravstveno za 2012god.Praktićno ja neću platiti pio za ovu godinu jel je zemlja u mom vlasništvu od 2012.
 
Kolege interesuje me nesto pa bi molio da mi neko pomogne!Sledeće godine otac prepisuje zemlju na mene,dali ću ja ostvariti pravo na subvencije? verovatno cu do tad dobiti da platim prvi kvartal PIO I Zdravstveno za 2012god.Praktićno ja neću platiti pio za ovu godinu jel je zemlja u mom vlasništvu od 2012.

Ama Grunt nemoj zezati:haha: pa bar ti znas sta je sve bilo ove god. ko ce ih znati? Sve cemo saznati prilikom donosenja uredbe, a kad ce? Ko ce ih znati?
Ako ostaje ista uredba onda ti moras uplatiti oko 43000 din. u Pio fond od trazenog roka do trazenog roka. Mislim da je rok za uplatu od 42880 din. bio od Avgusta 2010 (da ne preciziram datum) do Jula 2011 da bi ostvario subv. u prvom roku, odnosno do Avgusta 2011 (za te koji nisu platili do Jula) da bi ostvario subv. u drugom roku. Sav novac mozes uplatiti od jedanput ali da bude u skladu (u roku) sa uredbom.:ppozdrav:
 
dobar dan forumasi imam jedno pitanje neznam kome da se obratim ili u kojoj temi da pisem,starac je poceo da uplacuje pio od 88god i imao je prekid od 2002 do 2004 a 2006 su mu trazili da uplati dug od 230 000 dinra a placao je 43 000 od 2006 da bih dobijao subvencije kao i svi ostali stariji poljoprivrednici..........sada momentalno ima dug od 266000 plus kamata od 190 000dinara i sada je dobio opomenu i sada mu prete prinudnom naplatom i sada mu traze da uplati dug a kamata da ostane,neznamo da li da UPLATIMO dug ili da ostavimo da vidimo sta ce se desiti,u svakom selu ima na stotine poljoprivrednika koji nisu te dugove izmirili a dobijaju opomene od PIA..........
Da li neko od forumasa ima takav problem ili je upucen u ovo STA RADITI......... jer pio preti da ako ne uplatimo taj dug necemo dobiti subvencije za ostalih 15hektara zemlje....
 
Isto sranje i mi imamo neki stari dug od ko zna kada koji iznosi 100 000 dinara ako se ne uplati do kraja ove godine porasce sa 100 000 na 200 000 dinara i neznam sta da radim dali da platim ili da neplatim ima mnogo ovakvih slucajeva sta mislite?
 
Ja licno bi dao drzavi sve moje subvencije da uzmu dok ne namire i dug i kamatu bez po reci samo kad bi to moglo,ali oni to nece jer su subvencije vec nihove pare (drzavne)oni hoce moje pare,a tako i radim kad dobijem subvencije uplatim taj deo duga od PIA pa dok to ne resim tako cu,jbg
 
Kolege interesuje me nesto pa bi molio da mi neko pomogne!Sledeće godine otac prepisuje zemlju na mene,dali ću ja ostvariti pravo na subvencije? verovatno cu do tad dobiti da platim prvi kvartal PIO I Zdravstveno za 2012god.Praktićno ja neću platiti pio za ovu godinu jel je zemlja u mom vlasništvu od 2012.
slicno pitanje :osmeh: danas je januar 2012, i treba ovih dana (u narednih 15 ak dana ) da prenesem zemlju na moje ima,tj.da stric koji je bio nosilac poljoprivrednog gazdinstva,to sve prebaci na moje ime tj.da ja postanem nosilac poljoprivrednog gazdinstva.....to da uradimo i sticemo prvo na subvencije,posto on to pravo nije imao jer je penzioner.....e sad,da li cu ja imati pravo na subvencije za 2012 , ako uplatim PIO za 2011, i nesto za 2012 posle toga kad stigne na red ???? eto to je moje pitanje:bravo:
 
Dali se neko u skorije vreme prijavio na PIO ? Nabavio sam svu dokumentaciju i otiso da se prijavim , sve je bilo uredu sa papirima, jedini problem bio kad su mi rekli da ce da ubace i suprugu u PIO kazu da je po novom zakonu i mora tako , a ona je u birorada prijavljena plus ima i radni staz, sad neznam sta da radim ! ne bi da uplatim dve penzije::novac::
 
Nazad
Vrh