Cena jagoda 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malopre u piljari sam video prvu zengu ove godine i kupio po ceni od 140 din, Alba bila 190. Pricam za Leskovac
 
Malopre sam dao u piljari po 100 dinara odlicne jagode. Mislim da ih prodaju 180. Nadam se da ce krenuti otkup pa da se cena malo poveca, ili bar zadrzi.
 
meni nakupac rekao da je placa po 80 i 100din a on je daje prepodne po 170 a popodne spusti i na 130 to su mi rekle komsije.. i eto sutra berem i ima da poludim kad krenem oko cene..
 
meni nakupac rekao da je placa po 80 i 100din a on je daje prepodne po 170 a popodne spusti i na 130 to su mi rekle komsije.. i eto sutra berem i ima da poludim kad krenem oko cene..
Odi bre ti tamo gde on prodaje pa prodaj po npr 140 din i pre i posle podne? Cini se dobar predlog...nemojte bre sa njima da delite zaradu. Da vidis kako bi ti ponudio cenu vecu kada bi mu dosao na to mesto gde prodaje i ubio ga sa cenom...
 
S Mitrovica danas, nakupci, do 120-130din za dobru jagodu. Čuo sam da je u Šapcu bilo čak i po 90, ali nešto nikome više ne verujem. Čudo jedno kakvih sve priča i cena ima :)
 
Odi bre ti tamo gde on prodaje pa prodaj po npr 140 din i pre i posle podne? Cini se dobar predlog...nemojte bre sa njima da delite zaradu. Da vidis kako bi ti ponudio cenu vecu kada bi mu dosao na to mesto gde prodaje i ubio ga sa cenom...
ja kad poludim ima da odem i da svu jagodu dam po 80din ali na tezgi pa da vidim sta ce oni da prodaju.. svake godine se nerviram oko iste stvari :D
 
Tako je. Sa nakupcima ide ona "nece umeti da te cene ako ih tuces na poene" :D
I ja sam se razmisljao da im zatvorim prodaju,ali srecom ne pada cena ispod 100 din...
 
Ma ne poklanjajte im, ne delite zaradu sa njima! Ti rasadis, radis, prskas, prihranjujes, zakidas stalone, placas radnike, beres...imas rizik od trulezi i grada, ove godine i od poplava i onda delite pola pola, pa to je van svake pameti! Zato pamet u glavu i ne poklanjajte. Kad ste znali da je proizvedete znacete i da organizujete plasaman. Sto bi njemu prodao po 80 a on da prodaje po 150? Zar ti nije bolje da odes i prodas ti po naprimer 120? Kad vidi kakva je situacija platice ti i 120 i to je negde i realno da zaradi nekih 15% na preprodaji.
 
Ne moze da se uklopi u 15%. Izgubi na razmeravanju, izbaci neku losu, malo kalira, neko iznese puno pa obori cenu... Ja sam za to da svako radi svoj posao, ako je u granicama korektnog. A ako te ucenjuje, ti kao proizvodjac, uvek imas lufta da spustis cenu i prodas na malo.
Kod nas na pijaci 120-150. Ja na malo na njivi po 130
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh