Novi ministar poljoprivrede - Snežana Bogosavljević Bošković

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.363
Lokacija
Apatin
Profesorka Bošković vodi poljoprivredu - izvor agronews.rs

Snežana Bogosavljević-Bošković ministarka poljoprivrede
- izvor blic.rs

Došlo je do značajnije promene oko toga ko će biti novi ministar, pa sad sledi i nova tema. O novoj ministarki ne znam osim onoga što sam pročitao u novinama, a što se tiče ministratva poljoprivrede o njemu imam toliko loše mišljenje da ne mogu pisati o tome na forumu jer psovanje nije dozvoljeno.

Nadam se da će sa novom ministrarkom promeniti bar donekle odnos države i ministarstva poljoprivrede prema poljoprivrednicima.
 
Ne bi me čudilo da za nekoliko dana zaključamo ovu temu i otvorimo novu gde će u naslovu stajati novi ministar poljoprivrede taj i taj.Bog te čoveče menjaju ih kao čarape.
 
Ako bude izvodila neke experimente kao Dusan Petrovic,bolje da odmah da ostavku.Mnogima smo ovde videli ledja..............



 
Poslednja izmena od urednika:
Imam osećaj da se odabir ministra, sveo na - ajde molim vas neka neko uzme resor poljoprivrede da jedino ono ne ostane bez ministra.Tako će nam i biti.
 
Eto novih mera i uredbi u sred sledece zime, bas onda kad im vreme nije. Dok oni svi sad zauzmu fitelje. Cuju kolike su plate, pa pretapaciraju fotelje (da nepodsecaju na predhodnike, da nekazem smrde) i ondak naostre olovku bicemo mi zavejani snegom svi. Mozda cekati i novu godinu vec.
 
Neće biti ništa ni od regresa za đubrivo, jerbo će nova ministarka reći da taj sistem ne valja.
 
Vidite ja bas pratim ko sta pise u ovim temama o subvencijima i ministrima.Kad se spominjao onaj Zivancev iz Zrenjanina on je bio cestit i pravi covek za tu funkciju,a kad je na red dosla neka gospodjica gospodja iz Cacka-Ivanjice koju svi neznamo i to svi priznajemo,onda ima da pocrkamo od gladi jer ona nije sposobna iako je niko nezna.Bas zanimljiva razmisljanja,a lokacija clanova pise pa mi sve jasno...
 
kroka
Nije za ministra potreban neko koga svi ne znamo vec naprotiv neko ko ima iskusvo i znanje ako postoji takva osoba u naprednim redovima,iz Vojvodine ako bude i red bi bio jer je veca kolicina obradive zemlje!
 
I ja mislim da se ovo svelo na to da ajde da postavimo bilo koga,da se ne brukamo pred narodom da niko nemamo sposobnog za taj resor.Zalosno
 
Tacno kolega kroka lokacijski se vidi da smo mi vojvodjani za ministra poljoprivrede iz nase sredine i to ne treba da bude tajna.Zar ti mislis da je Sabac trebao da bude sediste ministarstva poljoprivrede,imao sam pozitivno misljenje o regionalizaciji ali su me ovim ubili u pojam.Vas kadar je bio i ministar pravde i poljoprivrede a to mu dodje skoro isto jel da covek zna znanje.Ako nisu mogli za poljoprivredu da nadju nekog strucnjaka iz vojvodine pa kako ce za drugu oblast.Pozdrav
 
Vidite ja bas pratim ko sta pise u ovim temama o subvencijima i ministrima.Kad se spominjao onaj Zivancev iz Zrenjanina on je bio cestit i pravi covek za tu funkciju,a kad je na red dosla neka gospodjica gospodja iz Cacka-Ivanjice koju svi neznamo i to svi priznajemo,onda ima da pocrkamo od gladi jer ona nije sposobna iako je niko nezna.Bas zanimljiva razmisljanja,a lokacija clanova pise pa mi sve jasno...
mislim da se tvoj iz sapca pokazao koliko istina i svi ostali ali mislim da bi ministar poljoprivrede trebao da bude covek sa iskustvom i delima za koja je vecina poljoprivrednika cula ane samo komsije ma odakle one bile a mozda ce nas i gospodja demantovati i nadam se pre sledece setve
 
U praznoj kuci je tesko biti gazda , nama nece boljitak doneti ni jedno personalno resenje vec samo rusenje lopovskog sistema vrednosti koji je uspostavljen sada vec davnih devedesetih.
 
Jel konkretno misliš na Vojvodinu?
Da na Vojvodinu.A jel znas zasto,zato sto kad odem sa bratom Mirkom po plugove i jos po kakvu mehanizaciju u Vojvodinu oni nam se podsmevaju i nazivaju nas Srbijancima,a to vredja,jer kod nas kad kazes Srbijanac mislis na gedzu,golju.

- - - - - - - - - -

Tacno kolega kroka lokacijski se vidi da smo mi vojvodjani za ministra poljoprivrede iz nase sredine i to ne treba da bude tajna.Zar ti mislis da je Sabac trebao da bude sediste ministarstva poljoprivrede,imao sam pozitivno misljenje o regionalizaciji ali su me ovim ubili u pojam.Vas kadar je bio i ministar pravde i poljoprivrede a to mu dodje skoro isto jel da covek zna znanje.Ako nisu mogli za poljoprivredu da nadju nekog strucnjaka iz vojvodine pa kako ce za drugu oblast.Pozdrav
A zasto nebi bio,ne samo Sabac,Pozarevac,Leskovac,Nis,jer smo mi za vas toliki slepci da neznamo da oremo i radimo zemlju zato sto je brdovita,pa i u Svajcarskoj je brdo pa rade ljudi i svesni su da nije sve u Poljoprivredi,postoje i drugi izvori i energenti potrebni za neometan zivot ljudi.
 
Uopste nije bitno da li je ministar iz Kikinde npr. ili iz Trgovista ili sa Kopaonika.Bitno je da bude posten i razuman covek, pa malo cuje i koju rec poljoprivrednika i naravno da zna znanje.Bez nekih izmotavanja i izmisljanja tople vode, ekonomija jedne zemlje a samim tim i poljoprivreda je u principu veoma jednostavna za vodjenje i svedoci tome smo i kroz istoriju, drzave pre 2000 godina su bile veoma dobro organizavane u ljudsko drustvo je islo u progres iako se tada ekonoske nauke nigde nisu ni izucavale.Vrlo jednostavno..
 
Jako nam velika drzava pa eto mozemo da je delimo na komade. Mali smo, siromasni i jos mnogo duzni, treba za ministra poljoprivrede osoba koja zna znanje i moze da pomogne poljoprivredi koja ce ako se ovako nastavi uskoro biti na izdisaju.
 
Sve je to bilo lepo dok je vecina ministara poljoprivrede bilo iz Vojvodine,e sad kad treba da bude iz Cacka nastao problem,nekome je to trn u oku,pa cak i sto je sediste u Sapcu.Licno mislim da se nista specijalno nece promenuti u dosad utvrdjenom sistemu subvencionisanja ali....
 
Nazad
Vrh