Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znas kako ti ponesi odecu, pa ako je tamo ista klima ostavi garderobu a kupi sve sto ti napisemo :osmeh:
 
Dobro jutro drustvo. Jutros... tacnije 6,45 sati, gledam jutarnji program RTS-a kad' ono nas clan "Farmer Bob" Slobodan.... Bobe iz Novoga Beceja "reklamira" svoj traktor.:osmeh:
 
Sve zavisi od kuce do kuce, moj cukun deda je bio 1914god, umeo je da pise-cita , takodje i matematiku. Njegov sin (moj pradeda) vojno lice oficir.

Da zavisi i od obrazovanja naravno... Ali mnoge u to vreme obrazovanje nije zanimalo... I moj pradeda je bio pismen covek bio je 1920 znao je da pise cak i Nemacki (bio je 3 god u logoru tamo je naucio) .. NAravno znao je i cirilicu..
 
Tekst za svaku pohvalu umesto socijale primit se posla samo što se nikome baš neda a trebalo bi uz malo volje svima bi bilo bolje.:ppozdrav:
 
Svi preci su se mladi ženili.Pokojni deda mi je jednom rekao da su tako morali jer nisu mogli da dočekaju da imaju svoju stvar :osmeh: a da je danas sve drugačije.Ima se svega i zašto bi se neko ženio i udavao.Zvuči smešno ali je tako.
 
Kod nas su se uglavnom zenili rano iz razloga da bi imao ko da radi poljoprivredu i da bi postigli sve da urade na vreme :)
 
U mojoj kući je došlo do velikih raskoraka...moj pradeda je bio 1881god.
Moj prađed je bio 1876 god, a đed 1903, otac je 1946 i tu je nastao raskorak. Naime đed je imao dva sina prije moga oca koji su poginuli 1945 (par dana prije kraja rata, strijeljala ih crvena bagra, sa 19 i 21 godinu). Tako se otac, zbog vise sile, rodio tako reci ne planski poslije rata. I onda su poslije rata išla razna maltretiranja od strane gore pomenute bagre, tipa:prvo oduzimanje zemlje, pa razne obaveze, prijavljivanja (naravno izmišljena) u komitet, da đed ne ore dovoljno duboko SVOJU njivu u pripremi za pšenicu, hvaljenje Karađorđevića, govor protiv socijalizma i hromog dabe...Inace đed je sluzio vojsku na Topcideru u Kraljevoj Gardi konjici, i davao je strazu na Belom Dvoru kod Kralja Aleksandra.
E, onda je đed poucen losim iskustvom, natjerao oca da se ozeni sa 18 godina pa se tako rodio brat 1965, ja 1969 i sestra 1974. Danas nas troje imamo 7 djece, hvala bogu. Ja nosim đedovo ime, a burazer i otac imena pokojnih striceva, tako se krug u neku ruku zatvorio.
 
Ljudi, sledeće nedelje počinje poljoprivredni sajam u Kragujevcu, a niko ni reci, cak nema ni tema na forumu, zar je toliko los pa nema interesovanja ili je razlog sto je tek 11. po redu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh