Bergamo

to ne mogu tacno da vam kazem jel sam imao nekih problema sa ovnovima pa nzm dal bi trazila ranije...inace meni se za tih 5 gotina jgnjila 6 puta....
Post je spojen: [time]1267694695[/time]
_________________________________________________
ova 2. sa leva...nadam se da se nesto vidi...
http://tinypic.com/view.php?pic=mcat04&s=6
 
pa nzm sta da ti kazem...ne znam da postavim sliku ovde :udri: :udri: :udri:
Post je spojen: [time]1267698852[/time]
_________________________________________________
ko ne moze da vidi sliku ovde....ista slika je u slikama na mom profilu :ppozdrav:
 
ovo bi trbo da bude bergamo
Post je spojen: [time]1267716191[/time]
_________________________________________________
ima 2godine
 


Post je spojen: [time]1267718573[/time]
_________________________________________________
evo jedan ovan bergamo sto sam nasao na internetu.....ruzan je kao kuce...
 
po meni nije bergamo

Post je spojen: [time]1267691862[/time]
_________________________________________________
zorami je napisao(la):
ovo bi trbo da bude bergamo
Post je spojen: [time]1267658591[/time]
_________________________________________________
ima 2godine
Post je spojen: [time]1267720748[/time]
_________________________________________________
Sika je napisao(la):


Post je spojen: [time]1267689773[/time]
_________________________________________________
evo jedan ovan bergamo sto sam nasao na internetu.....ruzan je kao kuce...
nije ni tako ruzan
 
pozdrav svima sa foruma...novi sam clan ovog extra foruma, zivim u selu kraj Zrenjanina.Iz hobija gajim ovce rase bergamo(melezi) Nisam siguran da je cista rasa, ali sam prezadovoljan sa njima.Jagnje se tri puta u dve godine...dok odbijem janjce ovca trazi ovna, a imao sma slucaj dok su jagnjad sisala da je trazila ovna.
Post je spojen: [time]1267722912[/time]
_________________________________________________
p.s. izvinjavam se sto se prosli pu nisam predstavio
 
hvala na dobrodoslici.hteo sam da ubacim slike nisam znao kad naucim bice fotki
 
pozdrav svima sa bergamo rasom bio sam zadovoljan sa jagnjenem mnogo vise bliznacici nego W ali imaju veliku manu dosta dobijaju kile u vimena i kada se odbijaju jaganci ako se nevodi malo racuna dobijaju edem
 
covek sto mije prodo kaze bergamo meni isto lici na bergama.ja sam zadovoljan jako su mlecne i treba voditi racuna sa vimenom kad ima dvoke nema problema
 
@zec

Kolega dobrodošao i želimo ti uspešno post-ovanje. Što se tiče postavljanja fotografija imaš Uputstvo. Pročitaj za oba programa pa izaberi koji ti se više svidja!

Evo link: http://poljoinfo.com/ovcarstvo-i-kozarstvo/b-i-t-n-o-postavljanje-fotografija-na-forum!!!

:ppozdrav: Urednik-Moderator
 
Dobro dosao kolega:)
sto se kilaza ovaca tice kod bergama kod nas koju tezinu dostizu zenska a koju muska dobro negovana cistokrvna grla?
zar je tolika produkcija mleka pa ima problem da zasusi?
zbog svoje mlecnosti velicine i policiklicnosti mogla bi se koristit za ukrstanje industrijsko sta mislite o tome?
kolega Vla je vec pisao o tome
:ppozdrav:
 
zec dobro nam doso a sa nama ti lepo bilo pa popi zanas neko pivo. jelen naravno. :ppozdrav: :cao:
 
pa ovako...kao sto sam vec rekao ovca koju sam ja imao je imala 92 kilograma....znam coveka koji ima ovna od 110 kilograma ali nije ugojen jel sluzi kao priplodni materijal(znaci mogo bi sigurno da nabije preko 120 a mozda i vise)...ja nisam imao problema sa zasusivanjem vimena(a ima dobro mleko)...jedina mana(prica narod) je da ima mnogo teske kosti...i zbog toga se tesko prodaje... :)
 
ovako nebitno dali su muska ili zrnska bar kod mene nije bilo rezlike u kilazi mesec dana 20kg dva meseca 30-32kg(samci)nekakd i bliyanci ali retko_Ovan 138(prosli) sad sto imam mislim daje laksi ovce 90-100kg.Nehranim koncintratom hranim sa detalinom i kukuruzom a kad treba da ih zasusim onda ih vezem da nibi jele tako im smanjujem obrok i lakse zasuse.Nemam puno ovaca pa zato tako radim.Poz.
 
Tu kilažu jaganjaca u dva meseca lako postižemo i sa W bez ikakvih problema a ovnova i mnogo veću imao 168 kg ( ima slika na forumu)
 
Nazad
Vrh