MTZ Belarus

Ulje u vazdusnom filteru i onu mrezicu bar je kod mene na 820 tako.Mozda imas suvi precistac pa je prljav do panja ili nesto nije u redu sa protokom zazduha koji ide u usis.Ruska elektrika je cudo sve na dugme:haha:
 
Meni se isto ta lampica upalila i onda lep skinuo vazdusni filter, one mrezice dobro isprao u nafti, promenio ulje u posudi. I vise neije bilo problema.

Tehnologija u sluzbi poljoprivrede.
 
Danas proverio davač,stigla žica do haube i ogulila se pa je pravila problem.Svaki dan rada izduvam filter zato nism verovao da je zapušen .
 
Pitanje za rusomane da li je ikako izvodjivo oranje sa plugom bez točka ? Na traktoru je dobro namešten plivajući osetljiv je i fino reaguje. Imam neki napravljeni točak ali treba da mu još napravim držač i osmislim način na koji će se pomerati gore dole, pa dok to ne uradim(trebaće mi pola dana za tu rabotu) hteo bih da isprobam malo plug da vidim kako radi.
 
Orao sam ja bez tocka ali sa 2 brazde... Doduse za tu rabotu mu ni netreba tocak plug potone do kraja a ti nemas zasto da gledas nazad jel ga vuce bez problema... :osmeh:
 
Kad sam orao sojište, najveći deo vremena mi je točak bio u vazduhu. Tako da po meni može da ore bez točka...
 
Orao sam ja bez tocka ali sa 2 brazde... Doduse za tu rabotu mu ni netreba tocak plug potone do kraja a ti nemas zasto da gledas nazad jel ga vuce bez problema... :osmeh:

Ćiro kupio sam IMT 756 3x30 misliš da važi isto i za njega da ne treba da se osvrćem nazad:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kad sam orao sojište, najveći deo vremena mi je točak bio u vazduhu. Tako da po meni može da ore bez točka...
Komšo a da li si zapazio možda da li je plug negde ponirao dublje pa se oslanjao na točak ili je jednako išao i stalno visio u vazduhu?
 
Pogotovu u vasoj zemlji ide 820 sa 3x30.
Dvoumio sam se i bio u dilemi da li uzeti trobrazdni 12 ili 14 coli a više njih me je ubeđivalo da uzmem 3x35, i kad sam vro kukuruz tu dilemu mi je rešio jedan 82.1 (traktor je 2004god) sa Vogelom onim većim M podešenog na 32cm(pokazao mi čovek) ,videvši ga kako se znoji sa tim plugom i to dobro ,doduše imao je i predplužnjake.Oblak dima se pružao iza njega sojište je rađeno i tada mi je izgledalo tako da je to ipak velik plug za 80ks

- - - - - - - - - -

Al jedino ako ore za pšenicu
Oraću s njim redovno zimsko na 25-27cm
 
Komšo a da li si zapazio možda da li je plug negde ponirao dublje pa se oslanjao na točak ili je jednako išao i stalno visio u vazduhu?

Jeste, ali samo gde je bilo meko tlo. Ok, točak ga je tu ograničio da ne potone dublje, ali to je nemonovno kod hidraulika koji reaguju na silu kojom topling deluje na hidraulik traktora. Mislim, i kod IMT hidraulika (za koji važi da je sposoban da ore bez točka) bilo bi isto, ako plug uleti u meko on bi isto tako potonuo dublje...
 
Ljudi imam belarusa 920 iz 2000-te godine,od skoro poceo hidraulik da me zeza,nekada dize odmah kad dohvatim rucicu za podizanje,nekada moram da sacekam i on digne,nekada nece nikako,pa kada nece nikako ja ispomeram onu rucicu ispod sedista na malom razvodniku i on podigne... a nekada isto kada nece da podigne moram onu rucicu pored volana skroz desno da gurnem na gore do kraja i on pocne podizati na rucku pored sedista... sta treba stelovati,pomeriti,remontovati itd...i ima li veze filter ulja hidraulike nesto sa ovim,jer traktor sada ima 1300 radnih sati i ne verujem da je predhodni vlasnik menjao filter...hvala vam unapred svima...pozz...:)
 
Kod mene ventil hoće da zaglavi pa ne propusti ulje i neće da digne.Onda cimnem prvu desno ručku do desnih vrata za kipu i onda proradi.Ventil ti se nalazi sa leve strane kod komandne table ali dole moraš skinuti tapacir da bi došao do njega
 
bfe9548e41079c709eb219389464e5e8.jpg
da li je neko imao slicnu situaciju sa satom temperatura cim dajem gas ide oreko 120 a u leru je na 100 a pritisak ulja u motoru skoro 0 ovo se desava posle pola sata rada traktora traktor se normalno ponasa ne ne greje se sve normalno ovo sa satom je pocelo pre 2 dana.. .da nije mozda crkao sat ili neke zice gde da se pogleda?
 
Ili su žice ili je kao kod mene otišao regler i onda mi je sat počeo pizdit ,ti satovi su jako osjetljivi na pad napona.
 
Nazad
Vrh