Cena jagoda 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas kod mene na pijaci 400 i 300 din 300 sitna faveta koja je pri kraju berbe iz plastenika i neka krupnija 400 ne bih smeo da se kladim ali lici na marmoladu, mada su izgleda mesane sorte. Cena dobra ali ne prodaje se. Mi prodali kuci 5-6 kg po 250. Da sam imao klery po 50 grama trazio bih i ja 300-400... :)
 
250 u Leskovcu i dalje...ali polako počinju da se pojavljuju jagode, tako da će i cena uskoro početi da pada.
 
Evo i od mene neka vajda. Danas prosetao zelenom pijacom i na nekoliko mesta ima domacih jagoda. Cena im je 200 din. ,ima kleri i albe.
 
jbt ala brzo pada cena...prosle godine su oko 10.05. bile oko 300, ako ne dodju rusi da odkupljuju i mi mali proizvodjaci smo ugasili...jer ovi veliki imaju da poplave trziste a kad rusi odkupe od njih onda svi lepo prodjemo... :)
 
Prošla godina je bila poznija u startu, ne možeš tako gledati (kalendarski). Drugo, ja sam 08.05. prošle godine prodao po 230 odličnu Albu. Treće, na žalost, slažem se s tobom za Ruse i cenu. Ako je ne budu oni kupovali, mislim da će je za 15 dana biti i po 50 dinara! Voleo bih da grešim, mnogo bih voleo.
:mad:
 
Bijeljina, zelena pijaca od 3-4 km u zavisnosti od kvaliteta, kvantaska pijaca na veliko od 2-3 km. Postoje i oni koji drze na cijeni do 3.5 na veliko ali tesko.
 
tek ce da bude zagusencija ako ne stignu rusi, sada kad ogreje sunce bice jagode koliko god hoces...ukoliko ne dodju ode jagoda u bescenje...
 
Po mom mišljenju, Rusi teško da će doći. Već ima mnogo trule jagode, biće je još više, a oni teško kupuju kada je takva (kišna) godina. Voleo bih da grešim, ali ako jagoda ne krene da izlazi iz Srbije - eto nje za 10-15 dana i po 50-60rsd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh