Heritage - kod nas poznatija kao Heritidž

Postovani, hteo bih da krenem sa sadnjom za 2-3 dana, zemljiste sam spremio jos pre zime i sad me interesuje dalji postupak sta se sve radi, na kojoj dubini se sade maline i na kojoj udaljenosti, koje djubrivo koristiti i kako ih tretirati pesticidima i kada? Prvi put ovo radim pa nisam u toku sa time. Unapred hvala.
2 na metar, ako je ova sorta. Djubre zavisi od toga kolika je parcela.-za ostalo ima vremena ali ne treba nista posebno osim navodnjavanja.
 
Posadio sam maline u jednoj parceli ludilo kako je rodila i kako se razvila a u drugoj ocaj. Isto tretiranje prinos 500% razlicit -_-
 
@pole da li mozemo da vidimo rezultate Heritidza kod koga si ostavljao za dve berbe??????
 
Koliko dugo ubran plod moze da stoji? kako se ponasa pri prodaji za konzum?

- - - - - - - - - -

nasao sam sta je rekao@boyla na prvoj strani"Heritidz ima dosta suvlji i postojaniji plod to jest moze komotno da se bere peti dan. Zgodan je zbog te osobine i za pijacnu prodaju manje plesnavi od ostalih sorti maline."
ako jos neko ima neka svoja zapazanja neka kaze, hteo bih posaditi nekih 100m za svoje potrebe a visak na pijacu.

 
Da li je moguce da toliko malo heritidza ima kod nas?? Svakako veca cena do 20 dinara i mnogo pozeljnija (bar tako hladnjace kazu ) od polane i polke
story.php
 
@Bane loznica
Ma, kažu oni mnogo toga dok narod tu sortu ne zasadi i omasovi je, a onda cenu diriguju kako im volja kao i za sve ostalo.

Pa vidim da komentara o ovoj sorti na forumu nema a loznica i okolina su je puni ... jedna hladnjaca i ne prima nista drugo od jesenjih sorti pa mislim da nije lose da se zna da ipak nisu sve jesenje sorte na teskom udaru... kod nas je za heritidz cena 140 (plus neki potencijalni bonus do 150) od svih jesenjih sorti otupljivaci ovu najvise "vole" a kod nas su zasadi krenuli od pre 8-9 god... zato mislim da nije lose da se malo i ova tema razvija :)
 
Naravno, naravno, slažem se. Ne mislim ja da je kao sorta loša, čak naprotiv.
Hteo sam reći da oni uglavnom vole ono čega najmanje ima. Voleli su nekad i Polanu, pa onda Polku, itd... A sad im nešto postaju mrske. Nemam nijednu od pomenutih, pričam onako kako se generalno ponašaju.
Ovde kod mene je gaje u plastenicima i hvale se sa rezultatima. Koliko je to zaista ne znam, ali u poređenju sa prinosima na otvorenom, ogromna razlika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh