Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde smo ispunili normu, došli smo do 100-te strane, može li chat 5?
 
Dok je ta cena moja ide na visinu :)
to.jpg
Gde si kupio puz?i moj je isti takav :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Dobri ste koji mozete da je sacuvate,ostavili psenicu na cuvanje sad soju svaka cast:bravo:nije vam onda tako lose imate novaca...
Ja radim koliko imam novaca da isfinansiram,mogao sam uzeti ko zna koliko hektara u arendu ali tu nastaju problemi oko obrade :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nas atar je ove godine, bez preterivanja, sigurno posejan sa 60 % soje. Kako ce se to odraziti na arende, sobzirom da je rod traljav, to Bog sveti zna. Da li ce se dizati avansi već za slefecu godinu, ili ce se žrtvovati plate, penzije, deonice, ustedjevine to ostaje da se vidi. Znam samo da ovakvo stanje neće biti dugo održivo.
 
Ne znam kako će se odraziti na arende ali mislim da će se drastično odraziti na površine pod sojom. Nije loše malo obogatiti plodored:osmeh:
 
Ma kakve velike kolega 100e i kraj,npr lokalna zadruga placa 200e u nasem ataru ali samo sto je ravno lepo...i sad kukaju kako su pukli na soji nece ni troskove pokriti.Mi u selu placamo 100e kj al ima svega a naj manje lepe zemlje ravne.Drugara su bas oni zajebali i uzeli nekih 15ak kj sto je radio.
 
Ovi iz Viktorije su ludi skroz,otvorili se celih 35din/kg,da sam ja direktor ne bih ponudio ni 25din/kg. Oni iz godinu u godinu cene smanjuju,nebitno za prinos,a mi cutimo...kao kod devojke,cutanje je znak odobrenja. A vidim i arende niko ne planira da smanji,kazu ove gazde naduvankovici kako da izadjem pred gazdu njive,pa sramota je da sad rusim samom sebi cenu.
 
Oni su lepo ispostavili cenovnike i u 90% se zna cena njihovih proizvoda od momenta kad uzmes,pa do momenta isplate se zna koliko dana kasnije = koliko evrica vise da platimo.
 
Znate kako se kaze ko treba da bude jeb.n njemu gace same padaju....Ja licno nemam soju ali ovo je sramota i bruka.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovi iz Viktorije su ludi skroz,otvorili se celih 35din/kg,da sam ja direktor ne bih ponudio ni 25din/kg. Oni iz godinu u godinu cene smanjuju,nebitno za prinos,a mi cutimo...kao kod devojke,cutanje je znak odobrenja. A vidim i arende niko ne planira da smanji,kazu ove gazde naduvankovici kako da izadjem pred gazdu njive,pa sramota je da sad rusim samom sebi cenu.
Soja je bila 25din 2002. i 2003. u otkupu,ali je tad na pumpi litra goriva bila 36.6din,zakup 100eura
Spram goriva bi soja trebala biti 90din
 
Lepo sam rekao da je svake godine sve jeftinija,jer pare kao pare nisu nikakav pokazatelj par dinara gore-dole,ali paritet je otisao u ofsajd.
Koliko si onda mogao uzeti nafte za meter soje,a koliko sad ili djubriva,hemije...
 
Polako će doći u situaciju da neće imati sirovine.Scenario kao sa šećernom repom a sve zbog bezobrazluka i bahatosti.
 
A sejaćete banane,a?
Takav ste narod,kad nešto izda,okrenete mu leđa,mene su učili,da kad nešto izgubim,ako netražim tamo gde sam izgubio,neću nikada ni naći
Tako da svake godine držati neki nivo,nešto će ubosti,a sve neće nikada ubosti
 
Sada ce ''gazdurine'' opet davti 200+ evra po kj za arendu,bez obzira na cenu i rod,sve pod parolom ''jbg,moram,ne smem ispustiti zemlju,moram uposliti masineriju'',zakupodavcima je najbolje ,a i bice do god je ovaca za sisanje,citaj nalozenih baja u traktorima od 100+ ks.
 
To je po meni odobrena PLJACKA, I sistemsko urusavanje sela zarad tajkuna. Bilo ko je od bagre u stolici isto je. Ovi ce i gace za koju godinu da nam uzmu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Tako i ja,a akp idu od vrata do vrata,samo im kažem da zatvore kapiju spolja :osmeh:,sve im nije jasno,pa im objasnim,da moraju izaći napolje,da bi je spolja zatvorili :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh