Priplodni materijal

Odg: Priplodni materijal

Ne moze se dobiti naima nikakvim mesanjem,dobro ti je rekao veterinar. cisti su hibridi od kojih zenska ili muska prasad iskljucivo se koriste za tov jer su za to namenjeni.

Ako kupujete naimu samo sa sertifikatom i kompletnim rodovnikom.


Interesuje me da li je neko pustao p76 na > obicne< svinje? kakvi su rezultati?
 
Odg: Priplodni materijal

p76 je terminalni nerast ja sam pre par godina osemenio par krmača sa njim seme sam kupio na farmi gospodina V.Homo iz Ruskog Krstura inače to je bila farma na kojoj su se mogle kupiti i naime
Što se tiče nerasta p76 nisam primetio neka poboljšanja :cao:
 
Odg: Priplodni materijal

Bem li ga,ovde gde se kod okrenes 300 do 400e po grlu,doduse u rasi.Sad imam mogucnost da uzmem od 30 kg za nerasta u toj kombza 50-ak eura,a ta ista kombinacija od 70-ak kila kosta 250e.Ima i malih pietren-jorksir,mozda je ta bolja?
 
Odg: Priplodni materijal

Moj nerast je Pijetren-durok.

Ja sam jako zadovoljan i ovo mi je vec 5 po redu i uvek tako uzimam,kod mene se dobro pokazalo i
Durok - pijetren-jorksir, a mozes pustati na sta hoces

Na bilo koju cistu da ga pustas neces pogresiti.

Recimo ja sam imao i pustao na landrasa svedskog. DUrok-pijetrena i prasad su odlicna.




Nije skup taj nerastic za 50 e? DA sam malo blize.....
 
Odg: Priplodni materijal

Taj lik je kupio sa farme cistu pietrenku nazimicu uparenu pod durokom.Sad se oprasila i drugar vet. koji i njemu odrzava farmu kaze da su vrh.Meni se u globalu durok nesvidja,al nece na mene da skace :).Sad prasad prodaje po trzisnoj ceni.
Ima i cistu jorksirku pod landrasom ali od te kombinacije ostavlja muske za sebe,tako da verovatno nece ostati dobrih.
 
Odg: Priplodni materijal

nikola
izbaci sliku tog nerasta...i neke slike sa tvoje farme
 
Odg: Priplodni materijal

idem u petak kod tipa pa cu videti tog nerastica.Ako bude vredeo organizovacu fotosesn.
 
Odg: Priplodni materijal

Ima li neko u mojoj okolini da zna gde moze nabaviti nazimice pijetrena? ciste.

Sombor i okolina.
 
Odg: Priplodni materijal

Moja srdacna preporuka: Landras X Jorksir, kako hoces, ali 100.000.000.000 muva ne mogu da pogrese, moras govno da probas....
Tako je u nasem narodu, dzabe mu kazes da si pogresio , on ti ne veruje mora ON da pogresi pa da se uveri...
(Pricam iz licnog iskustva), i sve sto je napisano u prirucnicima nije dzabe, SVAKO SLOVO ima svoj smisao.
 
Odg: Priplodni materijal

Stalno sam imao i sad koristim durok-pijetren-jorksir,nerast.

Na cega god da pustim uvek je dobro bilo,sad imam durok-pijetren.mogu ti reci da sam najbolju prasad imao kada pijetren preovladjuje,iz tog razloga mislim o pijetrenu.

Kazi nesto vise,kakve si probleme imao?

ZA UDUZENJE SAM TU. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1265610295[/time]
_________________________________________________
Na cistog landrasa sam pustao pijetren-jorksir,odlicni rezultati....
 
Odg: Priplodni materijal

Interesuje me koliko puta nedeljno moze da se pripusti nerez za osemenjavanje.
 
Odg: Priplodni materijal

au to mi je nesto jako puno.mnogo mi je to isforsirano.kod vestackog osemenjavanja seme od nerastova se uzima 2-3 puta nedeljno
 
Odg: Priplodni materijal

Od mladih nerastova jednom nedeljno a stariji nerastovi se koriste dva puta nedeljno,tako ppise u knjigama! :D
 
Odg: Priplodni materijal

Ovi kod nas ako bi mogli terali bi non-stop od 00-24! Ali sreća pa ne mogu. Kod nas jedan skok staje 800 din. Koliko je u vašoj okolini?
 
Nazad
Vrh