MTZ Belarus

Moram pogledati gde da zavrnem i probam.
https://www.youtube.com/watch?v=Xk_8ZexBUxw 59:29 .
Prvi servis je na moj ugradio odma manuelni sat za pritisak ulja,neki obican,pre jedno 4 godine probio ulje na to crevo sto ide do tog sata,pravio maglu,sreca pa je cale video jos kuci kad se to desilo,tako da od tada gledam po elektronskom satu,ali cu mozda jos ove godine ponovo nabaviti manuelni,mnogo mi sigurnije.
 
Belarus 820 jako gadno radi na leru to jest secka i onako sto bi deca rekla dudududududududud,manji obrtaju veci isto u radu nema zamerki ne dimi, vuce odlicno, ne trosi,lepo i pali....dizne sam kontrolisao u redu su filteri menjani sta mislite?
 
danger
user-online.png


Kolega puno ti sanduce ako moze praznjenje,izvinite na OFF
 
Kolega ima dilemu, pa rekoh da pitam forumaše (iako znam da je o tom pisamo više puta ali ne mogu da pronađem gde)...

On ima MTZ 82.1 sa prednjim gumama 11.2-20, i zadnjim 15.5-38. Međutim, sa tim zadnjim gumama mu je malo problem prskanje na 50cm (kad usev malo poraste) pa želi da nađe neke tanje točkove. Sad je pitanje koje, tj. da li 13.6-38 ili 12.4-36, odnosno koji bi mogli da se uklope (zbog prednje vuče) sa njegovim prednjim gumama? Takođe bi (kad već uzima druge točkove) voleo da ih može upariti sa postojećim kao duple točkove za spremanje. Koja varijanta od ove dve je bolja (ili neki drugi predlog)?
 
Ne dirajte taj sraf bez potrebe.Mozete napraviti vise stete nego koristi.Ne treba Rus da ima pritisak ulja kao Mercedes.
Pa ja sam i napisao šta je bio problem i zbog toga je bilo potrebno da se on dira jel mi se pri težim radovima (u siliranju) počela u leru palit lampica .A taj šaraf se nalazi na centrifugi odvrneš veliki šaraf sa strane i unutra imaš drugi koji zavrćeš šarafcigerom koliko treba.ukoliko želiš mogu ti skenirati iz uputstva da detaljno vidiš postupak
 
Mi prskamo sa 13.6 38. One su uze i malo nize od standardnih. Prednja vuca se uklapa solidno. Ali kao dupli tockovi i nebi imali neku funkciju. Ako hoce da budu iste visine, tu se mora malo vise otvoriti dzep i uzeti neke r42 felne s odgovarajucim gumama
 
Slabo se mi snalazimo sa tim oznakama :osmeh:, možeš li nam konkretnije reći koji gume idu za te r42 felne?
I da li bi u tom slučaju imao sve tri pogodnosti (1 - da se slaže sa postojećim prednjim gumama zbog prednje vuče, 2 - da budu uzane za prskanje, 3 - da se slažu po visini sa postojećim zadnjim (15.5-3:cool: zbog duplih točkova u spremanju)?
 
13,6-38 su nize od 15,5 a 9,5 r42 su vislje od 13,6. Dakle naravoucenije je da ne mozes i stisnuti i prdnuti u isto vreme.
 
Sejemo na 12.4 i to je onako lepo da ima mesta do reda. Na 13.6 je vec blizu, a na 15.5 ja ne bi radio sto kaze Spajki ni setvu a kamoli kad se usev razvije.
 
@vajska
Sve to moze, ali meni licno se ne dopada to knapovanje. Najvise volim sa 539 i 11.2 da radim na 50cm.
 
Stric me zamolio da vas pitam ako neko zna,poceo da ga zeza belarus 820, 2200 radnih sati,danas u tanjiranju,kada krece pod opterecenjem gubi snagu naglo i udavi se,kada uhvati zalet onda ima snage ali mu gas non stop varira za 500 obrtaja,ne moze da ga smiri,zalece na gasu sam dodaje i oduzima gas...sta li moze biti? inace pumpa je linijska...
 
Nazad
Vrh