Tumosan

Zetor 90ks - 29.950 + PDV
Ursus 110ks - mislim da je oko 30.000 sa PDV

Tumosan proizvodi motore, ali po licenci, odnosno kopiraju IVECA. To što neko uzima proverene komponente i sklapa u celinu, a ne proizvodi kao što Tumosan radi, ja ne vidim kao manu, već naprotiv, ako neko zna da napravi nešto što valja i ima kvalitet koji je dokazan (Perkins motor) po meni je to uvek bolja opcija od kopije nečega, a da pri tome nema razlike u ceni, ili je jako mala.

simke82
Na osnovu čega tvrdiš da je sklop koji Tumosan proizvodi (kopira) bolji od sklopa gore pomenutog kod Zetora i Ursusa, a koji je sastavljen od različitih proizvođača uparenih i sinhronizovanih u jednu celinu? Bez uvrede, samo sam dobronamerno pitao jer bi voleo da znam neke konkretne stvari koje ukazuju da je to stvarno tako kao što tvrdiš.
 
Taj ursus ima bas nisko postavljenu donju poteznicu, neznam koliko se dobija njenim skidanjem, ali sa njom ja ne bi otisao na oranje.

Zar ne bi trebali da uporedjujemo tumosan sa npr hatatom?
 
Zetor 90ks - 29.950 + PDV
Ursus 110ks - mislim da je oko 30.000 sa PDV

Tumosan proizvodi motore, ali po licenci, odnosno kopiraju IVECA. To što neko uzima proverene komponente i sklapa u celinu, a ne proizvodi kao što Tumosan radi, ja ne vidim kao manu, već naprotiv, ako neko zna da napravi nešto što valja i ima kvalitet koji je dokazan (Perkins motor) po meni je to uvek bolja opcija od kopije nečega, a da pri tome nema razlike u ceni, ili je jako mala.

simke82
Na osnovu čega tvrdiš da je sklop koji Tumosan proizvodi (kopira) bolji od sklopa gore pomenutog kod Zetora i Ursusa, a koji je sastavljen od različitih proizvođača uparenih i sinhronizovanih u jednu celinu? Bez uvrede, samo sam dobronamerno pitao jer bi voleo da znam neke konkretne stvari koje ukazuju da je to stvarno tako kao što tvrdiš.

Lično nemogu da tvrdim na našim područjima. Pošto ih nema prodatih. Al ako se malo više izgugla vidi se da je fabrika ozbiljni proizvođač. Količina od 10000 traktora godišnje, i garancija od 2 godine sigurno govori o kvalitetu. Jedna fabrika ako bi imala nekih ozbiljnih problema sa traktorom, sa tim količinama proizvedenih mogla bi da stavi katanac na fabriku.
A ipak je po meni prednost nešto sam napraviti (pa i iskopirati) nego uzeti gotovo i sklopiti samo . I onda reći kako proizvodi traktor. Da se taj Zetor i Ursus malo potrude i naprave svoj traktor gde bi razvili malo svoju proizvodnju, sigurno bi bili jeftiniji (a ništa manjeg kvaliteta) od trenutnog. Ima dosta fabrika koje se bave samo sklapanjem. To može da radi ko hoće. A malo fabrika mogu da se pohvale pravom proizvodnjom!

- - - - - - - - - -

Zetor od 110 KS je došao cenovno kao Landini od 110 KS. To znam pošto sam trebao takav traktor pa sam se raspitivao. A nemože da priđe Zetor jednom Landiniju u istoj konjaži.

Al to ovde nije tema. :osmeh:

Ovde pišemo o mišljenju novog brenda na našem tržištu. Želim im svaku sreću na našem tržištu. A vreme će pokazati o kakvim traktorima je reč.
 
Ako uporedimo i sa Hattatom, vidimo da Hattat koristi Perkins Motore i skuplji je 2000e + pdv. Hattata ima vec dosta koji rade i po sezonu-dve i koliko imamo prilike procitati na ovom forumu to su ok masine. I ja bih voleo da ima prodatih Tumosan-a bar 100 komada pa da se moze izvuci neki zakljucak. :ppozdrav:

@simke

Zetor ne pakuje nista, imaju svoju proizvodnju svake od komponeti koje se ugradjuju u njihove traktore. Ursus pakuje sve, ali te komponente koje ugradjuju su proverene i kod velikog broja proizvodjaca traktora su zastupljene.
 
Ovih tumosana ima i od 150-180 ks kako sam ja predstavnika na standu razumeo.

- - - - - - - - - -

Ovih tumosana ima i od 150-180 ks kako sam ja predstavnika na standu razumeo.Sada gledam njihov sajt i ne vidim te vece.Jos kaze covek trebao je na sajam stici i od 125 ks:sta:
 
Posto saradjujemo sa tom firmom uvoznikom,pricali smo sa ljudima o njima,i za sada najveci model je 125 konja,ali tek za mesec,dva
 
Poštujem ja to kad neko sam proizvodi nešto, ali opet kažem to je kopija originala, i to ne mora da znači kvalitet koji original poseduje. Te tvrdnje o kvalitetu, na osnovu informacija sa interneta o količini prodatih traktora, ne znače apsolutno ništa. Marketing je čudo, i za čas od muve napravi medveda. Dok ti traktori ne naprave neki značajniji broj radnih sati i ne dokažu se u praksi, o njihovom kvalitetu ne vredi diskutovati. Za sad možemo diskutovati recimo o njihovom izgledu, koji je meni ok, ali mi se ne dopada završna obrada. Onaj jedan od izloženih na sajmu je imao po filteru od goriva sve nekakve crte, kao da se farba slivala po njemu, što je mene odma odbilo. Mogli su malo da se potrude pa da očiste to, ili da stave drugi filter, ipak je to sajam, tu bi trebalo da se predstave u najboljem svetlu ako oće da se prodaju, bar ja tako mislim.
 
2466ogo.jpg
[/IMG]

Izasao novi model od 115 KS!
 
Ako je kvalitetno napravljen koliko lijepo izgleda biće super.jako mi se sviđa na izgled.

- - - - - - - - - -

koliko bi trebala biti osnovna cijena
 
Spolja gladac a iznutra?Menjaci na sredini kao na imt 577 ako ne gresim :haha:
 
Nazad
Vrh