MTZ Belarus

Evo sta je problem,slika 1 i 2......,3 slika je kako treba da bude cisto, a 4 slika je kakav bi ustvari trebao da bude hladnnjak ili kondenzator klime zbog kojeg su me ispalili i oprali ruke recima kako to navodno rusi njima naredjuju da stave jer se brzo zaprlja pa se meni onda greje motor i onda ce mi krepati motor pa rusi onda imaju zaradu jer moram kupovati delove(nebuloze),to su reci komercijaliste u firmi gde je klima ugradjena u Begecu(nabijem ga na kolac,samo da me otkaci)....Problem je taj sto kad tanjiram po ceo dan svaki dan zetveni ostatci se dizu i lete a kondenzator klime koji je stavljen je toliko malog protoka i sitnog saca(kao na kolima) a stavljen ispred motornog hladnjaka i normalno kako ventilator motora vuce vazduh a zatveni ostatci lete navuce u hladnjak klime i zacepi ga,a posto taj hladnjak prekriva 90% motornog hladnjaka normalno od zacepljenosti ni motorni hladnjak nema dobru cirkulaciju vazduha i pocinje onda kazaljka da se penje,hladnjak klime je toliko sitnog saca da kroz njega i batak od komarca se zaglavi,nedaj boze proci kroz neciju njivu gde ima osemenjenog sirka u momentu se zacepi,najcrnje je to sto svakog jutra treba skidati masku farove pretvarac napona sirene itd.... da bi skinuo hladnjak klime u stranu i da bi ga mogao lepo izduvati i odnazad,a po potrebi i oprati,i sav taj trug jedva izdrzi do 14h i tada vec pocinju problemi sa grejanjem motora jer se zaprljao....i ujutro opet,pa opet,pa sto reko balasevic"i tako vise puta" (red sunke pa red slanine),vec su mi se navoji na haubi gde se stezu maske pohabale,klima kao klima dobro radi samo treba promenuti hladnjak kao na slici 4,inace taj sa slike je od kombajna,pa nije dzabe na kombajn stavljen takav.....strani traktori su lepo napravili komarnik pa lepo izvuces mrezicu ocetkas i gas,al rusa je neizvodljivo ususkati,trenutno sam mu stavio drugi ventilator(slika 5 ),umesto 6 pera stavljen sa 11 pa cemo da vidimo ima li boljitka sad kad se bude tanjiralo,ako ne onda moram traziti drugi kondenzator sa krupnijim sacem,ujedno pitanje za clanove dal neko zna ko pravi kod nas kondenzatore po porudzbini(dimenzijama)....
1z4v6vn.jpg

2igeo1j.jpg

t96pfc.jpg

11v70q0.jpg

1tkai0.jpg
 
Oduvek su bili firma koja nije zainteresovana da se potrudi da udovolji kupcu ali jbg... cena diktira uslove pa samim tim smo prinudjeni da igramo kako sviraju. Ja ih zamolim kad vec traktor koji je kupljen kod njih i sad stoji ceka ugradnju klime, da im odnesem radio i zvucnike da mi postave a menadzer mi na to odgovori NEMAMO MI TE ELEKTRICARE KOJI TO UMEJU DA POSTAVE :osmeh:
Hteo sam da mu ''sateram'' i njemu i elektricarima ali to cu da ostavim po preuzimanju traktora!
 
Dal je ko uzimao na najlonu poljski auspuh za 820 i kako se pokazao,ja sam danas kupio i izrađen je od duplo debljeg materijala
 
Curi mi jedno crevo od vode,sipao sam antifriz . Zameno bih ga ali ide u kabinu za grejanje .Da li može nekako da se zalepi?Probao sam sa gumenom flekom ali i dalje curka.
 
Jel moze da se steluje pritisak da kompresor ne puni toliko bocu jer iskljucuje mi skoro na 10bar i smeta mi kad zakocim prikolice sa tolikim pritiskom...
 
dali je neko ugradjivao mehanizam za prebacivanje obrtaja kardana sa 540 na 1000.nesto razmisljam da ubacim na 552
 
Nazad
Vrh