Secka za kukuruzovinu

iksi

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2012
Poruka
893
Lokacija
milanovac
Danas sam nasao secku za kukuruz inex lifam koliko vredi nema motor?
162081224861308867527174.jpg

102979282486131653419302.jpg
 
Šta će joj motor, ovo je deo foruma za priključke za traktor. ::svaka cast::

Koliko mogu videti cena im je oko 250 - 300 eura, sad sve zavisi koje je snage bio motor.

Na You tube sam našao neki snimak neke seckalice za granje, deluje veoma slično ovom uređaju.

 
Pa to se i ja razmisljam da je prepravim na traktor tj da je prepravim za granje da secka ima 2 noza i jos 2 da se dodaju i bice to dobro inace ja sam porao jednu bastu od 10ari i dobio ovo..............
 
Vredi svaki dinar veruj mi. Imamo takvu sa monofaznim motorom od 1,5 kW. Platili smo je ako se dobro sećam 250e i x puta je već sebe otplatila.
 
pa nzm razmisljam se da je oatavim ovako.,,,,... jer imam dosta kukuruzovine skoro svu skupim....
 
Mogu sutra stizu skike posto je pai mrak a daleko mi je supa sa masinama.....
 
Ja sam imao takvu istu samo je bilo prepravljeno kuciste tj nogari.Motor je bio trofazni1.5kw.Moze da sece granje od loze i od obrezivanja voca inace krupnije nece ici.Sto se kukuruza tice sece bez problema mozes da zavijas cigare sitno sece ali ako si spreman da ogluvis:ppozdrav:.Nikad bolji pazar nisam imao dao sam nju za sejacicu za psenicu
 
Kupili smo ove godine Lifamovu secku za tuluzinu..ekstra stvar za manje farme a moze da posluzi i za vece proizvodjace..prosecali smo sve njive gde je bio kukuruz tj gde bi berac prosao, i tako smo svaka 3-4 dana isli po tuluzinu, jes da se trosi gorivo, ali taj kukuruz bi svakako bio ugazen...a i ova vrsta hrane je znatno povecala mlecnost a i tov je bio primetno bolji, jer je to kao neka najsvezija moguca silaza....to je masina koja se otplati jako brzi, jer za tih mesec-dva koriscenja godisnje sacuva dosta sena i deteline, koji se cuvaju za zimu..
 
ja sam ovakvu dao u staro gvozdje bez motora iznela oko 14e radila samo jednu godinu a dvadeset godina stojala a kupljena nova
 
Ruma vasar i narudzbina , ima covek sto pravi mislim da je iz S.Pazove meni je prosle godine napravio.
Stoji gore na onom bregu gde su Rusi.
 
Do Rume mi dugo sa stoji secka.
Koliko te kostalo pravljenje?Imas li neki kontakt od tog coveka?
Ova remenica je od gusa,,,od kog materijala ti je napravio?
 
Na zalost nemam kontakt pa da narucis telefonski ,a pravljenje je kostalo cini mi se 2000din.
Materijal je obicno gvozdje.
 
Moze ako hoce , ja sam ovde isao kod trojice i svi su nesto kilavili.
Sacekao vasar (srecom sam imao zamensku secku od zeta) i dva dana posle narudzbe stiglo.
 
Nazad
Vrh