Zabrana izvoza poljoprivrednih proizvoda 2014 godine

Da li neko zna mozda hronologiju zabrana izvoza zitarica i uljarica u zadnjih nekoliko godina?
 
Opet zla krv,raslojavanje,stocari,ratari e sada vam je lakse nema hobista.Ja sam moj kukuruz sacuvao ne da se obogatim ni da budem profiter vec jednosavno da nesto i zaradim.Nek mi drzava da naftu po bar 50 dinara i ja mojih 5 tona kukuruza dajem bez naknade.Zabraniti izvoz psenice to je kao da je tuko grad,tri zastitna prskanja,jedan hericid,i dve prihrane a cena ispod 20 dinara pa da te zaboli glava.Muka je to ljudi svakome samo svoja je najveca.Umirite strasti i idemo napred.
 
Ja sam kukuruz prodao jos kad je bio 17,5 i odavno ga vec nemam,a stocari neka kupe kukuruz pa neka ga oni cuvaju,a ne ja da im cuvam
Šta onda kukuaš...
Nešto si zaboravio i to najvažnije....
Zbog čega je uopšte i potegnuta zabrana izvoza....
Mnoge njive posejane kukuruzom i pšenicom su uništene,mnogi ambari,čardaci i silosi uništeni i potopljeni
Niko ne traži da ti ili neko drugi ko ima kukuruz skladištari i čuva za stočara,ali ovo nije svakidašnja situacija,ovde se radi o opstanku dela poljoprivrednika
Sto se zabrana izvoza tice to nece nista pomoci ovim ljudima sto im je voda sve odnela tu mogu da profitiraju samo tajkuni koji sada trenutno i mlate lepe pare jer su pustili buvu da ce biti zabrane izvoza pa ljudi masovno krune kukuruze da bar nesto usicare.
Tajkuni će uzeti pare i ako uvedu i ako ne uvedu zabranu
 
Šta onda kukuaš...
Nešto si zaboravio i to najvažnije....
Zbog čega je uopšte i potegnuta zabrana izvoza....
Mnoge njive posejane kukuruzom i pšenicom su uništene,mnogi ambari,čardaci i silosi uništeni i potopljeni
Niko ne traži da ti ili neko drugi ko ima kukuruz skladištari i čuva za stočara,ali ovo nije svakidašnja situacija,ovde se radi o opstanku dela poljoprivrednika

Tajkuni će uzeti pare i ako uvedu i ako ne uvedu zabranu
Pa ti si pisao da ce stocari propasti ukoliko ne dodje do zabrane izvoza a ne ja
 
Nije samo poljoprivredu,sve je prepustio kao i svi u poslednjih 25 god
Nek svako pođe od sebe šta bi uradio u svojo kući pa nek onda kaže šta bi država trebala da čini
Boban se uhvatio svog kukuruza,boji se propašće ako zabrne izvoz pa on proda kukuruz umesto 20 po 18 din
a šta ako propadnu stočari usled nedostatka kukuruza na domaćem tržištu,to se niko ne pita
i pošto bi bio za njih taj uvezen kukuruz,sigurno bi bio skuplji nego sad na domaćem tržištu
boban se ne pita ko bi tad skinuo kajmak,dal kostić il mišković ili neko treći
znači treba izvesti kukuruz pa onda ako treba uvesti za domaće potrebe,svašta...
Znači po meni prvo procena stanja i potrebe pa tek onda odluka zabrana ili ne
Što se mene lično tiče ni meni ne odgovara zabrana izvoza ali zna se šta je preče...
Evo ovde.Zar ne znas sta si napisao u proslom postu.
 
Piše ti lepo usled nedostatka na domaćem tržištu,a prethodno sam pisao da prvo treba proceniti i podvući crtu šta imamo i čime raspolažemo
i opet zaboravljaš zbog čega je sva ova priča,da nije ove katastrofe o ovome ne bi ni diskutovali
 
Piše ti lepo usled nedostatka na domaćem tržištu,a prethodno sam pisao da prvo treba proceniti i podvući crtu šta imamo i čime raspolažemo
i opet zaboravljaš zbog čega je sva ova priča,da nije ove katastrofe o ovome ne bi ni diskutovali
Dobro uspeo si da demantujes sam sebe
 
:cool:...kad smo već tu....u čemu je smisao deljenja subvencija za neku biljnu kulturu, ako se ona po žetvi proda inokupcu???...:cool:
 
:cool:...naravno da nisam promašio temu...no tebe boli nešto što je u najavi i što je svakom zdravom razumu jasno da je ispravno....:cool:
 
:cool:...da, a tek kada sazna da od sledeće godine ako hoće subvenciju rod mora prodati domaćim robnim rezervama koje će se u međuvremenu prozvati malo drugačije...cene će naravno ostati kao i za dosadašnje robne rezerve pošto je rod dotiran subvencijom...:cool:
 
Tema je veoma zanimljiva da mi se čini da će katanac da radi uskoro.Neki ne mogu bez politike ni na forumu.Idite na neki politički forum pa se tamo raspravljajte i davite jedni druge do mile volje.Ovde je ipak poželjno pisati o poljoprivredi uopšteno_O centimetru i metru tek da ne pišem.
 
Nazad
Vrh