Rakija od višnje, trešnje...

Meni je glavna dilema oko dodavanja kiselina. Navodno tresnja ima malo kiselina i visom ph, pa bi to trebalo regulisati, ali to tako pise, ne znam sta bi bilo u praksi kad bi se ta radnja izostavila.
 
Q
s-43966-1369314279.jpg
[/url][/IMG]
Jel ima smisla da se sa ovim proba muljati tresnja/visnja u nekoj kanti pa onada da se procedi kroz neku resetku kako bi se odvojile kostice? To je mesalica za gradjevinski lepak i farbu ali cini mi se da bi mozda moglo voce da se mulja, a da se ne ostete kostice.
 
Pozdrav momci. Bavim se uzgojem tresnje i uvek mi ostane nesto sto ide ispod cene. Mislio sam da probam da ispecem nesto rakije ali sem nekih teorijskih preporuka nisam naso na iskustva iz prakse. Vidim da su neki clanovi probali, pa ako moze malo iskustava, da li ste vadili kospice, dodavali neke kiseline, kvasce i tako to? I na kraju kakva je vasa rakija od tresnje? Da napomenem da bih to radio za licne potrebe.

Ja bih ti napisao ovo

Stavi 2-3% šećera, izgnječi što više trešnje i čim provre ispeci, sačekaj 3-4 meseca da odleži i uživaj u rakiji sa ukusom trešnje. Ne treba ti nikakvo vađenje koštice, kvasci i kiseline. A možeš i to, još bolje.

Al će me popljuvati ovi što navodno sve rade kako treba.
Isto i višnja tako, samo što trešnja ima 10x jaču aromu i lepša za piće.
 
Koliko traje fermentacija trešnje sa ovim trenutnim temperaturama?
U garaži temperatura je oko 25C

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh