Mtz 82 automatska poteznica

gutesa

Član
Učlanjen(a)
18 Sep 2011
Poruka
70
Lokacija
Plandiste (Juzni Banat)
Forumasi, kupio sam automatsku poteznicu original rusku, nikad kacena, stojala je skoro 30godina. Evo o kakvoj poteznici se radi. A pitanje moje je da li ce ona izdrzati jedno dva vagona da vuce
Morao sam malo da obrusim taj klin, nije mi moglo uci vucno oko. Ima li neko iskustva sa ovom poteznicom? moze li se otkaciti sama od sebe?







url=http://www.dodaj.rs/?K/hI/4hjni4b3/fotografija0139.jpg]
fotografija0139.jpg
[/url]

url=http://www.dodaj.rs/?35/Q7/32rzlNUI/fotografija0138.jpg]
fotografija0138.jpg
[/url]



 
Ja imam taku stara ko djavo jos je ispravna ali imam i drugu kojoj je pukla kuka ali nije kod mene.Jako je to moj savet sa teretom u prikolici na mekom nemoj terati u rikverc oce iskriviti to kako ti zoves oko
 
ja sam tu kuku jos malo brusio, nije moglo da legne vucno oko od prikolice zmajevke na to. Sta su rusi to pravili koji vrag kad moze samo njihova neka specijalna prikolica :)
 
Istu takvu poteznicu sam jos ranije dobio i koristio za T 40. To je toliko masivno i jako da ne znam sta treba uraditi da pukne. Kolko vidim tvoja nije kajlovana ili na drugi nacin fiksiran prednji deo,pa ce ti se okretati i to vec moze biti problem. Ja je vise ne koristim iz razloga sto je stalno moram skidati i prilicno je to nezgodno, a uz to sam i vrlo cesto cupao drva,pa sajla hoce da izleti izmedju klipa i kuke.
 
#Petar84, hvala ti na savetu. Ova moja je od starosti zapekla i nece da se okrece, a meni bas i ne treba jer mi se okrece na rudi vucno oko.
 
Kod nas u firmi dok je postojala te potege nikada nisu koristili nove su isle u otpad ,prikolice su bile vucene pomocu potega koje se montiraju na polugama i nikad nije bilo problema.Moje misljenje da srafovi koji nju drze nece izdrzati da vuku 20 t prikolicu.A potega je ok.
 
Tu je sama kuka pitanje i nista vise,ona ce prva da pukne a ostalo je jako ko djavo .Najbolje bi bilo kad bi se ubacila klasicna poteznica sa klinom mesto kuke ,tu je guma kao amortizer inace ta kuka stara poteznica iz 80-tih god. liveno u kvalitetu (jako je to)
 
Nazad
Vrh