Priplodni materijal

Jedini pravi lek je da nemate ni jedno grlo u objektima bar 2 meseca, inače to parcijalno izbacivanje uvek ostavlja prostor da grla koja ne pokazuju simptome bolesti budu u stvari rezervoar i prenosioci. Što bi rekao prijatelj Mitar:"Samo fik i gotovo". A za prodaju kvalitetnih grla, uvek se nađe način, mada može biti skupo u startu ali uz pametan rad sve se to isplati.
 
Pa tako sam i mislio-rekao..Pod parcijalno sam mislio praznjenje objekta po objekat i tamo nema vise ulaska starih grla vec samo novih posle eto tih dva meseca odmaranja. Jedino mozda se preklapaju stara grla u drugim objektima kod kojih ce se ulaziti zbog hranjenja ciscenja, alu planiram da stavim barijeru ispred sterilnog objekta ili cak menjanja cizama, odela, lopate... za taj objekat. Ono bi najbolje bilo sve rasprodati odjednom, ali treba nesto i da zaradi, pigotovu evo sve nagovestava da ce ova godina biti konacno malo bolja sa cenama pisle niz godina tavorenja. Videcemo..
 
Imam u planu da početkom Marta kupim dve nazimice F1 (Lndras x Yokshir)

Potreban mi je savet iskusnih, ko ima proverenu robu? Papiri mi nisu bitni.
 
Ozbiljno razmisljam da kupim sa patentove farme danskog landrasa po ceni od 500 e, sa papurima i mogucnoscu da maticim dalju reprodukciju, jer 10000 din. Po krmaci nije za potcenjivanje plus mogucnost da po dobroj ceni prodajem grla za priplod ko zeli. Brine me jedno kako ce ta nazimica da se prilagodi u mojim uslovima, bez obzira sto cu se ja potruditi da obezbedim sto bolji uslovi. Kako sam obavesten doci ce njihov mikrobiolog da uzme uzorak mikro klime u mom objektu i u istim takvim uslovima ce da izoluje nazimicu koju su mi namenili. Kakva su vam iskustva sa tim svinjama koja su bila pod ,,staklenim zvonom"?
 
Ozbiljno razmisljam da kupim sa patentove farme danskog landrasa po ceni od 500 e, sa papurima i mogucnoscu da maticim dalju reprodukciju, jer 10000 din. Po krmaci nije za potcenjivanje plus mogucnost da po dobroj ceni prodajem grla za priplod ko zeli. Brine me jedno kako ce ta nazimica da se prilagodi u mojim uslovima, bez obzira sto cu se ja potruditi da obezbedim sto bolji uslovi. Kako sam obavesten doci ce njihov mikrobiolog da uzme uzorak mikro klime u mom objektu i u istim takvim uslovima ce da izoluje nazimicu koju su mi namenili. Kakva su vam iskustva sa tim svinjama koja su bila pod ,,staklenim zvonom"?
A zasto ne uzmes f1
 
Ja sam u sptembru 2015 kupio nazimice sa farme u vognju sa papirima landras 360 e f1 340 zadovoljan sam tri puta su se prasile od njih uzimam i seme
 
na f1 mozes da dobijes subvenciju kad se oprasi ali ne mozes da ostavljas priplod od nje,tj ne mozes njene cerke da maaticis.
 
Tako sam i mislio..jbg o tome se radi..Znaci u cistoj rasi na primer danskog landrasa oplodim sa jorksirom(nerasta sa papirima ili vestacki) i onda na tu prasad f1 mogu da pravim papire. Ili ako hocu da ostanem u cistoj rasi, nabavim seme od na primer D. landrasa sa farme patentove ili koje vec i opet ostvarujem pravo na papire-umaticenje. ja sam tako logicki razmisljao i valjda je tako.
 
U pravu si samo ne znam da li moze sa te farme. Do skoro se priznavalo samo seme iz velike plane a od skoro moze i iz backe topole. Ako mene pitas lakse je da umaticis F1 nego cistu rasu
 
Priplodni materijal

Evo slike
2073149a006db8cbda1ab97ffd42ab61.jpg
da1ffe060b849a307577aec105f52a40.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh