Cena jagoda 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam moje prodao po 120 dinara u piljari u Vlasotincu, a oni ih rasprodaju po 200. Danas u Leskovcu, u marketu, krupna, lepa jagoda 169 dinara.
 
Ludnica sa cenama.
A kuda ce rusi da transportuju tu jagodu?? Jel nisu pod sankcijama EU?
 
A zasto rusi izvoze u EU. Zasto iz EU ne dolaze sami? Ja sam mislio da rusi izvoze za njihovo i eventualno azijsko trziste.
 
Ja sam cuo da su vec bracuske pocele da rade, komsija radi na pijaci u zemunu kaze Sabcana sve manje kod njih poceo otkup.

- - - - - - - - - -

Ja sada prodao po 110 alba solidna, u okoline Sd a od 100 do 120 danas cena
 
Po vasem misljenju,sta mislite,kolika ce najniza cena jagode(na veliko)biti ove godine.I da li ce cena prestati da pada obzirom da je poceo izvoz sa Rusima,g
 
A ko to može sa sigurnošću znati? Najverovatnije je da će se sada kretati od 0.9 do 1.1 evra do pred kraj branja Albe, Kleri i sličnih.
 
110 u Leskovcu danas na kvantasu, juce 160. Pada cena, krece lepo vreme, pune pijace jagoda.
 
Kvantaš BG danas 120-160. Kod mene u selu 110-130. Ja sam prodao svoju Albu 2. godina, solidna (nije top roba) po 120 (ode za Moldaviju, mislim).
 
Nas i rusa trista miliona
Juce popodne sabacki kvantas prazan, ocistili rusi. ono sice sto je ostalo po 120 drzali cenu.
neznam kakva je situacija danas.

pozdrav iz sapca
XEXEXE, dali si juce popodne bio na Sabackom kvantasu? Ja sam drzao na 120 din jagodu I prodao na tu cenu. Bio kvantas prazan, danas visak 30 gajbi prodao nekim Leskovcanima ide na sever.
 
ma ako rusi odkupljuju za cenu se ne sekirajte, oni otkupe sve zivo sto ima i to fino placaju, jeste da traze kvalitet ali dobro i placaju cena je isla ovih godina i do 150 max i to sve sto imas 100-200 kg pa i vagon da imas... mada neka prosecna cena da bude i 120-130 din je ok je jer onda na malo po pijacama i bude i skuplje. Sva sreca sto dolaze i otkupljuju jagodu inace kolika je kod nas kupovna moc a koliko jagode imamo bila bi 60 dinara/kg. A zamislite da ste npr u Italiji i Holandiji i da imate prosecnu cenu od 3-5 € :)
 
Kod mog zeta u austriji , u lincu kaze jagoda je 4.5 eura kg a tresnje kada dodju budu 9 eura
KOd nas nema nekih tako preteranih proizvodjaca u okolici pa je cjena 20 kn na malo , a na veliko padne i do 1.5 eura za kg a nekada i nize , ja za sada jos uvjek prodajem po 20 kn i ako ovako ostane tako ce biti do kraja godine.
 
Pitam se kada ce ovi nasi ''prijatelji'' iz eu doci kao Rusi da otkupe voce, povrce? Oni ako mogu samo da nam uvale njihovu robu.
 
Pitam se kada ce ovi nasi ''prijatelji'' iz eu doci kao Rusi da otkupe voce, povrce? Oni ako mogu samo da nam uvale njihovu robu.

Nikada , a i ako dodju davat ce vam jos manje nego sto sami mozete da prodate na veliko , oni nemaju karaktera sto se toga tice , on zna da ta jagoda vredi recimo 2 eura kg al on ce dati euro i radje neka propadne nego da on zaradi bar nesto na njoj.
 
Kod nas u Al,juce davao nakupcima po 120,a danas vec po 100 din... Ode cena ispod 1 eu. Na malo cena kod prodavaca od 140-170 din... Ako cena nastavi ovakav trend bice i po 30 din na veliko :(
 
Cena na Sabackom kvantasu 120 din ako neko uopste i odnese, od jutros samo jedna zena koja je prodala i vise nema jagode.

Edit: Sad sam se prosetao i po pijaci u 63. bloku, cena je 180-200 din, prvoklasna.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh