GM soja

Rastislav je napisao(la):
Ma sigurno ::suncanje::, nemam ja ama bas nikakav motiv.Zanimljivo mi je se malo prepirati sa vama :haha:
Vec sam se ja oprobao pre ovog foruma na vecem forumu od ovog, znam gde stojim pa se ne brinem. :D
To što se ti ne brineš to mi je jasno, vreme je da se tvoja okolina zabrine.

za one normalne koji brinu o svojoj deci, baš zbog te dece odvojite malo vremena pa pročitajte ovo

na sajtu jedne organizacije koja se zalaže za zdrav napredak postoji članak sa kojim ne moramo da se složimo ali ga bar treba pročitati.
“Growth hormones! What do you expect! We give our livestock - beef, pork, veal, chicken, turkeys, asf. - growth hormones so they gain weight faster and can be sold sooner. And in the case of dairy cows, we also give them estrogen hormones, so they give more milk. It works, it works wonderfully well.”
Slobodan prevod:
“ Hormoni rasta ! Šta ste očekivali ! Mi dajemo našoj stoci i živini – govedima, svinjama,telićima, piličima, ćurkama, itd – hormone rasta tako da brže nabiju težinu pa mogu da se prodaju brže. A u slučaju mlečnih krava mi im takođe dajemo hormon estrogen, tako da daju više mleka. To radi, radi i daje divne rezultate.”
Više ovde : http://www.truehealth.org/obesity.html
A onda soja i produkti od soje, poslednjih godina prisutni u svemu u prerađevinama od mesa, u hlebu, u pecivu, u čokoladama, u industrijskim sirevima, u svim grickalicama, u kečapu, u kupovnim picama..................Pa još GM
Zatim kukuruz. Šećerac za ljusku ishranu još nije odobren ali običan kukuruz za ulje, preradu i stoku je GM.

Sve skupa =

Obesity and Overweight in USA (ekstremna gojaznost i debljina)
• Percent of adults age 20 years and over who are obese: 34% (2007-200:cool: -ekstremno debelih 34%
• Percent of adults age 20 years and over who are overweight (and not obese): 34% (2007-200:cool:-debelih 34%
debelih i ekstremno debelih 68%

Za mlađu populaciju nema podataka za debele samo za ekstremno debele
• Percent of adolescents age 12-19 years who are obese: 18% (2007-200:cool:
• Percent of children age 6-11 years who are obese: 20% (2007-200:cool:
• Percent of children age 2-5 years who are obese: 10% (2007-200:cool:
Izvor CDC Centers for Disease Control and Prevention – Centar za Prevenciju i Kontrolu Bolesti (USA)
Ako neko sumnja u podatke “tamo nekog centra”, ono gov je skraćeno od Government, a znači vlada (vlada USA)
http://www.cdc.gov/nchs/fastats/overwt.htm
na zvaničnim gov sajtovima može da se nađe i više od statistike a to su posledice : dramatičan porast bolesti srca i hipertenzije, dijabetis, da ne govorim o bolestima zglobova i nesposobnosti za normalan život. Povećana smrtnost. I sve to kod dece.

To sve govori o jednoj velikoj laži. Laž zvana "dobrobit čivečanstva"!
Zemlja koja ima najbolju nauku i naučnike kako neko reče ima najnezdraviju naciju na svetu. Za čije dobro radi ta nauka?
Očigledno ne radi ni za dobro svoje nacije a kamo li čovečanstva!
 
Neeemmaa prrroobbbleeeeeema što bi reko Radovan III

već su oni pomerili granicu nagojenosti, oni što su bili debeli sad su samo "popunjeni". :)

Zato su smanjili overvejt na prtljagu jer ne smeju da naplate duplu kartu debelima koji ne mogu da stanu na jedno sedište.
 
Tar@

nije ti neka fora , postavio si Akademskom gradjaninu sve tekstove na engleskom a on usavrsava francuski jezik :zli:
 
Optimizam za monsantove deonice pada od 2008 godine, smeši im se tužba za monopol a obamina ekipa nije baš tako zaštitnički nastrojena kao predhodna bušova. Od nekadašnje sigurne investicije njihove akcije su prešle u kategoriju rizičnih.

Monsanto weighs in with a middle-of-the-road score of 5. But there's nothing average about what's been going on with the company lately.

Until last year, things looked great for the company. Revenue growth was strong, and returns on equity were steadily growing. Just like fellow agricultural stocks PotashCorp (NYSE: POT) and Mosaic (NYSE: MOS), Monsanto's shares jumped to record highs during the commodity boom in 2008, doubling in a single year. The company's seed and herbicide businesses were tailor-made to help farmers benefiting from high crop prices. Its cooperative venture with Dow Chemical (NYSE: DOW) led to promising innovations in corn seeds.

Now, though, there's lots of uncertainty for the ag giant. Its big product, Roundup, is now open to low-priced generic competition from the likes of Syngenta (NYSE: SYT) and others, and it's certainly no longer the cash cow that it once was. A lawsuit from DuPont (NYSE: DD) alleges that Monsanto's license agreement amounts to a violation of antitrust laws.

Where Monsanto goes from here is uncertain. Despite all the pessimism, insiders have made significant share purchases lately. Monsanto is far from perfect, but it might be worth a closer look for risk-tolerant investors.
 
Nazad
Vrh