Kočnice na traktorima

Nisam znao da je isto. :osmeh: Ja sam tražio u prodavnici za Fiću a dali mi za Stojadina i rekli da je isto ali naglasili stari tip. :haha:
 
Od ovog loseg vremena nikako stici i do kocnica, kompletirali obe strane na imt 560 sa kocionim oprugama koje smo gore spominjali, stavili novi pomocni kocioni cilindar, zamenili gumice u glavnom kocionom i sad koci odlicno, ne zanosi lepo opruge vracaju nazad diskove. Generalno zadovoljan prepravkom mala investicija a puno znaci. Najveca muka i utisak posla su skidanje i vracanje trube.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da li je dovoljna jedna opruga?
Od ovog loseg vremena nikako stici i do kocnica, kompletirali obe strane na imt 560 sa kocionim oprugama koje smo gore spominjali, stavili novi pomocni kocioni cilindar, zamenili gumice u glavnom kocionom i sad koci odlicno, ne zanosi lepo opruge vracaju nazad diskove. Generalno zadovoljan prepravkom mala investicija a puno znaci. Najveca muka i utisak posla su skidanje i vracanje trube.
Gde si uzeo gumice za glavni cilndar? Izgleda da ima i za pomoćni da se uzmu.

Kod mene je blokirao od kad mi je "majstor" pre nekih 7-8 god menjao pomoćne cilindre (pre toga nisu radile uopšte). Verovatno je u pitanju klasična boljka i potrebna je opruga...Medjutim čudno mi je to što od kad je majstor namestio traktor je kočio u mesto čim se dodirne papučica. Tako je bilo do pre par dana kad je puklo crevo.(kod pomoćnog cilindra). Zamenim ja to, poglednam glavni clindar, vidim da su zaštitne gume spale i klipvi zaglavljeni na nekih 10-15 mm unutra tako da imaju još koj mm hoda. Uspem da ih razradim i sad koči kako treba ... Sem što je ulje pokvasilo lamele pa nije baš u mesto ali koči. Da li je moguće da su ti klipovi bili tako zaglavljeni sve ovo vreme. Ne znam kako bih drugačije opisao način po kome je traktor kočio na najmanji dodir papučice. Da su pomoćni bili rašireni više nego što treba tako da ima tako mali hod onda bi žuljale lamele i primetio bih to. Šta misli te o tome?
 
Da li je dovoljna jedna opruga?

Gde si uzeo gumice za glavni cilndar? Izgleda da ima i za pomoćni da se uzmu.

Kod mene je blokirao od kad mi je "majstor" pre nekih 7-8 god menjao pomoćne cilindre (pre toga nisu radile uopšte). Verovatno je u pitanju klasična boljka i potrebna je opruga...Medjutim čudno mi je to što od kad je majstor namestio traktor je kočio u mesto čim se dodirne papučica. Tako je bilo do pre par dana kad je puklo crevo.(kod pomoćnog cilindra). Zamenim ja to, poglednam glavni clindar, vidim da su zaštitne gume spale i klipvi zaglavljeni na nekih 10-15 mm unutra tako da imaju još koj mm hoda. Uspem da ih razradim i sad koči kako treba ... Sem što je ulje pokvasilo lamele pa nije baš u mesto ali koči. Da li je moguće da su ti klipovi bili tako zaglavljeni sve ovo vreme. Ne znam kako bih drugačije opisao način po kome je traktor kočio na najmanji dodir papučice. Da su pomoćni bili rašireni više nego što treba tako da ima tako mali hod onda bi žuljale lamele i primetio bih to. Šta misli te o tome?
dosta je jedna ,kad sam kupono reklisumi ,da je od stojadina zdnji kocnica
 
Gumice sam uzimao u Higum u Zrenjaninu, jedna opruga je sasvim dovoljna, nama radi vec 2 ili 3 sezone bez problema, imas gumice i za glavni kocioni i za pomocne. Uvek gledaj da imas kocionog ulja i da ih nekad stisnes i kad nemas potrebe da bi se razradile malo.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
...
 
To sam i mislio da stavljam te od keca. Samo nisam znam dal je dovoljna jedna. Sa druge strane gumica na pomoćnom klipu je napravljena da bolje drži ulje kada klip izlazi. Ako bi opruge bile prejake pretpostavljam da može doći do malo curenja ulja iz klipa.
Uvek gledaj da imas kocionog ulja i da ih nekad stisnes i kad nemas potrebe da bi se razradile malo.
To sam sad naučio na teži način. :) I pomoćni klipvi su bili zapekli. Verovatno zato što prednji nisu imali pun hod tako da ni zadnji nisu. Mada sad kad sam ih očistio rade OK. Videću dal će da blokiraju, ako ne, neću ni da otvaram dok radi.
 
Da li neko mozda zna dobrog majstora za ugradnju mehanickih kocnica na imt traktore a da izlaze na teren?
 
Nagledao sam se svega od vadusnih topova do mehanickih stangli pravljenih od ruske armature...
Evo jedno lepo resenje, kulturno, jedino koje mi se svidelo.
Sa ovim cilindrima nema problema, dugo mogu da sluze.
Ma da opet ne bih tek tako prepravjao fabricke ali ako mora nek bude tacno.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kako najlakse povuci ulje iz posude kroz sistem do luftera, cevi gde se ozracuje zadnji cilindar?
Neki sistem iz kucne radinosti?
Pumpicu iz sredtsva za pranje stakala, pa navuci na lufter i povuci?
Naime rastavim glavni kocioni i sve vratim pocnem da pumpam i dobijem samo desnu stranu. Kroz levu nikako da krene ulje.
U pitanju IMT 560, a zaribala pedala da se razvoje strane.
 
Stavis na sisicu providno crevce i vuces dok ne krene ulje kroz njega. Mada, ako do sad nije krenulo mislim da ti glavni kocioni cilindar nije kako treba i slaba vajda i da vuces na crevce.
 
Kako najlakse povuci ulje iz posude kroz sistem do luftera, cevi gde se ozracuje zadnji cilindar?
Neki sistem iz kucne radinosti?
Pumpicu iz sredtsva za pranje stakala, pa navuci na lufter i povuci?
Naime rastavim glavni kocioni i sve vratim pocnem da pumpam i dobijem samo desnu stranu. Kroz levu nikako da krene ulje.
U pitanju IMT 560, a zaribala pedala da se razvoje strane.
Skini seger osigurač iz cilindra i podesi šipku tako da klip glavnog kočionog izađe jedno 3mm van cilindra. Izluftiraj tako i onda vrati seger nazad.
 
Samo desnu sam, nisam stigo levu 😂
Nista specijalno, stavio lamele nove i sad je dosao glavni kocioni od kvacila Ladinog. Opruga da vraca makaze i sta jos bese, nista. Gumice u pomocnim koji su prvi iz ugradnje!
 
Za levu ce se uraditi pozadi sa ovog voda T racvanje i sve ostalo isto.
Mislim da sve one prepravke na mehanicko i oni diskovi strasni 🤣 nemaju nikakvog smisla kad za 3-4tauzenke sve radi lepo.
 
Nazad
Vrh