Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Dulkaarpad
Bravo za dedu.
4.gif
Ono što mi je zanimljivo je svedočanstvo na ćirilici. Tada nisu pratili današnju ''modu'' (da svi mogu da razumeju) pa pisali latinicom. Jedino što ni tada nisu bili imuni na pravopisne greške ali isto je i danas.
 
i tada i sada je službeno pismo bilo ćirilica
imam eng. tastaturu pa nemogu da kucam na službenom pismu
:haha:
 
i tada i sada je službeno pismo bilo ćirilica
imam eng. tastaturu pa nemogu da kucam na službenom pismu
:haha:

To je samo deklarativno. I gde su u obavezi da izdaju dokument na ćirilici (mada i tu ima vrdanja). Prođi malo kroz Beograd, nema nigde natpisa na ćirilici. Uskoro više neće biti natpisa ni na srpskom već na engleskom ili ne znam čemu...
A za drugi deo: Možeš i sa tom tastaturom da kucaš ali te mrzi da prebaciš na ćirilicu. :haha:
 
@Dulkaarpad
Bravo za dedu.
4.gif
Ono što mi je zanimljivo je svedočanstvo na ćirilici. Tada nisu pratili današnju ''modu'' (da svi mogu da razumeju) pa pisali latinicom. Jedino što ni tada nisu bili imuni na pravopisne greške ali isto je i danas.

Hvala.
Nije narocito zanimljivo - malo vise reda nego sad. Ako bih postavio nesto u vezi pradede tamo bi pisalo Nagykikinda, a ovako, kad je rec o dedi i o 1930/'31 godini pise Vel. Kikinda (cirilicom). Mislim da je normalno. Mada ne znam sta je problem s latinicom. Doduse mislim da je problem u tome sto (i) u zvanicnim dokumentima pobrkaju cirilicu i latinicu. To je sramota. Bolje bi bilo da odluce da li ce latinicom sve da pise ili cirilicom, a ne da prezime latinicom, ocevo ime u zagradi cirilicom, pa ime opet latinicom... ::sramota::
 
Poslednja izmena od urednika:
@Dulkaarpad

Koliko je bilo reda tada, ne znam. Mislim da se mnogo nije promenilo jedino su možda problemi bili drugačije prirode tada. Mislim da je velika prednost da su ljudi bili više upućeni na kolektiv, zajednicu nego danas kada su atomizovani i otuđeni jedni od drugih.

P.S. U ovim svedočanstvima je pogrešno upisan datum na oba mesta. Iza rimskog broja ne ide tačka kao ni iza juna ne treba ništa. Znači, grešili su i tada kao i sada. Ljudi se ne menjaju :osmeh:

@NA
Koliko je ručak u menzi a koliko večera?
 
Dali gleda neko emisiju na tv Prvoj?

--------------------------------------------------

Doslo je veoma lose vreme.
 
Poslednja izmena od urednika:
@Dulkaarpad

Koliko je bilo reda tada, ne znam. Mislim da se mnogo nije promenilo jedino su možda problemi bili drugačije prirode tada. Mislim da je velika prednost da su ljudi bili više upućeni na kolektiv, zajednicu nego danas kada su atomizovani i otuđeni jedni od drugih.

P.S. U ovim svedočanstvima je pogrešno upisan datum na oba mesta. Iza rimskog broja ne ide tačka kao ni iza juna ne treba ništa. Znači, grešili su i tada kao i sada. Ljudi se ne menjaju :osmeh:

@NA
Koliko je ručak u menzi a koliko večera?

Ljudi grese, to je i tad i sad tako. Nije to bitno. To su nijanse. Bitno je to sto je bitno. Vlast je vlast a cast je cast. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh