ŠAROLE ovca

ne taj decko je odavde iz moje okoline svilajnca

---------- Poruka napisana u 23:55 ---------- Prethodna poruka je at 23:53 ----------

ako si mislio da sam ja kupio te ovce od tog svercera nisam,decko sto sam kupio od njega nije preprodavac znam ga dugi niz godina,ja sam vec 2god drzao sve ovce to sam sve prodao i olucio se za ovu rasu.nisam hteo da kupujem bilo sta nasao sam ovo sa papirima i cini mi se kao dora stvar,
 
Poslednja izmena:
super,ja drzim ovu rasu nekoliko godina,bilo bih interesantno da izbacis neku sliku da vidimo kako izgledaju,ova rasa ima 5 linija ovnova uvezenih u srbiju 2006 godini pa je bitno voditi racuna,ima jos 2 linije ovnova koje nisu pustene u proizvodju jer su mladi,inace te 2 linije smo mi posedujemo,mi smo krenuli korak dalje sa ovom rasom,stavili smo standarde kako ce nase priplodno stado izgledati i polako,doduse mi imamo nekih 40 ovaca i neko skromno iskustvo,ako nesto te interesuje u vezi ove rase slobodno me pitaj,dragomije sto ste izabrali sarole
 
Što se tiče linija ovnova. Pri uvozu ovce koje su došle iz francuske bile su sjagnjene. Potomstvo koje su ostavile u prvom jagnjenju negde je u Srbiji. To potomstvo nije u vezi sa ovih 5 linija. Gde je to ko zna. Velika je šteta što to nije ispraćeno. Možda neko i zna odgajivače koji su prvi kupovali ovu rasu u jesen 2006 ili 2007 ne sećam se.
 
to si u pravu sarbanac,ipak mislim da je taj prvi uvoz samo bio pocetak i da selekcijom i uvozom moze se doci do jos kvalitetniji jedinki ove rase,mi pokusavamo da to radimo,gledajuci slike i kvalitet u inostranstvu ova rasa kod nas je tek na pocetku i potrebno je jos krvnih linija i selekcije da bih postigla maksimalu

---------- Poruka napisana u 18:53 ---------- Prethodna poruka je at 13:12 ----------

TG0006.jpg
136.jpg


---------- Poruka napisana u 18:56 ---------- Prethodna poruka je at 18:53 ----------

Staffordshire008.jpg



136.jpg


---------- Poruka napisana 29-01-12 u 11:55 ---------- Prethodna poruka je 28-01-12 at 18:56 ----------



---------- Poruka napisana u 11:56 ---------- Prethodna poruka je at 11:55 ----------

jedna slika ovnova iz kanade,ovnovi su nekih 16 meseci
 
Pozerevac jel imas skajp ili face da se cujemo imam nesto da te pitam

---------- Poruka napisana u 23:22 ---------- Prethodna poruka je at 23:21 ----------

Pozerevac ako imas skajp ili profil face posalji mi kako da te nadjem,zaboravio sam ono vece kad si me zvao nesto da te pitam

---------- Poruka napisana 01-02-12 u 18:29 ---------- Prethodna poruka je 31-01-12 at 23:22 ----------

moje ovce:

GSYAp.jpg


5w6lq.jpg


ilKxi.jpg


LyMkE.jpg


---------- Poruka napisana u 18:30 ---------- Prethodna poruka je at 18:29 ----------

O2Nls.jpg


tnyab.jpg


ZPfCG.jpg


---------- Poruka napisana u 18:34 ---------- Prethodna poruka je at 18:30 ----------

ovo je moje skromno stado staro dve godine od kojem planiram da napravim skromnu farmicu-posto polako pocinje jagnjenje...
 
prvog marta im dajem od mitilja,mada to si video ove sto treba ubrzo da mi se jagnje pa su zatvorene,mozda zato sto su zatvorene inace ovako nisam primetio da su...

---------- Poruka napisana u 19:23 ---------- Prethodna poruka je at 19:21 ----------

hvala druze,videces ih dok dodjes bice jos bolje i u vecem broju boze zdravlje...
 
e kolega uvek me obradujes sa ovakvim slikama,grla sa slika su fantasticna,nazalost ovaj kvaltet za sada kodnas nema ali vremenom mozda i bude,hvala puno na slikama kolega
 
kolega jel ovo sa farme albin iz danske ili neke druge?jesenas sam posetio tu farmu koja ima mlogo kvalitetnih grla,

---------- Poruka napisana u 22:25 ---------- Prethodna poruka je at 15:34 ----------

27018_322347186206_272000831206_4098873_344755_n.jpg


---------- Poruka napisana u 22:26 ---------- Prethodna poruka je at 22:25 ----------

27018_322221281206_272000831206_4098064_2097642_n.jpg


---------- Poruka napisana u 22:27 ---------- Prethodna poruka je at 22:26 ----------

malo slika iz norveske,sa repovima
 
Kolega @ile de france, da li si ti licno fotografisao grla na izlozbi ili si samo preuzeo fotografije ?
ng9car.jpg

Cini mi se da ovo grlo lici na ona sa tvojih fotografija a ovo nije sarole.
 
mislim da gresis kolega ove gornje slike su skinute sa facebooka koji ja koristim i jesu sarole ako se o tim slikama radi,imam od ovih slika odgajivace za prijatelje i zato znam
 
sa neta ako vam treba svi odgaivaci u francuskoj sarolea i ile de franca imam sinoc sam dao mailovcu svaki odgaivac slikan i stado :osmeh:
citanje je nauka
 
Nazad
Vrh