Cena jagoda 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije baš pitanje za ovu temu ali verujem da nas ima puno koji smo u nedoumici ispod koje cene nema smisla i ide se u minus
 
Jagoda na Mirijevu u radnji (koja obicno klepa sa cenama) 89din/kg. Kvalitet odlican.
 
Interesuje me vaše mišljenje, stavio sam na papir i došao do toga da ukoliko je živić kupljen a ne razmnožen da oko 50 dinara koštaju ukupni troškovi po živiću, znači prehrana folija creva prskanje živić radnici... jesam li omašio cifru, koji je vaš račun troškova po živiću?
Pa to je otprilike ta cena za prvu godinu, bar kad sam ja u pitanju. S tim da su kontejnerske sadnice bile, ne frigo naravno. Da je bila frigo bilo bi nekih 10-15din skuplje.
Ali imaj u vidu da jagoda ne traje jednu sezonu, vec 2-3-4 zavisi.. Moj komsija izgurao i 5. Nije bila nekog kvaliteta, vozio je uglavnom za preradu. Isao na kolicinu i lepo prosao s obzirom na ulaganja. Dobijao 80din/kg za takvu prosle godine :) Cena ostalih sezona, u mom slucaju je polovina kostanja prve.. Okvirno naravno.


Nije baš pitanje za ovu temu ali verujem da nas ima puno koji smo u nedoumici ispod koje cene nema smisla i ide se u minus
Obrnuto razmisli. Ako je ne das, sta ces sa njom? Da je bacis? S obzirom da je u pitanju jagoda i da se ti kao mali proizvodjac ne pitas nista, mozes samo da se potrudis da je das po sto boljoj ceni. To je moje misljenje. A pod malim proizvodjacem podrazumevam proizvodjaca koji ne moze samostalno da dogovori neki izvoz/zagarantovan plasman, jer nema dovoljnu kolicinu/povrsinu pod jagodom. I kao takav nije zasticen ni sa jedne strane, prvenstveno od drzave koja je takva kakva je :)
 
Kvantaš bg odlična alba 50 din jeeedva....

Prije svega nikako nakon ovoliko kisa kvalitet jagode ne moze da bude odlican , bas zbog lose kvalitete veliki trgovacki centri su smanjili ili u potpunosti obustavili otkup jagode i sada su se stvorili viskovi koji se prodaju posto poto samo da ne propadnu.
 
Nijedna kvarna, svaka krupna, lepe boje i prijatnog ukusa. Meni je to odlično. 70% je sinoć bila takva ponuda i kod ostalih prodavaca ali jednostavno nas je bilo previše, čuo sam da je do jutra izašla na 30 din i da je puno ostalo neprodato.
 
danas na pijaci u severu backe i banata cene 60 din sitna, 80-100 din krupna kako koji nakupac hoce ali najvise je isla ova od 60 din
 
Neka godina je bolja, neka losija, tako je kada se gleda u nebo. Ova je katastrofalna. Elem, cela Srbija samo jagodu da gaji, pa bi Rusi sve otkupili, ali je drzava krivac. Da postoje zvanicni otkupni centri kao nekada zadruge i koliko-toliko sigurnost ne bi se ovakve price pricale. Oni pocetnici koji su prosle godine jagodu zasadili vise je saditi nece. Ja se nadam boljoj narednoj sezoni i na ovu se ne zalim. Danas jagoda na malo u Jagodini 60 (trula)-120 (extra kvaliteta), i da bi moj komentar imao smisla dodala bih da nisam pocetnik
hahahaha... "dobar" zakljucak...
A sta mislis o ovom scenariju? Pocetnici kojima je ovo prva sezona u drugu ulaze bar trostruko jaci (kolicina mislim)... Da uniste svoje zasade sigurno nece... A sledece sezone 10x puta vise jagode na trzistu :( a cena...15 din :D Bice gusto...
 
Samo kvalitet i nema brige.U ovakvim uslovima veeeelikog izbora opstaje samo onaj ko ima kvalitetnu jagodu,a kvalitetne jagode na svu ovu globu isle 100-120 u hladnjacama,sasvim solidna cena.
 
hahahaha... "dobar" zakljucak...
A sta mislis o ovom scenariju? Pocetnici kojima je ovo prva sezona u drugu ulaze bar trostruko jaci (kolicina mislim)... Da uniste svoje zasade sigurno nece... A sledece sezone 10x puta vise jagode na trzistu :( a cena...15 din :D Bice gusto...
ja imam nekih 6000kom i planiram još samo malo da pojacam(proširim) cena prosek 1eu kg za ovakvu godinu zadovoljan danas zadnju prodo al sve sam sam prodavo nisam dao nakupcima ni kilo jeste da nije velika povrsina al taman dovoljno daje mogu sam prodati neki ce odustati al neki ce sigurno i prosirivati jerse mora od neceg ziveti :ppozdrav:
 
hahahaha... "dobar" zakljucak...
A sta mislis o ovom scenariju? Pocetnici kojima je ovo prva sezona u drugu ulaze bar trostruko jaci (kolicina mislim)... Da uniste svoje zasade sigurno nece... A sledece sezone 10x puta vise jagode na trzistu :( a cena...15 din :D Bice gusto...
bez sale scenario nije daleko od istine bar u mom kraju..
meni jagoda sad u trecoj, a sa svima iz kraja sa kojima sam pricao jagoda je u prvoj god.. ovaj 50ari onaj 1ha i sve samo velike parcele.. oni su u svojoj prvoj godini ove godine zagusili pijac..
nisam nacisto da li da sadim ove god ili da cekam sledecu..
 
Kod nas u Vlasotincu piljare prodaju sitniju po 90, a osrednju jagodu po 100 i 110 dinara. Ja prodavao ljudima po 90.

Rekla mi je jedna zena da je njena rodjaka iz Kaonika kod Krusevca prodala jagode u hladnjaci po ceni od 30 dinara. Jel moze neko iz okoline da potvrdi ili demantuje ovu informaciju?
 
Ja u subotu terao sa drugarom u Parcanu, selo kod Krusevca, decko ima vrhunsku jagodu, druga godina, ovaj sto otkupljuje dao mu je 60 dinara, a vece pre toga 75 din...s tim sto je u subotu dok smo mi bili vratio ljudima 3 pune traktorske prikolice, sa izgovorom sitno, prezrelo trulo itd...greota...ne znam, ali ako je to vec vracao, mom drugaru je mogao da vecu cenu, jer su jagode bile prva klasa, 124 gajbi, oko 670kg...i sam je tu prokomentarisao da svaka roba ima svoju cenu...mada je cena po hladnjacama u okolini krusevca bila oko 110-120 dinara, pre 10-tak dana...msm ja pricam o ceni sa kojom hladnjace otkupljuju...:) Joker, mislim da je neko slagao za tu cenu, jedino ako ne ide u rifuz, ta cena je ovde oko 20 dindzi...
 
Ja u subotu terao sa drugarom u Parcanu, selo kod Krusevca, decko ima vrhunsku jagodu, druga godina, ovaj sto otkupljuje dao mu je 60 dinara, a vece pre toga 75 din...s tim sto je u subotu dok smo mi bili vratio ljudima 3 pune traktorske prikolice, sa izgovorom sitno, prezrelo trulo itd...greota...ne znam, ali ako je to vec vracao, mom drugaru je mogao da vecu cenu, jer su jagode bile prva klasa, 124 gajbi, oko 670kg...i sam je tu prokomentarisao da svaka roba ima svoju cenu...mada je cena po hladnjacama u okolini krusevca bila oko 110-120 dinara, pre 10-tak dana...msm ja pricam o ceni sa kojom hladnjace otkupljuju...:) Joker, mislim da je neko slagao za tu cenu, jedino ako ne ide u rifuz, ta cena je ovde oko 20 dindzi...
Danas je 2. jun, pre deset dana je bio 23. maj MOLIM TE napisi imena hladnjaca gde je tada cena bila 110-120 dinara?????????????????????????????????
 
Verovatno se decko zabrojao. Sa tog tvog datuma (23.maj) skini jos nekih 10ak dana pa jos i da bude realno. U suprotnom, za tu cenu bih ja terao jagodu za krusevac i isplatilo bi mi se. Inace u sapcu vise ni hladnjace ne otkupljuju. Za pred vikend prestale da otkupljuju sa peteljkom(40din), a od danas valjda ne otkupljuju ni onu bez peteljke(50din). A posto nakupci slabo kupuju, kome je ostalo jagode u ovom kraju, napatice se za plasman...
 
Nije se decko zabrojao do pre 5 dana bila cena 110-120 dinara u Orasju za kvalitetnu jagodu a kod ostalih hladnjacara bilo 80-90.E sad je u Orasju oko 80 dinara a kod ovih drugih sto kaze marko u Parcanu i Zalogovcu 50-60 dinara,njima sve malo pa da poberu jagode ko pesnice za 50 dinara.
 
Kod nas u Pozegi otkupljivaci placaju vec tri dana 100din,pre toga je bila i 110. Najveca cena 130din je bila 23.5. posle toga nije se podizala.
Cena je za prvu klasu,sa slaganjem za Ruse. Druga klasa je 40din. Jagoda zavrsava u hladnjacama u Guči i Čačku. Obecavaju da ce narednih dana malo rasti.
 
Kod nas u Pozegi otkupljivaci placaju vec tri dana 100din,pre toga je bila i 110. Najveca cena 130din je bila 23.5. posle toga nije se podizala.
Cena je za prvu klasu,sa slaganjem za Ruse. Druga klasa je 40din. Jagoda zavrsava u hladnjacama u Guči i Čačku. Obecavaju da ce narednih dana malo rasti.
Gde u Pozegi ako moze neka informacija vise?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh