Zabrana izvoza poljoprivrednih proizvoda 2014 godine

Mislim da bi ti za ovo mogao popiti jedan bancic.
Ako vec iznosis svoje misljenje, a imas pravo na to, nije u redu da vredjas ostale clanove foruma. I to ne samo da vredjas vec ih nazivas i pogrdnim imenima i povrh svega sebe velicas i kujes u zvezde.
Postoje drugi nacini da se iskaze i pokaze svoje misljenje, ali ovo je definitivno pogresan.
U ostalom uopste se ne bih slozio sa tobom oko tvoje teorije, jer drzava vidi i gleda samo kroz novac. Mi smo im na jednoj strani, a otkupljivaci i preradjivaci na drugoj. Daleko su joj miliji ovi drugi jer oni toboze cine privredu, bez poljoprivrede, ali losu privredu zasnovanu na ucenama i sili. Mi kao mi smo ne slozni i razjedinjeni i zato oni mogu da nam uvode zabrane, obaraju cene poljo proizvoda i da nas vozaju kako hoce jer im drzava to omogucuje. Da se drzava ponasa materinski, a ne kao maceha, prema nama sigurno joj nebi palo na pamet da kaznjava proizvodnju i trzisne viskove, ali bi isto tako pazila i na ostale gradjane koji zive po gradovima(vecina) i rade u privredi. Ona se nas poljoprivrednika seti samo kad joj nesto treba jeftino da bi odrzala socijalni red, pa se tako onda potegne pitanje i zabrane izvoza. Drzavi definitivno ne preti glad i zedj zbog poplava i elementarnih nepogoda i bilo bi sasvim normalno da nastavi da se ponasa kao arbitar i sudi "ni po babu ni po stricevima", ali to je malo verovatno jer je drzava u saci MK, Delte i ostalih i mora da igra kako oni sviraju. Manite vi TV i novine, i ostale medije. Kad se spuste zavese oni negde zajedno piju i jedu nasu muku i smisljaju kako i na koji nacin da pokupe kajmak i sa ove letine.
 
Preradjivaci obilato pune stranacke kase pa su zato i svi zakoni i uredbe pisani da njima bude potaman a naravno na stetu malih poljoprivrednih proizvodjaca.
 
:cool:...uljare i šećerane bi ti dale verovatno i nižu cenu nego što je trenutna...to što proizvedu u ovom trenutku teško da bi uspele da izvezu bilo gde, morale bi to prodati na domaćem tržištu i po cenama nižim od bilo kog uvoznog proizvoda tog tipa...

....ti bi kao proizvođač primarne sirovine zaradio nominalno manje, ali bi kao i bilo koji potrošač u Srbiji kupovao jeftinije prerađevine, pa bi u konačnom ishodu bilo isto kao i sada uz mogućnost da bude bolje...

...sada im niko ništa ne brani i u tome i jeste kvaka...vlasniku uljare je daleko jednostavnije da otkupi jeftino rod i da ga preproda inokupcu...koliko god da zaradi njemu je dobro, ni orao ni kopao, yebe ga se njemu....

...njega država ne tera da radi....može, ali ako neće ne mora, nek plati porez na imovinu i to je to...a tebe brale kao vlasnika zemlje država obavezuje da plaćaš sem poreza na imovinu i PIO i ZDRAVSTVENO ako ti to kojim slučajem ne uplaćuje neko drugi...

...ponavljam i podvlačim za sve tutubane koji neće da shvate gde i kako ih ovaj i ovakav društveni sistem yebe:

...VLASNIK KAPITALA PLAĆA POREZ NA IMOVINU I NIJE U OBAVEZI DA PRIVREĐUJE...VLASNIK POLjOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA PLAĆA POREZ NA IMOVINU I OBAVEZAN JE DA PRIVREĐUJE I PLAĆA PIO I ZDRAVSTVENO....

...zabranom izvoza primarnih poljoprivrednih proizvoda vlasnici kapitala, prerađivačkih kapaciteta, se dovode u ravnotežu sa seljakom...moraju da privređuju...

....ybt ja ne mogu da verujem da ovo moram da vam pričam...da li ste vi ikada u nekoj srednjoj školi učili neke osnove političke ekonomije....užas brate....blagi užas tiha jeza...:cool:
Ni ja se neslazem sa tvojim posmatranjem stvari. Pogotovo drugog pasusa. Kao proizvodjaca poluproizvoda ne interesuje me posto ce biti finalni proizvod. Hocu samo da se postuje i realno plati moj proizvod. Primer..... Nek suncokret bude 50 din, a ja cu ulje platiti bez pogovora 150din. Tvoja teorija bi bila realna ako poljoprivredu posmatras kao socijalnu kategoriju, sto ona sigurno nesme da bude. Na kraju jedno dobronamerno pitanje. Koliki su tvoji proizvodni viskovi koje predajes?
 
Животе један дунстер из Товаришева предаје економију магистру,човек који познаје материју и суштину оваквог пословања...
Bivši konobar je bio ministar železnice pre nekoliko god.
Nemoj tako podcenjivati,ko zna dokle će jednog dana dogurati :haha:
 
:cool:...uljare i šećerane bi ti dale verovatno i nižu cenu nego što je trenutna...to što proizvedu u ovom trenutku teško da bi uspele da izvezu bilo gde, morale bi to prodati na domaćem tržištu i po cenama nižim od bilo kog uvoznog proizvoda tog tipa...

....ti bi kao proizvođač primarne sirovine zaradio nominalno manje, ali bi kao i bilo koji potrošač u Srbiji kupovao jeftinije prerađevine, pa bi u konačnom ishodu bilo isto kao i sada uz mogućnost da bude bolje...

...sada im niko ništa ne brani i u tome i jeste kvaka...vlasniku uljare je daleko jednostavnije da otkupi jeftino rod i da ga preproda inokupcu...koliko god da zaradi njemu je dobro, ni orao ni kopao, yebe ga se njemu....

...njega država ne tera da radi....može, ali ako neće ne mora, nek plati porez na imovinu i to je to...a tebe brale kao vlasnika zemlje država obavezuje da plaćaš sem poreza na imovinu i PIO i ZDRAVSTVENO ako ti to kojim slučajem ne uplaćuje neko drugi...

...ponavljam i podvlačim za sve tutubane koji neće da shvate gde i kako ih ovaj i ovakav društveni sistem yebe:

...VLASNIK KAPITALA PLAĆA POREZ NA IMOVINU I NIJE U OBAVEZI DA PRIVREĐUJE...VLASNIK POLjOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA PLAĆA POREZ NA IMOVINU I OBAVEZAN JE DA PRIVREĐUJE I PLAĆA PIO I ZDRAVSTVENO....

...zabranom izvoza primarnih poljoprivrednih proizvoda vlasnici kapitala, prerađivačkih kapaciteta, se dovode u ravnotežu sa seljakom...moraju da privređuju...

....ybt ja ne mogu da verujem da ovo moram da vam pričam...da li ste vi ikada u nekoj srednjoj školi učili neke osnove političke ekonomije....užas brate....blagi užas tiha jeza...:cool:

Jedino sto su se oni gore pre setili pa uz pomoc subvencija naterali poljoprivrednike da privredjuju i da placaju to socijalno penziono i porez i to je nesto sa cim drzava moze igurno da racuna, a ne da racuna na neku seceranu od 1 euro koja ce uzeti repu od proizvodjaca na revers ,izvuci pare fiktivnim ugovorima proglasiti bankrot i ostati duzna i za repu i za plate radnicima i drzavi porez doprinose i struju.

.
 
Bivši konobar je bio ministar železnice pre nekoliko god.
Nemoj tako podcenjivati,ko zna dokle će jednog dana dogurati :haha:
Има разних места:КПЗ Сремска Митровица,Лепоглава,Падинска Скела или најдаље ако успе Ковин..:osmeh:
НА није то приватност,једнставно нам се мишљења разилазе око забране извоза,имамо човека који реално пише шта нам је и како а имамо и оног који траже да га банују(узгред који има доста мутних радњи везаних за пољопривреду)
 
:cool:...uljare i šećerane bi ti dale verovatno i nižu cenu nego što je trenutna...to što proizvedu u ovom trenutku teško da bi uspele da izvezu bilo gde, morale bi to prodati na domaćem tržištu i po cenama nižim od bilo kog uvoznog proizvoda tog tipa...

....ti bi kao proizvođač primarne sirovine zaradio nominalno manje, ali bi kao i bilo koji potrošač u Srbiji kupovao jeftinije prerađevine, pa bi u konačnom ishodu bilo isto kao i sada uz mogućnost da bude bolje...

...sada im niko ništa ne brani i u tome i jeste kvaka...vlasniku uljare je daleko jednostavnije da otkupi jeftino rod i da ga preproda inokupcu...koliko god da zaradi njemu je dobro, ni orao ni kopao, yebe ga se njemu....

...njega država ne tera da radi....može, ali ako neće ne mora, nek plati porez na imovinu i to je to...a tebe brale kao vlasnika zemlje država obavezuje da plaćaš sem poreza na imovinu i PIO i ZDRAVSTVENO ako ti to kojim slučajem ne uplaćuje neko drugi...

...ponavljam i podvlačim za sve tutubane koji neće da shvate gde i kako ih ovaj i ovakav društveni sistem yebe:

...VLASNIK KAPITALA PLAĆA POREZ NA IMOVINU I NIJE U OBAVEZI DA PRIVREĐUJE...VLASNIK POLjOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA PLAĆA POREZ NA IMOVINU I OBAVEZAN JE DA PRIVREĐUJE I PLAĆA PIO I ZDRAVSTVENO....

...zabranom izvoza primarnih poljoprivrednih proizvoda vlasnici kapitala, prerađivačkih kapaciteta, se dovode u ravnotežu sa seljakom...moraju da privređuju...

....ybt ja ne mogu da verujem da ovo moram da vam pričam...da li ste vi ikada u nekoj srednjoj školi učili neke osnove političke ekonomije....užas brate....blagi užas tiha jeza...:cool:
To o cemu ti pricas je 90tih unistilo primarnu proizvodnju.Hvala takvim ekonomistima ili mozda komunistima na predlozima ali meni je bolje ovako,a vi pristalice takvog tipa ekonomije idite na Kubu ili Severnu Koreju tamo ce vas docekati rasirenih ruku
 
Poslednja izmena:
Tacno da uhapse samo jednog od tih sto su proslih godina "saradjivali sa robnim rezervama mogao bi nadoknaditi dobar deo sto su poplave odnele Ali Ali svi ce se oni braniti sa slobode jer Vrana vrani oci ne vadi
 
Svi vi dobro branite svoje teze dosledno,Mislim da bih trebalo malo da spustite tenzije.
Ipak je sve preslo u raspravku i repliciranje ,gubljenje zivaca bespotrebno.
 
Poslednja izmena:
10308367_10152047428116850_116774426449740864_n.jpg


Ovo bi bio komentar za one ulizice koji bi da sude onima koji blate lik i delo.

Sto se tice 1000 mrtvih,to ne znam,ali nije sigurno bilo ni 23,a od toga je bas taj dan umrlo njih 13 prirodnom smcu,a inace po stopi mortaliteta za Obrenovac je izracunato 2 stanovnika dnevno.I nek prestanu vise da jure vestice ,nego nek ustanove ko je kriv za tih 10 po njihovom racunu.Njihova smrt je trebala da se spreci,a za to ima ko je zaduzen i prima dobru platu.

Cuj,da ih kazne sto su sirili paniku da ce se ljudi podaviti,a ovi nisu sirili nista i ljudi se udavili.Stvarno su ovi prvi krivi.
 
U ostalom uopste se ne bih slozio sa tobom oko tvoje teorije, jer drzava vidi i gleda samo kroz novac. Mi smo im na jednoj strani, a otkupljivaci i preradjivaci na drugoj. Daleko su joj miliji ovi drugi jer oni toboze cine privredu, bez poljoprivrede, ali losu privredu zasnovanu na ucenama i sili. Mi kao mi smo ne slozni i razjedinjeni i zato oni mogu da nam uvode zabrane, obaraju cene poljo proizvoda i da nas vozaju kako hoce jer im drzava to omogucuje. Da se drzava ponasa materinski, a ne kao maceha, prema nama sigurno joj nebi palo na pamet da kaznjava proizvodnju i trzisne viskove, ali bi isto tako pazila i na ostale gradjane koji zive po gradovima(vecina) i rade u privredi. Ona se nas poljoprivrednika seti samo kad joj nesto treba jeftino da bi odrzala socijalni red, pa se tako onda potegne pitanje i zabrane izvoza. Drzavi definitivno ne preti glad i zedj zbog poplava i elementarnih nepogoda i bilo bi sasvim normalno da nastavi da se ponasa kao arbitar i sudi "ni po babu ni po stricevima", ali to je malo verovatno jer je drzava u saci MK, Delte i ostalih i mora da igra kako oni sviraju. Manite vi TV i novine, i ostale medije. Kad se spuste zavese oni negde zajedno piju i jedu nasu muku i smisljaju kako i na koji nacin da pokupe kajmak i sa ove letine.

:cool:...lepo je da shvataš da su oni na jednoj strani, a mi na drugoj strani...no to shvatanje se mora nadograditi i spoznajom kako prevazići tako loš odnos ili će se do groba ostati u podjarmljenom položaju....

...a što se te kuknjave na maćehu državu tiče...podseti se da nas je država majčinski oslobodila vojne obaveze napr...čisto da ta kuknjava ne bude monotona....:cool:


Ni ja se neslazem sa tvojim posmatranjem stvari. Pogotovo drugog pasusa. Kao proizvodjaca poluproizvoda ne interesuje me posto ce biti finalni proizvod. Hocu samo da se postuje i realno plati moj proizvod. Primer..... Nek suncokret bude 50 din, a ja cu ulje platiti bez pogovora 150din. Tvoja teorija bi bila realna ako poljoprivredu posmatras kao socijalnu kategoriju, sto ona sigurno nesme da bude. Na kraju jedno dobronamerno pitanje. Koliki su tvoji proizvodni viskovi koje predajes?


:cool:...odlično želiš postići berzansku cenu za svoj primarni proizvod, ne za poluproizvod kako ga ti nazva, potpiši ugovor sa izvoznikom, odreci se državnih subvencija za biljnu proizvodnju i igraj berzansku utakmicu....izvoznika naravno sam traži i biraj...

...ja nemam tržišnih viškova koje "predajem"...ja svoje primarne polj. proizvode sam provedem kroz proces prerade i prodam kao gotov proizvod potrošaču...uz pravednije poresko opterećenje, tj. rasterećenje, vrlo relaksirano bih mogao cenovno da pariram bilo kom industrijskom pogonu uz višak kvaliteta na mojoj strani....uz postojeće, jako nepravedno i destimulativno poresko opterećenje, moram biti stalno na oprezu i otimati se za svakog kupca....najviše me boli to što mi se otima novac za PIO...ne želim državnu penziju, ali bagra nedozvoljava, kaže ti si seljak i moraš...:cool:


Jedino sto su se oni gore pre setili pa uz pomoc subvencija naterali poljoprivrednike da privredjuju i da placaju to socijalno penziono i porez i to je nesto sa cim drzava moze igurno da racuna, a ne da racuna na neku seceranu od 1 euro koja ce uzeti repu od proizvodjaca na revers ,izvuci pare fiktivnim ugovorima proglasiti bankrot i ostati duzna i za repu i za plate radnicima i drzavi porez doprinose i struju.

.

:cool:...lepo da ima bar neko ko se seća kako su krenule subvencije i da mu jasno kakva je to podvala i pljačka....u tadašnjem zakonu o polj. zemljištu ako se sećaš bile su propisane sankcije za neobrađivanje zemlje, a subvencije se počele deliti da seljak ne bi imao izgovor nisam imao para da uzorem i posejem...sve je naravno bilo začinjeno pričom o majci EU...:cool:


To o cemu ti pricas je 90tih unistilo primarnu proizvodnju.Hvala takvim ekonomistima ili mozda komunistima na predlozima ali meni je bolje ovako,a vi pristalice takvog tipa ekonomije idite na Kubu ili Severnu Koreju tamo ce vas docekati rasirenih ruku

:cool:...a vi neoliberalni tajkunčići u pokušaju shvatite da je Srbija zemlja narodnjačko-socijlnog opredeljenja i da vama niko ne brani da terate svoj neoliberalizam, ali da nemate pravo da tražite podršku šire društvene zajednice u tome...konkretno: odreci se državnih subvencija pa izvozi i igraj na berzi....:cool:
 
:cool:...e ybg... moraće da se radi, ništa od barikada na džadi...a???...:cool:
 
Nazad
Vrh