Pomoć članovima Poljoinfo foruma na poplavljenim područjima 2014. godine

kako se to salje?ja imam jednu kesu viska gratis semena pionir a46 pa ako moze ja bi poslao.kako se to salje i da li imam neke troskove slanja?
 
Nemamo trenutno bolje rešenje nego da adresa bude:
Udruženje odgajivača svinja STUBAL
36 220 Čukojevac
Tu bi svaka pošiljka bila uslikana i objavljena na forumu.
Unapred hvala svim ljudima dobre volje, tako se to valjda kaže.
Problem je mnogo veći nego što izgleda.
Ljudi su se u setvi ispucali do daske. Kod nas nema mogućnosti za zaduživanje.

Ok, hvala. Reci mi još samo koji hibridi bi vam najviše odgovarali (FAO, za čardak ili kombajn...)?
 
Poslao bi ugrozenima jednu kolicinu semenskog kukuruza ali imam jedno pitanje. Pored ovogodisnjeg Pioneer ( grupa 300 i 600 ) semena imam i Dekalb seme ( izmesana 2-3 hibrida iz grupe 500 i 600 ) koje mi je ostalo od prosle godine. Sejali smo ga i mi ove godine i samo sto nije izasao, tako da je klijavost u redu. Da li biste prihvatili i to staro seme? Koja kurirska sluzba ide u Cukojevac gde se salje seme? Da li postoji ulica ili je dovoljno napisati samo br. poste, mesto i ime tog udruzenja?
 
I ja imam nesto proslogodisnjeg semena DKC hibrida iz FAO 500, nazalost nije mi ostalo nista ovogodisnjeg pa ako je neko zaineresovan neka se javi. Nesto sam razmisljao danas, koje kurirske sluzbe salju na kosovo i metohiju i da li ce biti problem da neko seme dodje do onih kojima je potrebno zbog kontrola na "administrativnim prelazima".
 
kako se to salje?ja imam jednu kesu viska gratis semena pionir a46 pa ako moze ja bi poslao.kako se to salje i da li imam neke troskove slanja?
Stvarno ne znam kako to funkciniše, pretpostavljam da možete poslati a da troškove plati primaoc.

@cicimoric
Nije problem što je prošlogodišnje seme, kao ni koja FAO grupa jer će najveći deo biti isečen u silažu.
Adresa je dovoljna ako se šalje poštom, a za kurirske službe je verovatno potreban kontakt telefon. Mogu na PP poslati brojeve od nekoliko članova jer udruženje nema fiksni telefon.
 
Poslednja izmena:
Prema Kostoviću idu sve kurirske službe.Paketi se mere i okvirna cena za pakete je od 5-10kg=450-500rsd za 10-20kg =845rsd.Može da plati onaj koji šalje a i onaj koji prima .Sve je stvar dogovora.Za Kosovo ne znam kako se šalje.
 
Stvarno ne znam kako to funkciniše, pretpostavljam da možete poslati a da troškove plati primaoc.

@cicimoric
Nije problem što je prošlogodišnje seme, kao ni koja FAO grupa jer će najveći deo biti isečen u silažu.
Adresa je dovoljna ako se šalje poštom, a za kurirske službe je verovatno potreban kontakt telefon. Mogu na PP poslati brojeve od nekoliko članova jer udruženje nema fiksni telefon.

Zorane posalji meni kontakt telefon nekog od clanova udruzenja pa cu njima poslati to proslogodisnje seme a da nebih komplikovao sa slanjem na kosovo milos539 imas li racun u nekoj srpskoj banci u koju bi mogli da ti uplatimo neki novac pa ti kupi novo seme. Mozda je to i bolje resenje jer ko zna da li ce propustiti te pakete sa semenom a nekom u srbiji ce biti korisni.
 
Danas se cuo sa KWS-om sa Ivanom iz marketinga,inace bili su veoma raspolozeni za ovaj vid pomoci ljudima i puni razumevanja pa stoga unapred hvala,videcemo za detalje. . .posto su to nemci verovatno ce direktno da salju ljudima,bice potrebna i neka garancija verovatno slika poplavljene parcele. . .videcu sutra sta i kako,sto je do mene. . .
 
Stigla pomoć od kolege diklofena. I još pride, bočica SEMAFOR-a. Šta reći, jedno veloko HVALA.
1264cp4.jpg


- - - - - - - - - -

Stigla pomoć od kolega sale307, Erwin i dukej. Biće od velike koristi za članove foruma iz našeg kraja. Raspodelićemo po dogovoru i prioritetima. Uslediće obaveštenje i o tome. Puno hvala za plemenit gest cenjenih kolega.
2ld8w8y.jpg
 
Danas zvali iz KWS,za vikend ce mi reci koliko mogu da posalju dzakceta,trazio sam neke hibride sa kracom vegetacijom,sto budu dali javicu pa da se podeli,ako neko moze nek vidi sa jos nekom semenskom kucom. . .
 
imag0702.jpg
Slika pomoci od tri setvene jedinice koju mi je poslao coci064 na cemu mu se ovom prilikom zahvaljujem uz obecanje da cu sigurno naci nacin da mu se na adekvatan nacin oduzim. Ps: Nadam se dacemo svi zajedno koji imamo parcele pored reka uz pomoc Drzave u buducnosti preventivno delovati i sredjivati recna korita tako da kada dudje do ovolikih padavina nebude uvek poplava. Bolje spreciti nego leciti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh