Pomoć članovima Poljoinfo foruma na poplavljenim područjima 2014. godine

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Evo otvaram ovu temu, pa vas molim da se svi prebacite ovde sa pisanjem i predlozima u vezi toga.
 
Dobra tema.
Kao što sam rekao u temi o kukuruzu, sigurno imam 4 vreće Pionirovog semena 9915, a možda će biti još nešto, ali to ću znati kad završim setvu. Ne znam kome je sve potrebno, pa bi najbolje bilo da mi se javi kome treba privatnom porukom, ili možda bolje da se ovde u temi napravi lista kome je potrebno seme i lista dostupnih semena, radi lakše raspodele. I posle bi se nekako organizovali AKS-om, ne znam.
 
Vec sam rekao da podrzavam ideju, samo treba naci model kako dostaviti seme i biti siguran da ce doci u prave ruke.
 
Nema modela nego lepo pakujem seme i šaljem direktno nekom od ugroženih članova foruma.Garantujem da će oni sami to bolje među sobom raspodeliti nego što bi to uradile Mesne Zajednice.
 
Ok, onda napišite u ovoj temi adrese na koje se može slati seme, i koji FAO bi najviše odgovarao.
 
Ok, ja cu kupiti seme nekog ranijeg hibrida, jer mi nije nista ostalo, molim da se postave adrese gde ce da se salje, takodje se javio jedan decko sa Kosova i Metohije, nemojte da njih zaboravimo, nadam se da ce se prikljuciti i neke semenske kuce, dobra prilika za malo marketinga na obostranu korist.
 
Ok, hajde da neko njih kontaktira, mislim da imaju ok odnos, barem je to moje iskustvo.
 
Slike od clana milos539..........
poplava.jpg
[/IMG]

poplava1.jpg
[/IMG]

poplava2.jpg
[/IMG]

poplava3.jpg
[/IMG]
 
Druze ovo je stvarno katastrofa, u kom je ovo mestu tacno. Nisam ispratio da li si pisao negde ali jel krenulo malo da se povlaci ili jos raste? Samo cuvaj zivce, povucice se to, pomoci cemo svi po malo posle i izvuces se. Uzgred sjajna tema, bravo ljudi.
 
tu mi je i kukuruz i psenica, ovo imanje kompletno pripada mojoj familiji i tu imamo oko 5h, ja i stricevi. tuga druze, sta da se radi, idemo dalje. kukuruze cemo ponovo sejati, a psenica sta joj da bog. ovo je steta od reke Lab, koja je do pre 10 dana bila kao da je jul mesec, a sa druge strane sela je Sitnica koja isto poplavila dobar deo oranica, . ovde je lab probio bedem i otisao u selo, polavljene su bile i kuce, clan makinet je takodje iz mog sela.

- - - - - - - - - -

Druze ovo je stvarno katastrofa, u kom je ovo mestu tacno. Nisam ispratio da li si pisao negde ali jel krenulo malo da se povlaci ili jos raste? Samo cuvaj zivce, povucice se to, pomoci cemo svi po malo posle i izvuces se. Uzgred sjajna tema, bravo ljudi.

Selo Priluzje, izmedju dve reke Laba i Sitnice, . a nalazimo se izmedju pristine i kosovske mitrovice.
 
svaka cast za temu ,javite samo na koje adrese moze seme da se posalje.
 
Nemamo trenutno bolje rešenje nego da adresa bude:
Udruženje odgajivača svinja STUBAL
36 220 Čukojevac
Tu bi svaka pošiljka bila uslikana i objavljena na forumu.
Unapred hvala svim ljudima dobre volje, tako se to valjda kaže.
Problem je mnogo veći nego što izgleda.
Ljudi su se u setvi ispucali do daske. Kod nas nema mogućnosti za zaduživanje.
 
Nazad
Vrh