Tumosan

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Otvaram temu o traktorima marke Tumosan, bili su prikazani na ovogodišnjem poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu.

1_82447741_8000-main2.jpg
 
Sudeći po tome da je licenca Fijata trebalo bi da je best buy.Zavisi samo kakvi su sa cenama i ko je kod nas diler.Meni se sviđa model od 75ks.
 
Zastupnik je AgroCesla. Bio je samo jedan model od 110 ks . Cena je cini mi se, na sajamskom popustu bila oko 27 000 + pdv ...nisam tačno siguran, nemojte me držati za reč.
 
Na traktorima koji su bili na sajmu pisalo na staklu sajamska cena 25300+pdv, a redovna cena 26000+pdv.A bili su izloženi modeli 8105, 105 ks motori.
 
Našao sam na netu da je IMT nešto pregovarao sa ovom firmom

[video=youtube_share;UQg7rEnCr7E]http://youtu.be/UQg7rEnCr7E[/video]
 
Pise da je Tumosan motor. Nadam se da je Fiat licenca, jer ako je bas Turski nisam nesto odusevljen time. Sad nesto kontam mislim da ima Ursus od 110ks sa Perkins motorom i ZF menjacem za 30 sa pdv. Pitanje sta je bolje?
 
Fiat licenca.Takve motore nose kamioni Zastava,berači Bourgoin...Kada na Univerzalu takav motor ide već 40 godina a Rumuni ga radili ići će i ovaj Turski.
 
Meni ova konfiguracija prednji-zadnji tockovi i felne veoma lici na Zetora.
 
Poslednja izmena:
Pise da je Tumosan motor. Nadam se da je Fiat licenca, jer ako je bas Turski nisam nesto odusevljen time. Sad nesto kontam mislim da ima Ursus od 110ks sa Perkins motorom i ZF menjacem za 30 sa pdv. Pitanje sta je bolje?


Da motor je licenca IVECO. Ovaj sa slika je 105KS (tako barem piše).
S obzirom koliko sam uspeo da nađem na netu, a i na sajmu čuo, ova fabrika pravi godišnje preko 10.000 komada. I daju garanciju 2 godine.

Pa ti sam zaključi šta je bolje.

Lično mislim da je bolje ovo od URSUS-a.

A svako će uzeti šta mu najviše odgovara. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Meni ova konfiguracija prednji-zadnji i felne veoma lici na Zetora.

Da li znaš koja je cena Zetora u toj opremi kao što je ovde prikazan ovaj Tumosan?
 
Licno zapazanje.......Molim te da kazes cene od konkurenta iz Ceske, na sajam nisam dolazio, nazalost bavio sam se poplavom....:osmeh:
 
Ima nesto sto se zove tradicija. Zetor su proverene masine na nasim prostorima. Zetor nije clan nijedne od velikih koorporacija koje se bave proizvodnjom traktora. Posluju samostalno. Ursus je takodje napravio velik zaokret i napravio savremen traktor, koji koristi sve komponente od provrenih proizvodjaca. Poredjenja Perkins motori se ugradjuju u Claas, Landini, McCormick i verovatno jos dosta traktora. Necu da kudim Tumosan, nisam ga vozio, ali ako za iste pare moze da se uzme Ursus sa ZF menjacem i Perkins motorom, ne vidim bas tog kupca sto bi se odlucio za Tumosan?
 
Licno zapazanje.......Molim te da kazes cene od konkurenta iz Ceske, na sajam nisam dolazio, nazalost bavio sam se poplavom....:osmeh:


Neznam cene Zetora i Ursusa.

- - - - - - - - - -

Ima nesto sto se zove tradicija. Zetor su proverene masine na nasim prostorima. Zetor nije clan nijedne od velikih koorporacija koje se bave proizvodnjom traktora. Posluju samostalno. Ursus je takodje napravio velik zaokret i napravio savremen traktor, koji koristi sve komponente od provrenih proizvodjaca. Poredjenja Perkins motori se ugradjuju u Claas, Landini, McCormick i verovatno jos dosta traktora. Necu da kudim Tumosan, nisam ga vozio, ali ako za iste pare moze da se uzme Ursus sa ZF menjacem i Perkins motorom, ne vidim bas tog kupca sto bi se odlucio za Tumosan?

Slažem se da se Zetor i Ursus dugo prodaju i da su se pokazali kao solidni traktori. Svako na kraju uzme ono što je najbolje za njega. Da li misliš da je dovoljno da uzmeš komponente i napraviš traktor? To onda nije proizvodnja nego sklapanje. Tumosan je fabrika koja proizvodi motore i transmisije. Složićeš se da to nije isto?!
 
Nazad
Vrh