MTZ Belarus

Rale 83 je napisao(la):
hoce li neko da bude ljubazan i da mi pojasni kako funkcionise grejac-baklja na 82 , mislim na kom principu povlaci gorivo iz onog malog rezervara , i pitanje U maloj posudi se sipa samo petrolej ili moze i nesto drugo
 
mica967 je napisao(la):
vazi onaj isti cenovnik samo sto sad nije popust od 1500-2000 evra vec su smanjili na 500 evra tako su mi danas rekli u agropanonki, i povracaj ide od osnovne cene bez pdv-a a ne kako lala izracuna, a postoje prepostavke da za mladje reg. poljop. koji uplacuju pio zemlj. povracaj bude 40 posto. ::traktor:: :ppozdrav:
Ja sam i racunao od osnovne cene. Cena 1021.3 sa pdv-om je 27990 eura. Osnovna cena bez pdv-a je 23720 eura. Ako povracaj iznosi za marginalna podrucja 40% to je 23720*0.4=9488 eura. Stizemo do konacne cifre 27990-9488=18502 eura. Prosto ko pasulj. Ako je povracaj 30% to je 23720*0.3=7116 pa je konacna cifra 27990-7116=20874 eura.
 
Ne cudi me njegovo pitanje da li moze da vuce.. ko zna kakvu zemlju covek ima..

Drug u Knicaninu, na najgoroj zemlji koja postoji kod njih, crni rit da crnji ne moze biti, sa dvobraznim plugom 756, i mtz 952 uzorao tri hektara i dosuo mu 10 litara u rezervoaru da dodje kuci , ne znam koliko tacno stane u njegov rezervoar ali mislim da je rekao oko 130L.. To treba doziveti.. Ja nisam verovao..
 
Koliko god da je potrošnja 110 konja mora da vuče 3 brazde!
Ja sa 82 konja ne vučem nikad manje od 3 brazde!
 
Izvini ali ja nisam na tvoju zemlju u tvom kraju i dubinu na koju ti ores(ja ne ispod 30) :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1265665430[/time]
_________________________________________________
ni mislio
 
Kod mene u najgoroj smoljnaci gde dvadeset godina radi sistem za navodnjavanje, bez truncice stajnjaka, 1221 sa 3 brazde, klasovi od 135 ks 3 brazde ako hoces kvalitetno da ores. Fendt 300 i kusur ks 6 brazda sa radnim zahvatom 204 cm. A u drugom delu atara svakom jos po jedna glava i mnogo vece brzine oranja.
 
Moje pitanje se vise odnosilo na to da li moze da ih nosi bez problema?
To sam pitao citajuci vasu raspravu na stranama 118 i 119.
I meni se svidjaju karakteristike 1021.3 ali meni
izgleda da najbolji odnos cena- dobijeno imaju 82.1 i 1221.2.
Kako je misljenje vas koji ove traktore znate u dusu? :ppozdrav:
 
IMT-550 je napisao(la):
Evo jedne slike 1221.3 ...
4r6j5g.gif
:bravo: :D :ppozdrav:
Sa ovim bi traktorem isao i u bolero!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
BOJIN je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Evo jedne slike 1221.3 ...
4r6j5g.gif
:bravo: :D :ppozdrav:
Sa ovim bi traktorem isao i u bolero!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Super izgled ali dali neko razmislja o isplativosti posto koristi euro dizel ima brizgaljke koja staje 100eura da ne pricam dalje o rezervnim delovima pricam zato sto sam ja kupijo 1221 sa monoblokom zbog isplativosti a ucinak je isti
 
kad bi razmisljali o isplativosti verovatno malo ko od nas bi kupio novi traktor jer da bi bilo isplativo trebalo bi godisnje praviti barem 800 rc. :ppozdrav:
 
danger je napisao(la):
a sta si ti hteo da isplatis sa monoblokom i 1221,sad reci da je isto 820 i 1221
druze ja imam i jedan i drugi samo sam hteo da kazem da d2 ja nabavljam po 75 dinara a evro dizel staje 105 dinara pa ti izracunaj
 
Ajd nabavi mi po tu cenu 10 tona, da imam do jeseni? Ja se radujem da je sad pojeftinila na 95.5
 
cena nafte je nesto drugo,ja kupujem po 65 hrvatsku lozu pa mi je jos veca razlika do evrodizela,zato bolje 1221.2 mada bi ja ladno bez ustezanja i u .3
 
Super izgled ali dali neko razmislja o isplativosti posto koristi euro dizel ima brizgaljke koja staje 100eura da ne pricam dalje o rezervnim delovima pricam zato sto sam ja kupijo 1221 sa monoblokom zbog isplativosti a ucinak je isti
[/quote]
Druze znas da Steva ima taj traktor a i on kupuje naftu isto gde i ti tako da on sipa D2. A i Djordje sipa u Same Titan D2, znas i sam...
 
Nazad
Vrh