MTZ Belarus

Sa obližnje drvare su viljuškarom odneli traktor na popravku.

Moj komšija je na 1025 imao kuršlus sa poluosovinom, ne znam tačno šta al' uglavnom nije mogao sam da dođe kući sa njive. Onda je u podizne poluge rusa stavio onu polugu sa rupama koja nosi poteznicu, i nju zakačio podiznim polugama od Ariona i tako podigao celu zadnjicu rusa (dakle rus i class spojeni zadnjica u zadnjicu). Onda je rus upaljen (zbog volana) i neko je seo u njega i kontra kormanio dok ga je Arion odvukao kući...
 
Moj komšija je na 1025 imao kuršlus sa poluosovinom, ne znam tačno šta al' uglavnom nije mogao sam da dođe kući sa njive. Onda je u podizne poluge rusa stavio onu polugu sa rupama koja nosi poteznicu, i nju zakačio podiznim polugama od Ariona i tako podigao celu zadnjicu rusa (dakle rus i class spojeni zadnjica u zadnjicu). Onda je rus upaljen (zbog volana) i neko je seo u njega i kontra kormanio dok ga je Arion odvukao kući...

Jest da ni jedan nije arion al ovako sam ja drugaru pomogao...........
2mow7zr.jpg
 
Juce postavljen ovaj ventil

Cev smo izbacili , jer ne moze da se stavi zbog duzine ventila


i postavili ovo crevo


Moglo je biti i krace ali u tom trenutnu nisam mogao da procenim duzinu, jer je prilicno kruto za savijanje.
Valjda sam pogodio pravo crevo za povrat ulja


Zahvaljujem se clanu srdjan7 zbog objasnjenja i postavljanja slika.
Nismo isprobali kako radi, jer nista od tezih prikljucaka nije bilo dostupno, a morao sam brzo da vratim nazad sediste jer mi treba traktor.
 
Nisam ni imao taj razvodnik, ovo je 82.1 iz 99, imam samo one 3 poluge pored volana, jedino sto sam izbacio je ona cev
 
Nece da tresne prikljucak o zemlju prilikom spustanja hidraulika.Steluje se protok ulja,tj. brzina spustanja.
 
Kažu da u Čurugu ima nekoliko kompletnih zvona za oko 120E.
Nova poluosovina je oko 19 000 rsd i ležaj do 2000rsd
Šta mi preporučujete.da li je bolje uzeti novo ili polovno.
 
Valjkasti lezaj trpi mnogo jaca opterecenja od kuglicnog,jedino ne trpi vece obrtaje,ali tu u poluosovini ih ni nema,cak su neki i u menjac stavljali valjkaste lezajeve.
Kad dodje vreme zamene tih lezaja kod mog rusa,definitivno idu valjkasti lezajevi.
 
Koliko vredi dati za ovo?
Radjena generalna prošle godine navodno ne troši ulje gume 3 odlične jedna prednja je osrednja treba klip hidraulike promeniti i akumulator uzeti.Ima brzi alanser?
c3e76c06b1e55b22ccf8d52652edf81e.jpg
a77f89e66525e5558498c8f0ee22cd98.jpg




Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ispravna je prednja vuca.Doduse ćurka malo na čizmama napred..
Ispravan je komplet.Da čujem još par komentara uzimao bih je.
Imam poznanika iz tog sela kaže da je stvarno mehanicki odlična..

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh