MTZ Belarus

Pa valjda bi video da dize nivo ulja u motoru, nisam bas toliko corav.
 
ma ne mislim da je to kod tebe naveo sam ti samo primjer da nema veze što je nov traktor i da svejedno može bit neispravna
 
Mora da moze da se to namesti a verujem da mnogima to smeta sto se teze navija. Stara 105 mi se lakse mota nego nova.... I to me zanima zasto. Serviseri kazu to tako mora :sjasi:
 
stara je razrađena,možda im nije orbitrol istog protoka i reci mi koji klip ima jel 63ka ili onaj manji
 
I mene bi interesovalo kako moze da se steluje jer i moj 820 ravan most 2011god isto se teze mota volan
 
To sto ti volan ide teze nego na drugom rusu moze biti i do samog dozatora,moze biti da je i ispravan a da ide teze,prvo moras imati manometar koji zavrnes na dozator na mesto onog malog davaca ulja sa sitnim navojem(koji zna da procuri:udri:) i izmeris pritisak sto je najbitnije da bi znao sta dalje,pritisak se meri tako sto motas volan levo desno,daj malo gasa,kad nemotas volan pritisak je nula kad motas treba da bude od 120-150 bara,najbolje da je na 150,ako nije imas na samom dozatoru jedan imbus cep koji odvrnes i tu srafcigerom postelujes,nisam radio na rusima al mislim da neces moci na licinom mestu stelovati vec moras skinuti dozator zato sto je taj imbus cep nepristupacan,skoro sam si stelovao na kombajnu i morao sam skidati,sretna radnja........:cvetic:
 
160ewl3.jpg


evo nasao sam sliku od kombajna,samo sto nemas dva nego jedan imbus cep,uglavnom se nalazi sa prednje strane gde su zavrnuta creva ili cevi

- - - - - - - - - -

Jos neki bi ti bili zahvalni,i meni 1025rm se teze mota.

A jel podmazujete vi malo taj most(lezaje)........
 
Ova izjava nije tacna...............

- - - - - - - - - -


Kod mene isto teško ide volan pritisak je 140m bara izmjeren prvo promjenjena pumpa stavljena veća pa ništa pa sam uzeo veći orbitrol 160tku pa opet ništa znači i sa ispravnim pritiskom svejedno je slabo.Mislio sam staviti i jači klip ali su me serviseri odgovorili sa time da treba duplo okreta volana da smotam točkove do kraja
 
Primer samo! A danas sam pokusavao da skinem orbitrol i uporedio sa starom 105 i na staroj je poljski a na novom mi je ruski i samo tu je problem.
 
Nazad
Vrh