Vasi konji

Odg: Vasi konji...

Moj pradeda je bio veliki ljubitelj konja, narocito je arape voleo i imao ih je po nekoliko... Prelepi su to konji bili, ja se i ne secam toga, ali slike i price su mi dovoljne za odusevljenje :) Kazu kada se razboleo i prodali mu konje, posle 2 nedelje je i sam umro... Imam samo neke delove opreme ostale... Nadam se da cu ih imati ja, dace Bog... Inace evo da pitam, cisto amaterski, koliko mi treba godisnje sena, zobi i ostalo uz to sto ide za odrzavanje za jednog lepog, rekreativnog konjica? Pozdrav svima :cao:
 
Odg: Vasi konji...

Za 1 konja dnevno je min. potrebno: 5 kg zobi/ovas/ + 5 kg lucerke + 5 kg slame ili 1% na 100 kg težine konja
 
Odg: Vasi konji...

Pozdrav za sve ljubitelje konja. Da nema neko slučajno Ardence ili danske Jutlande kod nas? Znam da je verovatnoća mala ali ne škodi da pitam.

i3xiyg.jpg


15yvp86.jpg
 
Odg: Vasi konji...

Zdravo svima!

Lično nemam konja,ali sam veeeeliiiiiki ljubitelj! :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh:
Ali za sada (dok mi deda ne kupi konja ::namigivanje:: )postaviću par slika sa raznih sajmova!









Ovo su slike sa skorašnjeg sajma Poljoprivrede u KG.
 
Odg: Vasi konji...

Pozz za sve ljubitelje konja :)
Iako nemam konja,veliki sam ljubitelj i aBd nadam se da cu u buducnosti nekad imati konja cisto za svoj gust.

Al nadovezao bih se na jedan od postova u kojem se kaze da konji polahko izumiru,sto je zalosna istina :nono: :sta:
 
Odg: Vasi konji...

Prelepo,nemam konja al cu ga imati pa kroz ravnicu da dizem prasinu....poz.svima...
 
Odg: Vasi konji...

ovo su lipicaneri mog tasta
25gtcma.jpg
ovog prvog je prodao
302xwuc.jpg
ovaj drugi je dvogodac
1zlesfc.jpg
xpdahi.jpg

ova levaka je kobila koju je kupio pred novu godinu
 
Odg: Vasi konji...

I ja sam od onih koji nemaju ali bi voleli da imaju i kada budem kupovao moracu dva odjednom poni za decu i nesto razmisljam koja bi to rasa meni najvise odgovarala u mom selu koje je poznato po uzgoju kasaca ima dobrih konja ali kasaci su konji za sulke i potreban im je trening meni bi trebao "univerzalno-rekreativni"konj/mislim nebi mi skodilo ni kod lekara malo da odem :haha:/a sad ozbiljno koja bi to rasa bila da moze da se pojase onako malo iz zadovoljstva da moze da se upregne u fijaker i u sanke recimo ja mislim da je Lipicaner najbolji za to ali ako ima neko neki koristan savet dobrodosao je
:cao:
 
Odg: Vasi konji...

i ja volim konje i ako nekad budem imao i nabavljao konja to ce biti posavac ! :ppozdrav:
 
Jutros sam prodao ovu kobilicu na hipodrum u Pancevo,drago mi je sto je otisla u dobre ruke i radice sa decom.
Ako neko ima nesto od konja na prodaju saljite na PP.
 
Pozdrav konjari, i vo sto bi voleli da se zakonjarite :)
Evo da se pohvalim pre nedelju dana mi je stigla kobila kasacka stara 9 godina, istina u veoma losem stanju, zato necu slike ni postavljati njene.

A od ranije imam lipicansku kobilu staru 9god, evo nekih starih slika dok ne stignu nove :D



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

35i575h.jpg


346nixf.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh