Vasi konji

Znaci vasar u Rumi da mi bude odrediste ok hvala ipak se nadam da u preko oglasa naci nesto blize u svakom slucaju hvala na savetu otrilike sam takvu kupovinu i planirao. Ukoliko neko bude imao inf da negde ima ono sto ja trazim neka me kontaktira na pp.
 
Pa cak i rasni konji kao lipicaner na vasaru u Rumi nadje se za 400 evra sa sve papirom! Licno sam prisustvovao.
Taj "rasni konj" - "kao lipicaner", "sa papirom" je upravo to što si napisao: "kao"...I nema ni "L" od Lipicanera....Već sam jedared pisao o tome...
Tako da ispada da "papir" košta 400 eura, a "kao Lipicanera" dobijaš za 1 euro/kg što je taman cena koštanja ostalih konja - ali za klanje....Pa u kobasice...::namigivanje::

rajko gmilanovac

Verujem ti da ti je teško naći da kupiš kobilu kakvu tražiš po Vašarima i Oglasima, jer je konja, "u narodnom konjarstvu", izuzimajući "sportske konje", sve manje...Tako da siromašna ponuda diktira cenu.
Ako odlučiš da jedared posetiš Rumu u vreme Vašara, dakle svakog 3. u mesecu, ponuda ume da bude zaista šarolika, od potpune katastrofe, do relativno solidne ponude. Ne pitaj šta diktira jedno, a isključuje drugo, prava enigma i za mene.
 
Danas sam "malko" trenirao ovog mog Lipicanera, lagana vožnja do Žarkovca i natrag, oko 10-tak km ukupno, išli kolega konjar Pištaga i ja da nosimo unutrašnju gumu od traktora na krpljenje kod vulkanizera, pa odmah iskoristili vreme...
Bilo vruće da Bog sačuva...
Nisam dugo postavljao ni slike a ni video zapise, a sada evo odmah pa dva:

[video=youtube_share;9d8x4F-fylk]https://youtu.be/9d8x4F-fylk[/video]

[video=youtube_share;AmCL5j6b2yQ]https://youtu.be/AmCL5j6b2yQ[/video]
 
U noći između Nedelje i Ponedeljka oždrebila se kolega Pištage kobila...
Opet muško...
Došao oko ponoći da javi da se oždrebila...
Video čovek da mi radi kompjuter, pa navratio pod prozor, koji je bio otvoren širom, zbog vrućine, i zove, a ne konta da spavam...
Tako zadremam, pa se probudim, ugasim komp i tako...
Baš sam skočio koliko me uplašio, magarac jedan...
Jutros mi se izvinjava kad sam otišao na aldomaš...
Inače, u štali je prava Ergela, 6 komada, od toga 2 kobile, omaka od 3 godine, i 3 muška ždrebeta, sva 3 od moga konja potomci...
Evo par slika "prinove":

20170828_083543.jpg

20170828_083559.jpg

20170828_083655.jpg
 
Jutros je moja "konjetina" postao tatko po ko zna koji put...
I opet MUŠKO !!!
Zvali me jutros da dođem na aldomaš, kaže baba preko telefona, "otelila" se kobila...
Ma nek' joj bude, samo da je živo i zdravo !!!
Dobro baba, doću...
O'š'o sam oko podne, a domaćin je već bio "nagasiran", virnuo sam u štalu i uslikao bandita, popio čast, i bež' kući, da ne "omrknem" ponovo...
Skroz je crno, samo na čelu ima malu belu "zvezdu"...

20180303_125213.jpg
 
Još jedna prinova...
Ovaj put...
ŽENSKO !!!
I to bi bilo sve od mog pastuva, što se potomstva tiče, rešio sam da ga ne pripuštam više, iz bezbroj razloga, a najviše, jer nemam vremena, a konjari su specifičan narod, pa ako mu ne pripustiš kad on 'oće, tj. u 5 ujutru, u cik zore, jer mu tada (navodno) kobila ostaje ždrebna, kreće svađa i rasprava, i ogovaranje svakakve vrste...
Vračbine i sujeverje !!!
Nemam više živaca da se preterivam i ispravljam krivu Drinu, konj više napolje u pripust ne ide...
Pa ondak, jurnjava za novce, imam par "mušterija" koji mi nisu ni platili, navodno, ždrebad nisu od mog konja, pravdaju da su išli kod drugog, a kada izračunam, tačno ispada u dan, i slaže se trajanje graviditeta sa terminom pripusta...
Prave me budalom...
Alalio sam, jer neću sebi da pravim dodatne probleme, zatvaram radnju i neću da pripuštam čak i ako plaćaju unapred...
Nek idu kod drugoga, s milim Bogom...
Takođe, najverovatnije, konj će uskoro biti na prodaju...
Raspisah se, ali, evo slika poslednjeg potomka moga Vihora:

20180724_085402_1.jpg

20180724_085421_1.jpg
 
Zdravo,nova sam na ovom forumu volela bih da postavim snimak svog ljubimca al.neznam kako to ovde funkcionise?
 
Prvo snimak četvoronožnog ljubimca upload-uj na Youtube pa onda ovde imaš opciju postavljanja videa preko Linka,na taj način što copy Link sa Youtube, paste Link od videa, ovde....
Uostalom imaš detaljno objašnjenje ovde na Forumu kako se postavlja video....
Pročitaj Uputstvo na sledećem Linku:
http://poljoinfo.com/showthread.php?3232-Postavljanje-klipova-sa-Youtube-a
 
Hvala puno! Sad cu pokusati

- - - - - - - - - -

 
Poslednja izmena od urednika:
gaga 72 Dobro dosla na forum, nadam se da cemo pisati o konjima i da ozvimo malo temu konjarstvo! p.s. procitaj PP objasnio sam ti kako se postavlja video snimak sa youtube. Poz.
 
Ajd da vratimo malko Temu, međ "žive"...
"krmača"...:osmeh:
Bavio se omiljenim mu sportom, valjanjem, a taman pred slikanje...:sjasi:
Padala je neka slaba kišica, orosila samo, ali dovoljno da se "usvinji", pa je dobio "špicname"...:svinja:

 
Nazad
Vrh