MTZ Belarus

Dal pije vodu ili nepije al alternator puni tacno 14v i salje na pretvarac 14 koji od toga pravi 28v.......
evo i te cudesne sprave,uostalom sta ti je tu cudno sto od 14 pravi 28 kad imas pretvaraca koji od 12v pravi 220v

30vydme.jpg


- - - - - - - - - -

-B2 levo je 14 a +B2 je izlaz sa 28V
 
Drugo su pretvarači,a drugo je izvor ili napon. nemože se iz altenatora koji puni 14 v dobit 28.
Jedino obrnutno, znači altenator puni 28 v pa onda pretvarač na 2x14v.
Oni pretvarači što si rekao sa 12 na 220 v nemože terati neku veliku struju, primjer aparat za varanje.
Može kojekakve sitnice, tipa punjenje laptopa, mobitele i neki uređaji koji rade na malim naponima oko 14 v.
 
danger
jel onda i altenator proizvodi veću struju ?
Malo mi to ne drži vodu ako ona puni 14,2 volta i da postoji pretvarač u 28 volta.
To bi bilo kao kad u kući imaš struju 220 v i želiš jaču struju kupiš pretvarač da bude 440 . ako želiš jaču struju imaš trofaznu struju.
Jedino ako altenator proizvodi 28 volta pa postoji neki pretvarač koji dijeli struju na dva akumulatora.


Da rusi su mogli napravit svemirsku letjelicu i otići na mjesec a neznaju da sastave struju na rusevima.
Mora da su inžinjeri više provodili sati na svemirskoj letjelici neg na traktorima.:sta:

Vise sati su provei pijuci Votku i trezneci se nego to su sklapali traktore:haha:
 
Tih 28v je toliko ako se meri u odnosu na masu, ali na samim krajevima tog akumulatora za paljenje je ipak samo 14V. A uz pomoć elektronike je moguće dobiti od manjeg veći napon. To se lako odradi sa nekim prekidačkim sklopom...
 
Vec sam davno pisao al ajde da se ponovimo:Kao sto Danger kaze, to je alternator koji proizvodi 14 v.U slucaju crkavanja tog pretvaraca postoje tri opcije:
1)Zamena pretvaraca za novi pa dok traje
2)Izbacivanje pretvaraca i ubacivanje BAP (baterijsko akumulatorski preklopnik)sklopke koja u momentu paljenja daje 24v na anlaser dok ostatak instalacije radi na 12v
3)Izbacivanje pretvaraca i ubacivanje anlasera od 12 v,paralelno vezivanje akumulatora bez ikakvih sklopki.
 
Drugo su pretvarači,a drugo je izvor ili napon. nemože se iz altenatora koji puni 14 v dobit 28.
Jedino obrnutno, znači altenator puni 28 v pa onda pretvarač na 2x14v.
Oni pretvarači što si rekao sa 12 na 220 v nemože terati neku veliku struju, primjer aparat za varanje.
Može kojekakve sitnice, tipa punjenje laptopa, mobitele i neki uređaji koji rade na malim naponima oko 14 v.
Moze i do 2 000 vati da se pretvara samo kraci vremenski rok,http://www.conseko.rs/pretvaraci_napona_invertori.html.
 
Kad smo kod struje i rusa jedno pitanje. Kako pojacati alternator ili od cega pase da se se nabudzi? Kad popalim lampe nocu i grejanje radi i pod punim gasom nema dovoljno punjenje.
 
Drugo su pretvarači,a drugo je izvor ili napon. nemože se iz altenatora koji puni 14 v dobit 28.
Jedino obrnutno, znači altenator puni 28 v pa onda pretvarač na 2x14v.
Oni pretvarači što si rekao sa 12 na 220 v nemože terati neku veliku struju, primjer aparat za varanje.
Može kojekakve sitnice, tipa punjenje laptopa, mobitele i neki uređaji koji rade na malim naponima oko 14 v.

Dal moze ili nemoze pitaj ruse,oni su to zblebali,nemoj me terati da sutra skinem masku i pravim video zapis,uzmes unimer i kad stavis na pretvarac na levu pokaze 14v,samo prebacis crvenu stipaljku na desni izlaz na pretvaracu i pokazuje 28v,meris na anlaseru na debelom plusu 28v,meris na tom plusu debelom koji dolazi na levi akumulator 28v,meris oba akumulatora 28v itd......
 
Jbg nemogu da izmjerim kad sam to već odavna izbacio.
Sad imam drugi altenator od auta, jedan akumulator i alnaster od 12v brzi neki kineski.

Tako da nisam stigao se pozabavit s time.
Ja mislim da bi bilo bolje i jednostavnije dva altenatora ugradit da svaki puni svoj akumulator. :osmeh:
 
Vec sam davno pisao al ajde da se ponovimo:Kao sto Danger kaze, to je alternator koji proizvodi 14 v.U slucaju crkavanja tog pretvaraca postoje tri opcije:
1)Zamena pretvaraca za novi pa dok traje
2)Izbacivanje pretvaraca i ubacivanje BAP (baterijsko akumulatorski preklopnik)sklopke koja u momentu paljenja daje 24v na anlaser dok ostatak instalacije radi na 12v
3)Izbacivanje pretvaraca i ubacivanje anlasera od 12 v,paralelno vezivanje akumulatora bez ikakvih sklopki.
Po meni je ovo pod 3 najbolje resenje.Jos ako bi moglo da se izbace dva akumulatora a ubaci jedan jaci (kao sto rade na 558 i Rakovicama) od npr. 120-130 ah,to bi onda bilo odlicno

- - - - - - - - - -

Kad smo kod struje i rusa jedno pitanje. Kako pojacati alternator ili od cega pase da se se nabudzi? Kad popalim lampe nocu i grejanje radi i pod punim gasom nema dovoljno punjenje.
Da nije problem regler?
 
Kod mene nece biti nikakvog budzenja jer sve radi kako treba,ako crkne pretvarac promenucemo ga i teraj dalje,do sada je odradio tri pune sezone a videcemo dokle ce......

- - - - - - - - - -

Jbg nemogu da izmjerim kad sam to već odavna izbacio.
Sad imam drugi altenator od auta, jedan akumulator i alnaster od 12v brzi neki kineski.

Tako da nisam stigao se pozabavit s time.
Ja mislim da bi bilo bolje i jednostavnije dva altenatora ugradit da svaki puni svoj akumulator. :osmeh:

Kod tebe je to drugacije radilo jer si imao onaj manji pretvarac sa oznakom UVR koji neradi na istom principu kao ovaj veliki sa slike....
 
Dal pije vodu ili nepije al alternator puni tacno 14v i salje na pretvarac 14 koji od toga pravi 28v.......
evo i te cudesne sprave,uostalom sta ti je tu cudno sto od 14 pravi 28 kad imas pretvaraca koji od 12v pravi 220v

30vydme.jpg


- - - - - - - - - -

-B2 levo je 14 a +B2 je izlaz sa 28V
Sta se desava kad pretvarac crkne
 
Ponovicu,pretvarac puni levi a alternator desni akumulator,ako ti je rikno kumulator(narocito desni) kume neznaci da nevalja pretvarac
 
Nema tu s koje strane se gleda,uvek se zna koja je desna a koja leva strana dal auta ili traktora pa makar ga i na krov okrenuo.....kako onda znas koji ti je levi a koji desni zmigavac uopste,jel i to zavisi dal teras u rikverc kroz ulicu ili napred.....:osmeh:
 
Nazad
Vrh