Cena jagoda 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Veoma brzo ce pasti cijena i kod nas, ovo sto se odrzava je kvalitet. Narocito kada nakupci krenu kod vas po jagodu. Gledao sam one slike i na FB profilu o poplavljenim plastenicima. Vas bas krenule te poplave. Nadam se da cete se izboriti sa tolikom vlagom.
 
Kako da nećemo... Moje jagode (i zrele i zelene) plivaju sa ribicama i žabama već 36 sati!

Al' 'će da bude dooobro!
Posle 15 godina ti bude booolje! :mad:
 
Veoma brzo ce pasti cijena i kod nas, ovo sto se odrzava je kvalitet. Narocito kada nakupci krenu kod vas po jagodu. Gledao sam one slike i na FB profilu o poplavljenim plastenicima. Vas bas krenule te poplave. Nadam se da cete se izboriti sa tolikom vlagom.
Vjerovatno gledaš na rasadnik jagodastog voća..
ovdje je katastrofa, većine jagode će da struhne, a cijena-ona je još gora. Kod nas malo podignu cijenu nakupci iz drugih gradova, naši šverceri ovdje kad bi mogli kupit jagode za 0.50KM to bi najviše voljeli.
Godina je grozna.

- - - - - - - - - -

Kako da nećemo... Moje jagode (i zrele i zelene) plivaju sa ribicama i žabama već 36 sati!

Al' 'će da bude dooobro!
Posle 15 godina ti bude booolje! :mad:

Radashine-kakva je danas situacija. I moje jagode su plivale jednu noć, kopani su kanali, pumpe i sve ostalo, voda je prilično otišla.Juče su jagode oprane, danas branje, pa zatim Signum+ Drin.
Nadamo se da će biti nešto do njih. Poslije pranja izgledaju kao nove :osmeh:
 
Na pijaci u 63. bloku na Nbgd je 120-130 din, sa raznih strana.

Edit: Cena je bas krenula da se srozava, ja sam u cetvrtak dao po 150 din, u nedelju 125, a prosle godine 9.05. je bila 160 din. Jeste ranija godina, ali izgleda da je mnogo i rasadjeno jagode pa se daje budzasto.
 
Poslednja izmena:
U Sapcu na kvantasu juce se trgovalo 120 din za dobru jagodu. Mada je ima poprilicno, a kupaca ne mnogo.
 
A meni Janoshe rekose ovde neki lokalni preprodavci da se u Sapcu otkupljivala i za 80, pretpostavljam neka losija.. Je l to tacno?
U Mitrovici je isla juce na momente i po 120din (na malo), ali na veliko ugl. za 100-110. Valjda ce se malo oporaviti kad krenu topliji dani. Sad se nekako spojila ova kisurina i praznici pa se ne pojavljuju ni kupci ni prodavci.

Inace, jel dobijate vi ikakvu opipljivu razliku izmedju vrlo dobre i srednje lose jagode? Ja koliko vidim, to je sve manje vise isto, max 10 dinara razlike.
 
I u našem kraju postoji more jagode, skoro cijeli Čelić je pod folijom. Prošle godine su kod nas plaćali isto i izuzetno dobru jagodu i srednje dobru, naravno industrijska je jeftinija.
Juče, kod nas cijena 2-2.20KM.
 
I u našem kraju postoji more jagode, skoro cijeli Čelić je pod folijom. Prošle godine su kod nas plaćali isto i izuzetno dobru jagodu i srednje dobru, naravno industrijska je jeftinija.
Juče, kod nas cijena 2-2.20KM.

Za koliko ide industrijska kod vas?
 
ako ne dodju rusi ugasili smo sa cenom...

Ili da gasimo ili da krećemo u potragu za stabilnijim kupcima... Da li je iko ovde ikad radio neki izvoz jagode, ali ne preko lokalnih otkupljivača što voze za Rusiju?

Odlično je što se jagoda proširila, ali sad ako se stane tu, tj ne ode se i korak dalje i obezbede valjani kupci - onda piši propalo. Pa će da bude klackalica svakih par godina, kao i sa ostalim kulturama.. jedne godine komšija zaradi, pa ajmo svi u jagode. Onda dve godine ubije poplava/grad/trulež/cena, pa onda kosi jagodu, sej pšenicu. :(

Mada - možda je i bolje da imamo viška jagoda pa da budu jeftine, nego da imamo viška kukuruza. Bar ćemo uživati u voću. :)

- - - - - - - - - -

I u našem kraju postoji more jagode, skoro cijeli Čelić je pod folijom. Prošle godine su kod nas plaćali isto i izuzetno dobru jagodu i srednje dobru, naravno industrijska je jeftinija.
Juče, kod nas cijena 2-2.20KM.

Nije loše što ima jagode, samo još i da se proda. Sad sam skoro bio u Nemačkoj, u nekim krajevima je bukvalno tako kao što kažeš - kud god pogledaš mimo autoputa samo sjaji folija. I bankovi od pola metra! :) Ali oni imaju gde da prodaju... samo Nemačka 80 miliona, a mogu da je voze i mimo nje kuda hoće.
 
Trebalo bi od nedelje da krenu otkup za Ruse, imam takve (od poprilično sigurnih izvora) informacije. Takođe, predviđanja su da je teško da će cena ići preko 120rsd. Videćemo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh