Самоходне косачице

Velimir

Član
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
497
Lokacija
Љиг, Србија
Помаже Бог народе,
интересује ме каква су ваша искуства са самоходним косачицама, бцс, фигаро, оџаци...који је радни учинак, потрошња.Јел велика разлика између дизелки и оних на петролеј, бензин. Размишљам да узмем можда фигаро на бензин, јел то ваља јер је поприлично јефтинија од дизелке?
Хвала унапред на одговорима и поздрав!
 
Bog ti pomogo .Imao sam takvu sa tri tocka ,nogama se upravljalo padana je bila i na njoj lombardini dizel motor.Za brdo je extra ,a ja sam je prodao kupio sam traktorsku sa vecim ucinkom ,I kod mene je sve ravno . Trosila je kao upaljac.nije mi se svidjalo i to ako radis duze sa njom razbije te ko zvecku trese se sva :cao:
 
Bog pomogao imam BCS na petrolej radni ucinak solidan potrosnja nije bas mala , dizel je tu mnogo bolji , mada kolega lepo rece da je malo teze sa dizelkom raditi . Sve u svemu dobre kosacice , za brdske predele odlicne , ako mozes da biras BCS je bolji od Figaro i Poljostroj kosacica tj jednostavniji rad .
 
Значи та на петролеј је лакша по тежини у кг мислим па се због тога лакше ради? А колико више троши него дизелка, колико треба петролеја у просеку за један хектар, јел може у њу бензин да иде без последица и јел само разлика у потрошњи а косе истом брзином колико сам разумео и јесу ли исте снаге? Извинте на оволко питања ал ме интересује да ли много губим ако узмем петролејку јер је јефтинија. :ppozdrav:
 
Da sad treba da kupim obavezno bih uzeo dizel, to sto u startu vise platis dizelku kasnije ce se otplatiti.Da, nema ni svecica na dizelki koje znaju da zezaju na toj na petrolej.
 
Nije problem sipati benzin ,jer on ima veču oktansku vrednost od petroleja . Eventualno će možda trebati preštelovati paljenje (predpaljenje manje).
 
pomaze bog svima. Ja imam figaru dizel. Trosi 1 rezervar za ceo dan rada . Mislim da je rezervoar 8-10l.maksimalni ucinak je 5hektara za dan. Inace imamo tu kosacicu od 80te ili 82ge. nebi znao da vam tacno kazem. nikada joj se nije pokvario motor niti lamela. Obavezno oce da joj pukne kuciste menjaca na mesto gde se spaja sa levom poluosovinom ili cizmom. To nije neka mana jer jedno dobro varenje i to je zauvek resen problem. Najveca mana je sto ima neverovatno jak zvuk,dosta trese prilikom rada i samo sedenja na njoj razara kicmu. jer ustvari sediste se nalazi iznad malog tockica. pa se tako oseti na kicmo i najmanja rupa i najmanja klocna. zakljucak je kupi rotacionu kosacicu da se malo odmoris. ja sam kupio rotacionu evo 5a god. i mnogo je lakse za rad i mnogo brze. naravno figaru nisam prodao.
 
Бог ти помогао.Мени зашта треба сигурно не би седео него ишао за њом јер су брда у питању. Знам да дизел мало троши, још кад би ми неко рекао колко троши петролејка.
 
Velimir je napisao(la):
Бог ти помогао.Мени зашта треба сигурно не би седео него ишао за њом јер су брда у питању. Знам да дизел мало троши, још кад би ми неко рекао колко троши петролејка.

Rezervoar 5l /3 h -+ 10% petrolej a ako trosis bezin ide ido 40% vise
 
Jel može neka slika od tog čuda
2im6otk.jpg
 
Ja je mnogo volim jer je posedujem od rodjenja. Evo ima 3,5 god odkad zivim u CH. Ovde jos ni jednu kosacicu tog tipa nisam video. Svajcarci koriste samohodnu kosacicu specijalnu za planine marke RAPID.
Post je spojen: [time]1262807272[/time]
_________________________________________________
212i9li.jpg

Post je spojen: [time]1262807342[/time]
_________________________________________________
106bklt.jpg

Post je spojen: [time]1262809748[/time]
_________________________________________________
ova kosacica poseduje i sistem za skupljanje trave na zeneno. ta spravcica se kaci iznad kose i obavlja dve funkcije odjednom.
 
ako je njiva kojim slucajem udaljena . onda do njive je mozete odvuci traktorpm, jer poseduje jednu stanglu za vucu. cak sta vise snjom se ovde i sneg cisti. ia radni zahvat je za 20 sm veci nego kod FIGARE
 
Мало ми делује нестабилна за планинске терене, изузетно је мали распон точкова...ово на слици је та марке Рапид ако сам добро разумео?
Post je spojen: [time]1263167406[/time]
_________________________________________________
Arsa je napisao(la):
Rezervoar 5l /3 h -+ 10% petrolej a ako trosis bezin ide ido 40% vise
Јел са 5л може да се смакне један хектар ливаде, тј. за тих 3 сата?
 
sa 5l moze da se smakne 2he a ne 1. traktor pa ne potrosi 5l/he. razlika u ceni nove kosacice izmedju oveRAPID i FIGARE je 5:1 to znaci da ze 5puta skuplja. pa vi odredite sami koja je nestabilna. Prvo Figara nije predvidjena da se ide za njom. a kad budete jednom pokosili 20 ari sa figarom vi cete uvece da spavate ko pile. Ja vam preporucujem da probate obadve kosacice pe se odlucite sami. Ne bi vam sbjasnjavao kako diferencijal figare rasporedjuje snagu na tockove. S jedne strane kosacica vuce uzbrdo, a sa druge strane vi morate da gurate da bi drzala pravac. Ako sedite na njoj i kosite uzbrdo. morate svo vreme da je rucno dizete ze rogove jer tako samo moze da kosi, u protivnom kosa se dize sa tla pa pakosi travu sa visine od 30cm.
Post je spojen: [time]1263201589[/time]
_________________________________________________
ra41aq.jpg
evo vam jedna slicna kosacica koja na njoj ima ugradjen sistem za skupljanje trave u otkos.
 
da su dobre nebi italijani prekinuli proizvodnju. ima vec 20 god od kad se vise ne proizvode.
 
dragan82 je napisao(la):
da su dobre nebi italijani prekinuli proizvodnju. ima vec 20 god od kad se vise ne proizvode.
I sad ima ljudi koji usluzno rade sa njima , narocito deteline prvo kosenje dok se neuzili , rotacione kosacice hoce da iscupaju zajedno sa korenom a bocne kose su se jako losije pokazale .
Nemamje al obozavam da se vozim sa njom :haha: :haha: ja i moj drug kod god imamo priliku da nagovorimo nekog ko nikad nije vozio (mi je zovemo paskavela) da sedne ubacimo u 3 i pustimoga :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: to su smejurine . ( i ja sam tako naucio)
 
U našem kraju su nekada bile jako popularne ali sada se masovno prodaju tako da im je drastično pala cena.Pozovem drugara da mi pokosi prvu lucerku"figarom"jer je daleko bolje od rotacione kosačice.
 
Nazad
Vrh