Politicko organizovanje poljoprivrednih proizvodjaca

TROJE......a znam mnogo ljudi koji ce sve ovo podrzati samo treba da se ovo POKRENE pa da krenemo u napad........

---------- Poruka napisana u 20:29 ---------- Prethodna poruka je at 20:06 ----------

treba ova tema da se stavi kao GLAVNA sa crvenim slovima ispisano jer ce nas u buducih nekoliko meseci sve zanimati a moramo uraduiti nesto po tom pitanju.........:off_topic:
 
Iskreno mislim da ovo već spada u oblast, trla baba lan, da joj prođe dan.
 
Pa kako se trudimo tako ce nam i biti, u zivotu treba volje za bilo sta .Nisu ni politicari odjednom to postali i dosli na mesto drzavnika itd e mi treba da se borimo za svoje ciljeve mnogo zesce i postenije a ja mislim da to uopste nije nemoguce to su pokazale kolege poljoprivrednici iz drugih drzava a naravno bice uvek i onih koji su tu da nam to otezaju i razjedinjavaju nas zarad svojih interesa sto je sasvim normalno. Ako se u buducnosti stvori neko jako i organizovano udruzenje bice ih naravno puno vise kao sto ih ima i trenutno da nam maze oci i kupi kajmak za nekolicinu zato nema odustajanja ja sam za udruzivanje.
 
Ево ја ћу да се кандидујем. Кад је пољопривреда у питању обећавам:
1. Забрана увоза свих производа који се производе код нас а ако нешто од хране мора да се увезе, због дефицита, онда цена не може бити нижа од наших производа;
2. Следеће 3 год. укидам порез за све примарне произвођаче хране;
3. ПДВ на све што је потребно за примарну производњу 1%;
4. Сваки увозник може да увезе за онолико колико извезе (пошто је наша производња сведена на пољопривреду и енергетику онда се не брините за пласман вишкова);
5. Бесплатна социјана и здравствена заштита пољопривредника као и бесплатно образовање везано за производњу и прераду хране.
6. Државне банке имају обавезу да бескаматно кредитирају пољопривредну производњу до наплате потраживања;
7. Експресно решавање заосталих потраживања.
Доста за почетак. Реците шта још?
 
Ево ја ћу да се кандидујем. Кад је пољопривреда у питању обећавам:
1. Забрана увоза свих производа који се производе код нас а ако нешто од хране мора да се увезе, због дефицита, онда цена не може бити нижа од наших производа;
2. Следеће 3 год. укидам порез за све примарне произвођаче хране;
3. ПДВ на све што је потребно за примарну производњу 1%;
4. Сваки увозник може да увезе за онолико колико извезе (пошто је наша производња сведена на пољопривреду и енергетику онда се не брините за пласман вишкова);
5. Бесплатна социјана и здравствена заштита пољопривредника као и бесплатно образовање везано за производњу и прераду хране.
6. Државне банке имају обавезу да бескаматно кредитирају пољопривредну производњу до наплате потраживања;
7. Експресно решавање заосталих потраживања.
Доста за почетак. Реците шта још?
Bez obzira sto postujem tvoju dobru volju, moracu da uputim nekoliko primedbi.

1. A sta ako je cena tamo nekog proizvoda stvarno jeftinija? Ili sta ako neko kod nas namerno manipulise cenama zahvaljujuci ovakvom zakonu? Moj predlog bi bio da
drzava odgovara sa reciprocitetom prema onim drzavama koje taj artikal subvecnionisu. Dakle, vi subvenciju, mi carinu.
2. Koji porez? Ovako saopsteno zvuci malo populisticki. Porez na zemlju mozda.
3. Oko ovoga bi se slozilo, ali uz naglasak na tacan spisak i rigoroznu kontrolu, da se ne bi svasta provlacilo.
4. Eh, da smi mi Argentina i Brazil, pa da uvedemo ovako nesto.
5. Nema besplatnog rucka. Mada ovo vec zadire u opstu problematiku socijalnih programa, pa to treba resiti na sirim osnovama.
6. Mi nemamo drzavne banke. Ovo malo banaka sto smo imali kao akcionarskih drustava sa vecinskim domacim kapitalom, samo sluzi za bogacenje pojedinaca, i polako
jedna po jedna propada. Pocevsi od ovih zadnjih kao sto je Metals, Agrobanka, Privredna, Postanska stedionica, i boli me ruka za dalje.
7. Slazem se.

Sta bi dodao. Pa elementarno, postovanje dosadasnjih zakona po pitanju zemljista. Uvodjenje reda, a opet po postojecim zakonima. Sagledavanje mogucnosti, perspektiva, i zauzimanje kakve takve strategije.
 
Iskreno mislim da ovo već spada u oblast, trla baba lan, da joj prođe dan.
Rajko tu si u pravu,da ce uvek biti onih da nam otezaju,jedan od njih je uz duzno postovanje NOVII ,neka je ovo oblast TRLA baba lan
ali ja cu ti reci ili se prikljuci ili odstupi ,a za informaciju o babinom dlanu ,cu ti reci
da sam ja vec skupio u mom delu grada 900 ljudi koji ovokvo ujedinjenje podrzava,i ne samo podrzava nego je spremno da ucestvuje,
znaci ljudi sa imenima i prezimenima,ne duhovi
Hocu reci ako mozes i hoces podrzi nas i pomozi a ako neces nemoj odmagati
 
Bez obzira sto postujem tvoju dobru volju, moracu da uputim nekoliko primedbi.

1. Moj predlog bi bio da drzava odgovara sa reciprocitetom prema onim drzavama koje taj artikal subvecnionisu. Dakle, vi subvenciju, mi carinu.
2. Porez na zemlju mozda.
3. Oko ovoga bi se slozilo, ali uz naglasak na tacan spisak i rigoroznu kontrolu, da se ne bi svasta provlacilo.
4. Eh, da smi mi Argentina i Brazil, pa da uvedemo ovako nesto.
5. Nema besplatnog rucka. Mada ovo vec zadire u opstu problematiku socijalnih programa, pa to treba resiti na sirim osnovama.
6. Mi nemamo drzavne banke.

Sta bi dodao. Pa elementarno, postovanje dosadasnjih zakona po pitanju zemljista. Uvodjenje reda, a opet po postojecim zakonima. Sagledavanje mogucnosti, perspektiva, i zauzimanje kakve takve strategije.
1. То је једна од мера.
2. Да.
3. Наравно. Сећам се кад су грађевинска колица провлачена као "једноосовински транспортер биљне масе" са 3% пореза.
4. Данас је свако тржиште важно; без обзира колико смо мали.
5. Твоје лечење и образовање се и онако финансира из буџета. Зашто би још доплаћивао?
6. Имамо, осим ако прошле године нису приватизоване последње три.
Закона данас има "милион" и многи су контрадикторни. Ако по једном имаш право други ти га укида или ограничава па је потребно плаћати огромно судство, трaћити време... ма знате већ. Све законе писати од нуле по систему праведности и онда можемо имати независно судство.
 
Poslednja izmena:
4. Данас је свако тржиште важно; без обзира колико смо мали.
5. Твоје лечење и образовање се и онако финансира из буџета. Зашто би још доплаћивао?
6. Имамо, осим ако прошле године нису приватизоване последње три.
Закона данас има "милион" и многи су контрадикторни. Ако по једном имаш право други ти га укида или ограничава па је потребно плаћати огромно судство, трћити време... ма знате већ. Све законе писати од нуле по систему праведности и онда можемо имати независно судство.
4. Bojim se da smo toliko postali mali i minorni, da nikakav stav vise ne mozemo da zastupamo. To cemo moci samo ukoliko se sami pred sobom promenimo i priznamo
neke istine.
5. Svako mora da placa za svoje osiguranje, socijalno i penziono, nesto kao na zapadu. Taj se sistem pokazao kao najboljim. Najbolji sistem je onaj koji se ne primenjuje
a to je preventiva i zdrava ishrana.
6. Ako mislis na nekoliko ovih ljustura koji se jos uvek nazivaju banke, onda ok. Ove koje sam ja pomenuo nisu imale ni po 2% trzista, a tek ove ostale su totalno bedne,
da je pitanje da li se uopste mogu nazvati bankama. Treba nam nova, a para nema. Videcemo da li ce drzava ove godine pare koje su namenjene za dokapitalizaciju
tj izjednacavanje udela u Komercijalnoj, stvarno biti za tu namenu. Tako da mozda nam i ta ozbiljna ode skroz na skroz.

Zakone nikad ne mozes pisati potpuno ispocetka. Ono sto mozes to je da postojece primenjujes i da dosta brzo promenis nacin primene. Svakako jedna od stavki koje prvo moraju da se urade to je konacno regulisanje te abnormalne javne potrosnje. Tu bi se vec razna polja otvorila kroz ukidanje raznih suvisnih i paralalelnih institucija.


Ocigledno je da zbog primene dirke enter, poruka dobije cudan izgled.
 
  • Like
Reagovanja: 472
...Dok se približavala stota godišnjica meksičke revolucije, Meksiko se krupnim koracima vraćao u devetnaesti vek. Svi tragovi zapatizma (pravo na zemlju i slobodu) nestajali su pred obnovom porfirizma (privatizacija svega postojećeg).Jedna od najznačajnijih promena koje je predviđao NAFTA sporazum odnosila se na izmene i reforme čuvenog 27. člana meksičkog ustava kojim je garantovano pravo na ditribuciju zemlje onima koji je ne poseduju i predviđeno postojanje ehida (eyido) kao zemljišnih poseda u kolektivnom vlasništvu.

S ciljem pospešivanja investicija u agroekonomiji ehidosi su postali otvoreni za privatizaciju.

Vlada je formirala Generalnu kancelariju za zastupništvo u agraru (Procuraduria Agraria, skraćeno PROCEDE) koja je imala zadatak da odlazi u ruralna područja Meksika i podučava stanovništvo o “benefitima” koje će im doneti primena NAFTA sporazuma.

Umesto garantovanja kolektivnog prava na zemlju onima koji je obrađuju, vlada sada počinje da podstiče individualno pravo na privatizaciju parcela unutar ehida. Vlada odlazi i korak dalje i predviđa mogućnost da se indigenističke agrarne komune (comunidades agrarias), koje su bile apsolutno neotuđive i nezavisne čak i od samih ehidosa, pretvore u ehido zemljište, a potom i privatizuju...

Ali u planinama i džunglama na jugoistoku Meksika, prvog dana 1994.godine, kada je na snagu trebao da stupi NAFTA sporazum, odjeknuo je snažan poklič YA BASTA!

...podigla je oružani ustanak u najsiromašnijoj meksičkoj državi Čijapas...

http://www.noviplamen.net/glavna/levica-latinskoj-americi-meksiko-ii/


 
"IPARD je neka vrsta plaćene škole za Srbiju. Neće se srpska poljoprivreda preporoditi zahvaljujući IPARD fondu, ali to je prilika da dobro pripremimo administraciju za buduće strukturne fondove EU, koji su zapravo nosioci razvoja i finansiranja evropskih poljoprivreda i iz kojih članice Unije vuku značajna sredstva za razvoj agro sektora i ruralnih sredina. To je najveći značaj IPARD-a", naveo je Serdar u saopštenju za javnost.

https://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2018&mm=01&dd=10&nav_id=1345563

Do juče je bilo: samo da mi krenemo sa Ipardom, ima da ihaha... Sad je već samo da mi uđemo u EU onda ćemo da ihaha...

A administraciju ćemo dobro pripremiti tako što je ostavljamo na milost i nemilost razjarenim seljacima koji zbog njenog "nemanja kapaciteta" ne mogu do para iz Iparda.

Nije teška robija, teški su robijaši, kaže veliki književnik.
Na Golom Otoku je vladalo geslo: tuci novopridošle, jer da nije njih nas bi već davno prevaspitali i pustili kući.
U armiji je važilo jedan nema iglu i konac, ostav, za sve nema izlaska.

Nikad više para za poljoprivredu ! uzviknu ministar neki dan.
Šta li će uzviknuti njegov naslednik kad uđemo u EU pa nas napadnu oni koji bi otuda da zbrišu ?,

 
Vi poštovani forumaši ni ovde na forumu ne možete da se složite ni za jednu jedinu stvar, a kamoli da osnujete stranku. To Vam je isto kad kažu Srbija ima 8 miliona selektora. Svako zna šta je najbolje. Pa samo taj podatak da li treba da bude PDV-a ili u nekom procentu na proizvode koji se koriste u poljoprivredi govori da li možete ili ne da se složite. Ne može svako da vuče na svoju stranu. Neko bi da plati 1% a neko neće ni taj 1. Dajte biti malo tolerantni i držite se nekog proseka pa će tek onda biti bolje svima. Ali da ne dužim više ima ovde u Srbiji koliko hoćete ovakvih primera. Pozdrav.
 
Најаве Душана Вујовића, министра финансија, да у овој години очекује привредни раст од три, 3,5 одсто, или можда још више, због натпросечне производње у пољопривредном и енергетском сектору...

http://www.politika.rs/scc/clanak/396756/Ukidanje-penzijskog-umanjenja-politicko-pitanje


Čisto da znate da je pred nama rekordna godina !!

Da se ne sekirate bespotrebno...
 
Nazad
Vrh