Tangenta® + Talisman® ???

ivanm

Član
Učlanjen(a)
25 Okt 2009
Poruka
606
Lokacija
Пожаревац и Гај (Ковински)
Koristim dosta stajnjaka u poslednjih par godina, pa me, naravno , sirak ubija u pojam. :zli: Motivell mi je davao solidne rezultate, ali hoce da malo sporije deluje pa se dotle kukuruz "tuče" sa sirkom. U medjuvremenu se pojavio Talisman ( koji je duplo jeftiniji od Motivella ::novac:spavam: a na sajtu Galenike sam našao ovu preporuku za prskanjem -- Tangenta® + Talisman®

Da li je neko probao ovu kombinaciju? Koliko je dobra-efikasna kada je zemljište baš "zagađeno" sirkom? :sta: :sta: :sta:
 
Da li je ta tangenta za širokolisni ili uskolisni korov? Ja koristim lentemul za širokolisne(u izuzetnim prilikama kad nema lentemula onda maton) i talisman za uskolisne, i tu i tamo sam zadovoljan :cao:
 
Tangenta je isto što i Callisto, tako kaže agronom koji radi u Galenici a živi u mom mestu. To znači da je sigurno skuplja od Lentemula.

Ja samo koristio i Lentemul i Maton i Motto. Problem sa sva tri je što korov koji se zove tatula ne unište, nego samo zaustave u porastu. Ako posle toga dođe kišni period korov gura nove listove i dalje raste. Onda spašava jedino zagrtanje.

Takođe razmišljam da sledeće sezone primenim spomenutu kombinaciju Talisman+Tangenta
 
Kako deluje to na pirevinu(zubacu):haha:
imam 2 ha pored ibra humsalica/peskovito ali me pirevina ubi, jesenas sam tretirao totalom, uzutelo je, ali ne znam da li ce sve unistiti, pa me interesuje neko jako sredstvo za uskolisne a naravno da nije previse ::novac::.
Predlozite prema isklustvima!! :cao: :cao:
 
Prskao sam rizomac sirak u kukuruzu u dva tretmana i mogu vam reci da je isti efekat kao i sa motivelom a kako i nebi bio kad oba preparata imaju istu aktivnu materiju. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1264892758[/time]
_________________________________________________
Mislio sam na talisman//motivel
 
da li je neko imao problema da se posle prskanja talismanom kukuruz nakrivi sto posle moze da bude problem kod branja.mislim da talisman dobro deluje na uskolisne korove samo malo sporije i mislim da ga treba primenjivati u gornjoj dozi(1,2l/ha).
 
radovanp je napisao(la):
da li je neko imao problema da se posle prskanja talismanom kukuruz nakrivi sto posle moze da bude problem kod branja.mislim da talisman dobro deluje na uskolisne korove samo malo sporije i mislim da ga treba primenjivati u gornjoj dozi(1,2l/ha).
Da li si prskao talismanom u kombinaciji sa još nekim preparatom? Znam da kukuruz hoće da se nakrivi ako se prska sa matonom, pa se pretera u količini...
 
Ja sam prskao Talismanom u poodmakloj fazi rasta,posto mi Tarot ::lose:: nije uradio posao kako treba!Nije bilo problema kod kukuruza i prijatno me je iznenadio!
 
isao sam sa kombinacijom talisman+palacid(dikamba). i jednom drugu se slicno desilo,neznam koji preparat je koristio za sirokolisne korove.
 
Pre dve godine sam prskao sa Talismanom i nikad više.
Posle nedelju dana od prskanja sirak je požutio,a posle dve nedelje umesto da pocrveni on pozeleneo.
A uvek vodim računa prilikom svakog prskanja,tj.dobro se izmeša,temperatura,vetar...
Za mene je Equip zakon.
 
Ja sam na jednoj arendi odradio Talismanom u dozi od 1.2lit/ha uz dodatak lentemula i efekat je bio odličan.Retko kada mi je njiva bila tako čista.Cena je kod mene u zadruzi bila prošle godine 1800dinara/litar stim što se moglo naći sigurno jeftinije.Sa dozom od 1.2L/ha skida i sirak iz rizoma bez po muke.
 
Otrova koji Vas interesuju ima ohoho:
-ACETOHLOR ,selektivni herbicid sa pre-em primenom,namenjen suzbijanju 1 god.uskolisnih i širokolisnih korova u kukuruzu
-ACETOMARK: ISTO
-AGRAM,folijarni herbicid ,za 1.god.ŠIROKOLISNIH I USKOLISNIH korova
-AKRIS sa pre em ili ranom post em primenom 1.god.uskolisnih i širokolisnih korova
-ARRAT:selektivni kontaktni i sistemični herbicid,sa post-em,suzbija 1.god. i više god.ŠIROKOLISNIH korova
-CALLISTO:SELEKTIVNI herbicid,suzbija 1.god. i više god. ŠIROKOLISNE korove u :silažnom i merkantilnom kukuruzu
primenom u pre-em i post-em tretmanu
-CLIO:SELEKTIVNI,SISTEMIČNI,TRANSLOKACIONI herbicid,sa post-em primenom,suzbija 1.god.širokolisne i uskolisne korove u kukuruzu

-DIMARK:SELEKTIVNI HORMONSKI herbicid sa post-em primenom,suzbija širokolisne korove u kukuruzu
-LINAR ,POSLE SETVE A PRE NICANJA KUKURUZA,suzbija 1.god.širokolisne korove u kukuruzu,suncokretu ...
 
Prvi put sam prosle godine prskao jednu parcelu kraj Kolubare u pov. od 0.70ha koja je bila zarazena sa sirkom sto posto,kukuruz u uzrastu od 6 lista vis.sirka oko 15 cm.
Poprskao sam talismanom u kol.od 1l nisam mesao ni sa cim.
Epilog je bio fenomenalan,znaci bez travke tako da ga vise necu menjati.
Cena 1.800 din.
 
Nazad
Vrh