MTZ Belarus

Pa neznam bas koliko se traze i delovi za 52-jke... Sinula je meni ta ideja odmah na amet da mu dam 700e i da ga rasturim u delove ali gazda na otpadu hoce 1000e.. E reko cekaj ti samo!!!
 
Pa taj tratkor treba da bude tezak oko 6tone da bi na otpadu uzeo te pare, reci mu da ne bulazni, nego neka radi u delove pa da u oglas neko ce valjda kupiti.. Jedino ako mu je hitno za pare, e to je druga prica, ..Ja sam onako predlozio :)
1000 evra je 117000 dinara mnogoo bre, da nakaci sve duple tegove pa nece stici tu cifru...
 
Poslednja izmena:
MA to su gazde sa kojim nemozes da se dogovoris... Sekundarci su to!!!

Ja sam im za mnogo stvari nudio MNOGO vecu sumu nego sto ce da dodbiju na kilo i oni nece traze jos vise i posle par dana kazu "e prodao sam ga na kilo" za bagatelu... Ali jednostavno nece da prodaju ljudima koji ce imati neku korist od toga...


Nego da ne idemo u :off_topic:..
 
E zato se zovemo ljudi :osmeh:. Planirao sam ove godine da pogledam polovne traktore, medjutim izdala me zetva tako da sledece godine nadam se boljem, inace koga god sam pitao svi su hvalili ove traktore u mojoj okolini, tako da sledeci traktor bice belarus :) MOzda se sledece godine prikljucim i u ovoj temi, za sada posmatram samo :ppozdrav:
 
Ako su loše gume, neispravna prednja vuča pa još nema ni kardana... Motor loš...
Nema tu leba. Ispravnu možeš da nađeš za dve hiljade jevreja da je u brazdu odmah pustiš.
Šta taj ima onda tu da ponudi za te pare? Malo zubčanika iz menjača i kućišta filtera...
Za prednje čizme (ako nemaju lufta i nisu s*jebane) može okvirno da dobije max 80-100e po komadu. Ajde da kažemo da su ispravne pa da izvuče nekako 150e. Zadnje poluosovine ako nisu izlomljene ili krive i tu može u kompletu da se dobije oko 200e. Ovo sve ostalo đuture može da proda za 500e što mu dođe na tu cenu koju si ti spomenuo.
Felne su garant krive ili izvarene... Tegove ako ima, prodaće odmah. Stub volana ako je ispravan (što je jedan u 10000 slučajeva) može da proda. Glavu može da proda. Hladnjak može da proda... Možda klip hidraulike i podizna ramena (rogove). Kardanski izvod...
Al sve je to u principu lova na čekanje. Prodavaće ga nekoliko godina, deo po deo. Bolje da proda to u gvožđe i dobije pare na gomili i uloži u nešto što mu treba. Ovako mu je novac zarobljen.
 
I kad se prodaje na delove tu nikad para da se skupe... Znam iz iskustva.. Prodas nesto i pare leov desno odu i nikad da imas na gomili... Upravu si potpuno... Nevredi se pretljati sa tim..
 
evo mene opet,izgleda da je resen problem grejanja na 820...iz hladnjaka izvadjeno pola kile do kilo kafe tj soca..neko od predhodnih vlasnika probao da ga zakrpi na brzinu..svasta covek vidi u zivotu...
 
Kad bi imao volje da ga odneses kod nekog limara da ga otvori i svaku celiju da procisti, to bi bilo idealno.. Meni kombajn dizao i na 110 temp. Kada je limar otvorio, od 560 celija samo 5% su bile ciste, ostale su morale da se probiju. Sad cekamo sezonu da vidimo kako ide sa skroz cistim hladnjakom, plasim se da nemoramo da stavljamo termostate..
 
Hladnjak od Belarusa mozes otovriti i sam jel ima srafove u krug samo ih odvij i ocisti ga temeljno...
 
bas tako,lako se otvara,to je i uradjeno,i sad sa novim termostatom i propelerom bojim se da se ne prehladi..:) da vam pravo kazem laknulo mi,da nije to,morali bi otvarati motor..
 
Pozdrav svima
prvi put pisem na forumu od uclanjenja,treba mi pomoc kupio sam MTZ 52 super i za njega automatsku poteznicu(kuku).
Pame zanima dalije ova poteznica za ovaj traktor ili sume presli da nekazem zajeb... Unapred se izvinjavam ako nesto nisam dobro uradio posto kao sto rekoh prvi put pisem i postavljam slike na forumu.
fotografija-0051.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1G/Ub/qstAvNF/1/fotografija-0054.jpg
img]http://www.dodaj.rs/f/2U/d6/2i5JMgoz/2/fotografija-0052.jpg[/img]
fotografija-0053.jpg
 
Drze ta kukua je jaca od svega ja je imam na rusu i vucem prikolicu od 7 tona jednosovinku,jaka je kao Putin stavi je i ne misli samo vodi racuna o srafovima kojim ces je pricvrstiti ja sam te frafove narucio u Indjiji kod coveka koji radi te stvari kali sta radi ali vec 8 godina nemam problema ni sa kukom ni sa srafovima.
 
Drze ta kukua je jaca od svega ja je imam na rusu i vucem prikolicu od 7 tona jednosovinku,jaka je kao Putin stavi je i ne misli samo vodi racuna o srafovima kojim ces je pricvrstiti ja sam te frafove narucio u Indjiji kod coveka koji radi te stvari kali sta radi ali vec 8 godina nemam problema ni sa kukom ni sa srafovima.
Da li znas dimenzije srafova i dim. navoja??
 
To kod volana moze biti da je crkla pumpa volana koja nema veze sa pumpom hidroulike, ali koriste isto ulje pa zato prvo proveli filter ulja koji se nalazi u samom rezervoaru od gore ispred kabine.
 
imam problem za 820 volan mi se odjednom ukocio jedva se okrece. Sta moze da bude jer zna neko sta je u pitanju?
kada zakacim vucnu tanjiracu podize mi tanjiracu ali nece da mi podigne tockove u vazduh? sta moze da bude problem?

Ako nemaš tegove napred na prednjem mostu ili je dobio vodu oće da se zapeknu čaure oko koje se okreće glavčina prednjeg točka koji bi trebao malo da amortizuje a vremeno se zapekne i volan postane težak za motanje skoro kao kad je traktor ugašen. Probaj podigni prednjicu traktora sa dizalicom da točkovi budu u vazduhu i vidi tad kako se ponaša dali se lakše mota volan.
 
Nazad
Vrh