Zabrana izvoza poljoprivrednih proizvoda 2014 godine

mindjušar

Član
Učlanjen(a)
24 Nov 2010
Poruka
12.384
Lokacija
Vojvodina,NS srez
Poljoprivrednici Sabackog kraja su poslali predlog Upravi za agrarna placanja da se sredstva namenjena za subvencije preusmere za otklanjanje posledica poplava.Mislim da je to fer predlog, zar ne???

Da ti kažem iz prve ruke,da nije usvojen

A,P.S.,zabrana izvoza donešena još u ponedeljak,samo se nije na intermeku objavila,izaćiće u Sl.Glasniku
 
Obojio sam ova dva posta jer se po celom forumu nagađa i prepostavlja da će biti zabrana oko izvoza, pa da se o tome piše na jednom mestu. Na taj način će se lakše ispratiti ta tema, a neće biti offtopica u drugim temama.
 
Da ti kažem iz prve ruke,da nije usvojen

A,P.S.,zabrana izvoza donešena još u ponedeljak,samo se nije na intermeku objavila,izaćiće u Sl.Glasniku

Drug, nikakav zahtev nismo ni pisali nikome za subvencije.Ja sam to ovde samo napisao da vidim reakcije nekih kolega.Bez ljutnje molim.Ovde ljudi imaju mnogo vecih problema nazalost od pisanja bilo kakvih zahteva.
 
Na sednici odrzanoj u ponedeljak zabrana izvoza nije uopste pominjana a ne da se bilo sta po tom pitanju radilo.Za sad.
 
Mislim da zabrane izvoza nece ni biti, ali nece biti ni nikakvog povecanja cena. Da bi se desila zabrana izvoza moraju se pogaziti razni sporazumi sa EU, a to nece da moze. Nek se ne brinu dusebriznici jer ce republicka vlast vec naci model kako da na fin nacin i bez zabrane izvoza skine kajmak i sa ove letine. Srbija, zajedno sa Vojvodinom, sigurno nece biti gladna niti je Srbija nesto preterano izgubila stocnog fonda u ovoj poplavi. To su sve individualna, teska, stradanja sitnih poljoprivrednih proizvodjaca koji uglavnom ne nastupaju preterano trzisno. Ruku na srce ima i ljudi koji su izgubili dosta vise od jedne krave, ili par ovaca, i nadam se da ce se naci model da se i njima pomogne. U "obnovi" (kako to danas voli da se istice), koja sledi nisma siguran da ce svi isto proci i da ce isto svi dobiti. Ni kod lekara se ne ide po redu, a ne u ovako krupnim stvarima. Da je tako znaju mestani gde su nedavno radjene komasacije.
Da nepolitizejemo previse jer od tog necemo pomoci nikom, ali svakako ni zabranom izvoza, mada i do sad nam izovoz nije nesto sjajan. Sigurno je samo jedno, a to je da Srbija nece biti gladna i zedna i nece se desvati nista dramaticno. Nikom ne ide u prilog da ima crnu rupu u sred Balkana.
 
Obojio sam ova dva posta jer se po celom forumu nagađa i prepostavlja da će biti zabrana oko izvoza, pa da se o tome piše na jednom mestu. Na taj način će se lakše ispratiti ta tema, a neće biti offtopica u drugim temama.

Uz svo dužno poštovanje ,da ne bude da vas ja učim kako da vodite forum,ali ovakve informacije oko uvođenja zabrane izvoza niste trebali odvajati pa počinjati novu temu,nego na neku način proveriti,i ako se ispostavi da nisu tačne kao što većina ljudi ovde piše,onoga ko je izneo tu informaciju banovati na duže vreme,jer se sa iznošenjem takvih dezinformacija pravi ogromna šteta.
 
Zabraniti izvoz samo da se debelo državno **greška ne odrekne robnih rezervi i svog ostalog mešetarenja koje im je omogućeno uz to. Jadno!

Ali prvo treba proveriti.
 
Tema je otvorena da se piše o zabrani, da se ne bi pisalo po ostalim temama i tako stvarao offtopic. Proveru treba da vrše oni koji pišu jer oni stoje iza toga. Ovo važi i za one koji kažu da je uredba doneta, ako i za one koji kažu da nema nikakvih zabrana.

Najbolje je kao član DusanA, raspitati se direkno na licu mesta. Ovi koji tvde da je je uvedena neka zabrana, bilo bi dobro da napišu odakle im informacija, najbolje bi bilo broj službenog glasnika gde je to objavljeno.

Članove koji lupaju gluposti budu upozoreni prvo preko privatnih poruka, i to bude dovoljno da prestanu sa tom aktivnošću. Ovo usledi tek ako zaređaju nekoliko problematičnih postova za redom.
 
Ja se ne slazem sa zabranama izvoza.Takve stvari pogoduju jedino Kosticu,Miskovicu i slicnima da se docepaju jeftino robe koju bi lagerovali u svojim silosima,a zatim nakon skidanja zabrane skupo prodali.Mislim da bi Vucic trebalo da se pozabavi i ovakvim stvarima ukoliko zaista ima nameru nesto da uradi jer se neko koristi ovom nesrecom sa poplavama nebi li proguraozabranu i dosao do ogromnog profita.Ako je zaista poplavljeno 80000 hektara to je svega 3 il 4%ukupnih povrsina sto ynaci da moze biti 3 ili 4% robe manje na trzistu a to ne moze izazvati nikakve poremecaje .
 
Poslednja izmena:
Ja se ne slazem sa zabranama izvoza.Takve stvari pogoduju jedino Kosticu,Miskovicu i slicnima da se docepaju jeftino robe koju bi lagerovali u svojim silosima,a zatim nakon skidanja zabrane skupo prodali.Mislim da bi Vucic trebalo da se pozabavi i ovakvim stvarima ukoliko zaista ima nameru nesto da uradi jer se neko koristi ovom nesrecom sa poplavama nebi li dosao do ogromnog profita.

Problem i jeste što Vučić ne želi da se pozabavi poljoprivredom,prepustio je to ovim tajkunima.
 
Nije samo poljoprivredu,sve je prepustio kao i svi u poslednjih 25 god
Nek svako pođe od sebe šta bi uradio u svojo kući pa nek onda kaže šta bi država trebala da čini
Boban se uhvatio svog kukuruza,boji se propašće ako zabrne izvoz pa on proda kukuruz umesto 20 po 18 din
a šta ako propadnu stočari usled nedostatka kukuruza na domaćem tržištu,to se niko ne pita
i pošto bi bio za njih taj uvezen kukuruz,sigurno bi bio skuplji nego sad na domaćem tržištu
boban se ne pita ko bi tad skinuo kajmak,dal kostić il mišković ili neko treći
znači treba izvesti kukuruz pa onda ako treba uvesti za domaće potrebe,svašta...
Znači po meni prvo procena stanja i potrebe pa tek onda odluka zabrana ili ne
Što se mene lično tiče ni meni ne odgovara zabrana izvoza ali zna se šta je preče...
 
Tema je otvorena da se piše o zabrani, da se ne bi pisalo po ostalim temama i tako stvarao offtopic. Proveru treba da vrše oni koji pišu jer oni stoje iza toga. Ovo važi i za one koji kažu da je uredba doneta, ako i za one koji kažu da nema nikakvih zabrana.

Najbolje je kao član DusanA, raspitati se direkno na licu mesta. Ovi koji tvde da je je uvedena neka zabrana, bilo bi dobro da napišu odakle im informacija, najbolje bi bilo broj službenog glasnika gde je to objavljeno.

Članove koji lupaju gluposti budu upozoreni prvo preko privatnih poruka, i to bude dovoljno da prestanu sa tom aktivnošću. Ovo usledi tek ako zaređaju nekoliko problematičnih postova za redom.
mozda jos nije donesena nikakva uredba ali probni balon je pusten preko tv od strane Milana Prostrana
 
Sto se brinete toliko, po danasnjim cenama psenica i soja su nam najskuplje na svetu(mada to i nije neka cena kad nam jutro kosta skoro 15000 evra) a i kukuruz ce jos malo da se pridruzi njima, nema sekiracije pa ko ce to kupovati sem nesrecnika koji su se zajebali pa gaje stoku u Srbiji!
 
Nije samo poljoprivredu,sve je prepustio kao i svi u poslednjih 25 god
Nek svako pođe od sebe šta bi uradio u svojo kući pa nek onda kaže šta bi država trebala da čini
Boban se uhvatio svog kukuruza,boji se propašće ako zabrne izvoz pa on proda kukuruz umesto 20 po 18 din
a šta ako propadnu stočari usled nedostatka kukuruza na domaćem tržištu,to se niko ne pita
i pošto bi bio za njih taj uvezen kukuruz,sigurno bi bio skuplji nego sad na domaćem tržištu
boban se ne pita ko bi tad skinuo kajmak,dal kostić il mišković ili neko treći
znači treba izvesti kukuruz pa onda ako treba uvesti za domaće potrebe,svašta...
Znači po meni prvo procena stanja i potrebe pa tek onda odluka zabrana ili ne
Što se mene lično tiče ni meni ne odgovara zabrana izvoza ali zna se šta je preče...
Ja sam kukuruz prodao jos kad je bio 17,5 i odavno ga vec nemam,a stocari neka kupe kukuruz pa neka ga oni cuvaju,a ne ja da im cuvam
 
Isti ti stocari dobijaju drzavnu zemlju po mnogo povlascenijim uslovima od nas ratara i najbolje da sada mi ratari se opet prosto receno da bi njima bilo bolje.Sto se zabrana izvoza tice to nece nista pomoci ovim ljudima sto im je voda sve odnela tu mogu da profitiraju samo tajkuni koji sada trenutno i mlate lepe pare jer su pustili buvu da ce biti zabrane izvoza pa ljudi masovno krune kukuruze da bar nesto usicare.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh