Tumosan

2vbap6t.jpg
[/IMG]
 
Ja sam imao problem jedan pk roler i kompresor klime je riknuo ostalo je bez greske radi samo teske poslove .
 
Prvi ozbiljniji kvar na 1700 sati. Raspao se lager u difrencijalu, (Carraro). Posle nedelju dana cekanja da se razni majstori jave i smiluju da dodju, otac i ja ga rasturili. Malo u petak, ostatak danas. Sad mi je krivo sto odmah nisam sam poceo da radim, do sad bih ga mozda i zavrsio. Sutra nabavka delova pa sklapanje. I pohvale za servisere Agrocesle na online pomoci.
9ee5de403bdbc5a664b7ad816ad697dd.jpg
fcbe6b5b0107214ba266b6fe09c1235e.jpg
 
Ili ležaj nije dovoljno jak za tu namenu.... Je l tvoj beše 9115?
Aj uslikaj još neku sliku. Čisto da vidim gde se nalazi ta osovina i koja je njena funkcija.... Kakve simptome si primetio? Da znam preneti koleZi iz sela koji isto ima Tumosana, na šta da obrati pažnju.
 
Timken sam i ja mislio potraziti, eventualno nekog Japanca. Da, 9115 je. Odjednom je poceo da skripi, ali nisam mogao da cujem odakle. Sreca odmah sam nasao koji je lager jer kada se otvori odozdo, vidi se. Mislim da je aksijalno trpeo tek kada se raspao, jer su valjci bili prepreceni u 2 reda i ostetili i malo kuciste iza lagera, a unutrasnja kosuljica je skroz izgrebana. Deo od nje koji je pukao i koji nedostaje na slici sam nasao dole ima neostecene brojeve. Mere su standardne, 85x45x19mm, tako da nije ovo lager samo za ovaj traktor.
 
Poslednja izmena:
Taj ležaj je trebao da nadživi traktor.Malo je to radnih sati za takav defekt.Jesi kontaktirao predstavnika?Šta kažu?Dešava se ili se nije dešavalo?
 
Obicno su prodavci nebrendirane mehanizacije samo trgovci, cast izuzecima koji je jako malo.
 
Nazad
Vrh