Tumosan

Da,da brend košta ali i to što košta više nije kvalitetno! Pisao sam primere......
Po meni primer iz Sombora ne može nikako biti reper za kvalitet Tumosana (kao ni ovaj). Niti bi trebao biti prepreka za neku eventualnu kupovinu (koliko je negativnih primera za druge traktore pa se opet masovno kupuju i prave). A i ovo što se desilo na ovom ne mora da znači da će i u budućnosti imati problema. Sećam se priče ženinog oca kad je kupio novog 558 kaže nije prešao 2km i na semaforu u Subotici stane a ono ulje iz menjača curi li curi..... I ništa vratili ga nazad,serviseri odradili šta je trebalo i eno traktor i dan danas (~40god) radi!
Putine kada bih gledao primer jednog nezadovoljnog vlasnika nekog traktora da li bi to bila realna slika tog brenda-te fabrike? Kako se niko ne uhvati pozitivnog primera? Imamo Paraćinca koji je zadovoljan,Džastin je takodje zadovoljan. U Sirigu ispred kafane su nam neki likovi prišli i rekli da ima neki njihov prijatelj(valjda sam dobro zapamtio) istog ovakvog i kažu čovek je prezadovoljan. Mislim da su momci iz Vrbasa-Kule... Nzm.
Da je čovek imao više para uzeo bi nešto drugo (iovako je debelo probio budžet pa je i banka umešana). E pošto nema a treba mu traktor 100+ks nije mu ostalo mnogo da bira. Kinez,Rujkan ili Turčin. Kinez mu je bučan,Rujkana ne voli a ovaj mu se zasvidj'o i eto kupio je njega. Da li je pogrešio ostaje da se vidi,a ja sam za "kvar" javio čisto da se pročuje.... Javiću ja i pozitivne utiske,nećemo ga baš tol'ko ocrniti! :)
Jedan ima 6o a drugi 5oo sati,još uvek je rano za ocenu kvaliteta :ppozdrav:
 
Bobo iz polovnog imt-a je izašao i za 40 godina vožnje malo mu ga je dosta (uglavnom je vozio tepsijaru-gluvaća).
Eno ćaletu danas od vibracija u gluvaću pao vatrogasni na patos (prso nosač na samom aparatu) i pokušaj njega ubediti da kupi drugog polovnog imt-a za kojeg ponestaje delova..... Znaš kako je u transportu sa gluvaćem kada raspeglaš na +40 vanjske temperature a on digne na skoro 90? I tako 3 nedelje u žetvi.... A to je samo žetva. Di su ostali poslovi?

Necemo sad ekstreme pa gluvac kabinu uzimati kao reper za svaki imt...

No, nebitno, da gazdu traktor posluzi dugo i dobro. Ovih sitnica se desi i na puno kvalitetnijim traktorima ali se to rijesava u roku par sati pa se za to i ne cuje. Normalna je pojava da se negdje nesto promasi. Desi se da i na novom autu ne radi par stvari pa ako se moze, ceka se prvi servis. Sto vise propusta se otkrije sad, u probnom periodu, razradjivanju traktora to ce manje pizdarija biti kaasnije u zivotu.
 
E bas to ,kolega skroz si u pravu. Zanima me da li neko od forumasa ima u posedu neki od tih zapadnih traktor,a proizveden u Turskoj a ima vec par marki koji se tamo sklapaji ima isto lose a i pak dobro iskustva sa njima.

Nada poslednja umire.
Lorde ima kod nad jedna valtra evo vec 5-6godina.Nema problema. Jedino sam cuo da je redovan servis bio jako skup.Ali to je već relativna stvar.
 
Moj stric ima Case Jx 110 otisla mu hidraulika.

Nisam ja Dzastin vec BIBER dva razlicita coveka.
 
Sto se tice mesta izrade puno je bitnija kontrola kvaliteta proizvodnje od mesta izrade.
Kao sto je i nas IMT imao kvalitetnije serije pre rata dok se vodilo racuna, a kasnije umesto da je napredovao kvalitet on se unazadio ili MTZ koji se pravi kod nas u "Evropi" (makar geografski gledano smo zapadnije od Belorusije) da li je taj kvalitetniji od nama istocnijeg original Belorusa ?
 
Ja znam primer gde gde je sa nekih 150 sati hatatu crkla bos pumpa.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Bio servis odradio i eno piči turčin sve u 16! Kaže serviser da je bolje izbaciti reverzer u neutral(mehanički je)pa onda menjač u 1 i onda reverzer napred ili nazad. I stvarno onda menjač ide kao u sir. A ako ćeš odmah u 1 onda ide malo teže. Jbm li ga valjda dok se malo razradi.
 
Vidim dosta ljudi ima problema sa ovim Tumosan traktorima. Jasam naručio isto Turčina ali Armatrac nije valjda da su i oni isti, jel neko imao problema sa ovim traktorom, još uvek nisam dao pare pa mogu da odustanem.
 
To je sve isto samo drugo pakovanje. Na menjač se privikne dosta brzo ništa komplikovano ja tako i navikao kod maseya pa tako radim i ovde prvo ubacim u prvu pa posle biram dal napred ili nazad. Kod nas nema stim problema stvarno ide manjač dosta lako svaka palica malo je nezgodno jer ima 4 palice menjača al se brzo navikne jer u većini slučaja se koristi samo dva ili jedan kad se radi u njivi. Do sad smo zadovoljni jeste da nema puno radni sati ali vreme će pokazati. Ne treba sve ocrniti sa par sitnice oko traktora jeste da su još relativno novi na našem tržištu. Pa da ne bude tolko pohvale i ti rusi i kinezi se kvare a niko ne trči ispred kamere da prikaže zadnjicu nego se namesti pa se radi dalje. Znam par primeraka prvih yutoa 1204 da su imali dosta problema sa pumpom od hidrolike pa posle su sredili pa kasniji primerci nisu imali tu manu a niko se nije žalio da relativno nov traktor a priključak morao da ostavi na njivi jer nije mogao da podigne.
 
Nazad
Vrh