MTZ Belarus

Meni na te brojeve nece da podize hidraulik samo ga spusta po brojevima, a kad rucicu skroz povuccem da dize normalno mi dize. Da li je to normalno da po brojevima ne podize hidraulik?
 
Imam jedno pitanje za iskusne .Moram skidati glavu na 82.1 pošto je probio diftung pa bi ujedno malo ga i osvezio zamenio karike i ako je potrebno leteće lezajeve al kolko gledam nije mi nešto jasno na karteru vidim srafove samo sa prednje strane i sa bočnih strana a otpozadi ili od kabine nema šrafova dali tamo uopšte i ima šrafova ili ne i dali mogu skinuti karter bez razdvajanja traktora?? nadam se da ste me razumeli:ppozdrav:
 
Pozdrav svima,molio bi sa pomoc,naime poceo sam da ugarim i jedan od rusa mi dize temp zamalo da prokuva,ja gao ohladim malo kad on posle jednog kroga opet,kais ventilatora je nov,hladnjak spolja je cist(iznutra ne znam) termostat je izvadjen...ja nisam pametan sta bi moglo biti pa bi zamolio ko ima neku ideju,ili je vec imao takav problem pa ga resio da to podeli ovde sa nama...
 
Hm,gde me nadje..vodu iz cesme,godinama tako u svim masinama..mada sam svestan da to i nije najsrecnije resenje..
 
nije pomesao,ulje je na nivou,voda deluje cisto bez naslaga,cak kad se ohladio skroz na putu do kuce,vode ni ne fali mozda litra,koliko je izbacio na odusak..
 
Prvo ocisti hladnjak nekim sredstvom za pranje, mislim iznutra. Onda proveri vodenu pumpu i kako je uspanovan kais. Kad sve to proveris sipaj antifriz, a ne vodu, i pomesaj ga sa destilovanom ako treba da rzaredis. Sve i da motor ne valja nece se grejati ako su ovi elementi ispravni. Imao sam slican problem na kombajnu i to ovog leta.
 
provjeri ti još jednom da li je kako treba čist izvana .meni se u siliranju lane počeo grijati dok ga nisam dobro oprao ,bio je začepit taman na onim dijelovima hladnjaka koji se ne vide.
 
Pozdrav kolegama. Primam savete ako neko vec proso ovako: puklo je je opruga od izduvnog vetila kod 2. i 4. cilindra. Glalva je skoro nova 500 radnih sati ima u njega. Sta bi moglo biti uzrok kvara? Los material?
image00001.jpg
image00002.jpg
 
evo opet mene sa malim zakasnjenjem,bio sam u nekoj guzvi,za grunta orem sa 757.3,ide on sasvim fino 6.kornjaca,ali na kraju sam vukao i 3. ali dzaba,i dalje se greje,mislim da je hladnjak u pitanju,kad sam otvorio slavine za ispustanje vode krenula je neka rdja na sekund dva(pre toga sam sipao neku tecnost za prociscavanje),sto posto ima taloga u cevcicama,probacu sutra posle baliranja.pa cemo videti..ako ne to onda cu skinuti i pumpu,mozda je propeler propao pa ne gura vodu kako treba..hvala svima na trudu..
 
Uskoro cu morati da zamenim gumice na onom razvodniku ispod kabine.Bas dosta pusta ulje kad i kipujem i podizem-spustam tanjiracu.Koliko kostaju te gumice i da li ih je komplikovano zameniti?
 
Nazad
Vrh